Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit mondanátok ilyen helyzetbe...

Mit mondanátok ilyen helyzetben, amikor ezt kérdezi egy reménybeli ügyfél?

Figyelt kérdés

Ingatlanos vagyok. Amikor a tulaj maga hirdeti a lakását, akkor sokszor van, hogy én felhívom, hogy szeretnék foglalkozni az ingatlanával. Tudva levő, hogy ezeket a tulajdonosokat az ingatlanosok széthívják. Egyszer feltettem egy kamu hirdetést kíváncsiságból, hogy mennyi hívásom érkezik rá. Szinte egyfolytában csörgött a telefonom. Tapasztalva azt, hogy egyes ingatlanosok milyen stílusban hívtak fel és engedtek meg maguknak, nem csodálom, hogy a tulajoknak már a hócipője tele van velük.


Rendszerint az van amikor felhívok egy tulajt, hogy egyből megkérdezi, hogy én ingatlanos vagyok-e. Ha azt mondom hogy igen, akkor már csapja is le a telefont; amit kicsit meg is értek. Erre ti mit válaszolnátok, ha mindenképp szeretnétek foglalkozni az ingatlannal?

Ez neki is jó, mert nem neki kell lerendeznie azt a rengeteg telefont, illetve én mindig megkérdezem, hogy milyen embereknek szeretné kiadni és én a szerint szűröm az érdeklődőket és csak azokat viszem ki körbemutatni a lakást, aki megfelel a tulaj igényeinek.



2014. nov. 12. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Bármit mondasz első körben, előbb-utóbb kiderül, hogy ingatlanos vagy. A többi ingatlanos is csak szeretne foglalkozni az adott ingatlannal. Túl sok már a fóka és kevés a hal.
2014. nov. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem jó az, ha te hívogatod fel az eladókat. Nem véletlenül csapják le a telefont.
2014. nov. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne hívogass senkit, viszont legyél könnyen elérhető, tudják, hogy létezel (reklám, plakátok, hirdetések, szórólap stb.). Aki ingatlanoson keresztül akarja eladni a lakását, magától fog jelentkezni, aki meg nem, úgyis csak zaklatásnak veszi a hívásod.
2014. nov. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

Az ingatlan eladás sem más, mint egy termék. Ha én szeretnék megvásárolni egy terméket, akkor elmegyek a megfelelő boltba és megveszem. Vagy elkészítem magamnak, ha úgy érzem, hogy képes vagyok rá. Kifejezetten rühellem, amikor egy terméket úgy nyomnak az arcomba, hogy arra vagy nincs szükségem, vagy teljesen hülyének néznek, hogy mire van szükségem.

Igaz, ezt a szöveget biztosítósoknak szoktam mondogatni, de az ingatlaneladásra ugyanúgy érvényes lehet.

2014. nov. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Erre ti mit válaszolnátok, ha mindenképp szeretnétek foglalkozni az ingatlannal? "


Ez annyit jelent, hogy odamész, és megmutatod a szobákat, kertet, mindent. Lekezeled a hívásokat. Annyira rengeteg azért nem lesz, mert a hívások nagy része, mint írtad, ingatlanosoktól jön, nem pedig potenciális vevőktől.

Kétlem, h felteszel egy hirdetést, akármilyen jó, akármilyen olcsó, és tömegével fognak hívogatni, hogy meg akarják nézni/venni.


Szóval én úgy gondolom, hogy jóformán semmi szolgáltatást nem nyújt egy ingatlanos, viszont azt NAGYON drágán.

Százezres jutalékot kap a végén, mert felvett pár telefont, körbevezette a vevőt? WTF?

Ki tudná jobban az ingatlan paramétereit magánál az eladónál? Ha ott a vevő, és komolyan gondolja a vásárlást, te úgysem tudod megválaszolni a kérdéseit, csak amit előre leegyeztettetek a tulajjal. Pl. mikor épült, hány nm, mikor volt ablakcsere, stb.

De ha ennél jobban belekérdez, arra nem tudsz mit mondani.

Akkor meg vagy egyeztetned kell a tulajjal, vagy ha ő is ott van, akkor te minek vagy ott egyáltalán?


Ha én meghirdetném a lakásom, te sem tudnál többet tenni érte, mint én. Ma már mindenkinek van internete, az ingyenes portálokra naponta feltenni a hirdetést pár perc. Hívásokat fogadni ugyanúgy tudok, mint te.

A házamat megmutatni JOBBAN tudom, mint te.

És ezért fizessek ki 2-300 ezret?

Basszus, ez nagyon sok pénz! Mindenkinek!

Érdemi munka nélkül persze, hogy senki nem akar ennyit kidobni, ennyiből már kocsit lehet venni, elmenni nyaralni, vagy bármi!


Így adtam el EGYETLEN nap alatt egy motort, hogy feltettem a 2 nagy országos hirdetőoldalra, és volt több jelentkező már aznap.

Mit kellett volna tennem, bevinni egy autókereskedésbe, ahol lehúznak több tízezrrel, majd ugyanazt teszik, mint én: meghirdetik neten.

Hát ezt maximum a 90 éves Piroska nénivel lehet eljátszani, aki nem tudja, mi az internet.

2014. nov. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5:

Nyilván igazad van. Ezért van, aki hónapokig, évekig nem bírja eladni az ingatlanát, esetleg kiadni. Az ingatlanos 20 weboldalon tudja hirdetni a lakást, míg te csak 1-2-n. A hirdetés pénzbe kerül.

Látszik, hogy nem adtál még ki/el ingatlant, így nem túl bölcs dolog beleszólnod, mert egy motor eladása semmi szín alatt nem vehető ezzel egy kalap alá. Rengeteg a lakástúrista, azokat is gondolom a nagy tapasztalatoddal egyből kiszűrnéd. Plusz ha jó olcsó az albérleted, akkor sz*rrá hívnak a cigányok. Ügyvéd keresése is elég sokba kerül, mi azonnal biztosítunk stb. De el sem tudod képzelni, hogy mennyi meló van vele. Majd ha esetleg lesz egy saját lakásod és eladod, akkor te leszel az első, aki ingatlanost fog keresni, meglátod. Nincs sok tapasztalatod még, ha egyszer ilyen butaságokat, de méginkább naívságokat írkálsz.

2014. nov. 13. 18:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Kicsit túlértékeled a "munkád".

Van ingatlanom, és adtunk is már el a családban, nem a 20. unokatestvér, hanem édesapám lakását.

Ügyvédet biztosítani nem hiszem, hogy akkora ördöngösség, amire ennyit kellene fizetnem. (százezreket)

Amikor én vettem a házamat 4 éve, 2x találkoztam az ügyvéddel, mindent szépen, időben elintézett, semmi gond nem volt vele, ráadásul MINDENKINEK van olyan ismerőse, aki tud ügyvédet ajánlani, mert ilyen-olyan ügyekben már nagyon sok embernek volt rá szüksége.

Ismét az jött le az írásodból, hogy a telefonok lekezelése ennek a "munkának" a nagy része, amit bárhogy is jársz körbe, nem kell egyetemen tanulni. Ha hívnak a cigányok, ha nem - te is épp annyit teszel, mint én. Ha sokszor hívnak, hát egye fene - az a célom, hogy eladjam a lakásom, nem igaz?

Nagyon úgy tűnik nekem az írásod alapján, hogy egy nagyon fiatal valaki lehetsz, aki most kezdett el dolgozni, mert tapasztalatod még nem sok van, és érdekesen véded az "igazad".

Nem baj az, ha máshogy látod, mint én, ettől szép a világ.

De az "ingatlanos" nem egy szakma, amit tanítanak, amiről OKJ-s bizonyítványod van.

Ehhez kell egy darab autó (őszintén szólva ez sem feltétlenül szükséges), és ENNYI.

Évekkel ezelőtt, amikor házat kerestünk, és felhívtam egy hirdetést, egy ilyen ingatlanos srác vette fel. Ő is elég fiatal volt, max. 23-25. Nem volt autója, kérdezte, hogy nekünk van-e. Nekünk sem volt. ondta, hogy sebaj, akkor kimegyünk busszal. A belvárosi iroda előtt találkoztunk, de épp akkor indult el onnan egy kolléganője, aki elvitt minket kocsival az ingatlanig. Furcsa volt, hogy az ingatlanos busszal mutogatná meg a kiszemelt házakat, de csak azért írtam le, hogy lásd, ilyen is van.

Egyébként amiket fent írtam, azokat tapasztaltam, ez a srác sem tudott semmi olyan a házról, amit saját szememmel ne láttam volna, ahogyan belépek.

És az sem ritka, hogy tele vannak hazugságokkal a hirdetéseitek, ami egy magánemberről nem mondható el (legalábbis nem ilyen mértékben.)

Megnéztünk akkoriban több házat is, volt, amit ingatlanos mutatott meg, volt, amit a tulaj. Az egyik úgy volt hirdetve, hogy 2 szobás, bementünk, az egyik szoba OK, kérdem, hol a másik szoba. Mutatja az ügynök. Mondom, ez nem szoba, ezt még előszobának sem nevezném, egy kb. 4 nm-es közlekedő, egyik ajtaján bejövünk a házba, másik ajtaján belépünk az EGYETLEN szobába. Ennyi erővel, ha minden előszobát és helyiséget szobának nevezünk, nekem jelenleg 6 szobás házam van. Pedig csak 2.

Másik hirdetés, másik ingatlanos mutatta meg: leszögeztük, hogy nekünk nagy kert kell, mert kutyáink vannak, meg szeretünk kiülni, kint főzni, napozni. Erre elvitt egy olyan belvárosi házhoz, ahol hátsó kert egyáltalán nem volt, elöl pedig max. 6 nm füves terület volt. Mondja, hogy ez bőven elég, mert ide egy kerti bútort le lehet tenni. Igen, de akkor már nulla kerted marad, és a bográcsnak sincs hely, és hova teszem az állatokat, meg egy napozóágyat, meg hol a szabad terület? És olyan erőszakosan próbált rábeszélni, hogy máűrpedig ez elég, hogy legszívesebben otthagytam volna. (Jelenleg 800 nm kertem van.)

Szóavl so a hazugság, a félrevezetés, és ezt nem tapasztaltam akkor, amikor a tulaj saját maga hirdette meg a házát.

Jaj, még egy, ez is nagyon fontos: Több, mint 10 éve, szüleim válásakor kihívtak egy ilyen ügynököt, én már akkor is próbáltam lebeszélni őket erről. Ő felvette az adatokat, aláírták a megbízási szerződést, később megjelent a hirdetés neten. Tele volt kamu dolgokkal, és ezt nálam jobban senki sem tudta, hiszen ott éltem a házban! Felújított ingatlan, kicserélt nyílászárók - egyedül a fürdőszobánk volt akkor FÉLIG újracsempézve, és egy! szobában lett kicserélve a régi, 2x2 szárnyú fa ablak műanyagra.

Gázcsonkot biztos láttál már, amikor beviszik az udvarra a gázt, de még a házba nem megy be. Ezt körbe szokták tekerni nylonnal, rongyokka, és lekötik, van, ahol évekig így van. Na ez az ingatlanos kitalálta, hogy szúrjunk le egy faágat, és tekerjük körbe - mert sokkal többet ér, ha bent van a gáz. Hirdetésekben szokott is szerepelni, hogy "gáz az udvarban".

Mit gondol, nem derül ki? Hogy magyarázza ki később? Vagy az már nem számít, csak ott legyen a potenciális vevő, akinek hátha megtetszik az elrendezés, a környék, bármi, és akkor már mit számít az, hogy van gáz vagy nincs?

Én gyűlölöm a hazugság minden formáját, és az ingatlanosok jó része ebből él.

Amikor még munkát kerestem, egy ilyen irodánál is jártam, de úgy volt meghirdetve, hogy nem derült ki pontosan, mit kell csinálni. Megbízási szerződést kellett volna aláírnom, azaz NEKEM kellett volna felkutatnom az eladó ingatlanokat, majd NEKEM keríteni rá vevőt, amire megkapom a jutalékot, majd jattolok az irodának, aki kb. semmit nem tett. Persze mindent saját költségen. Nyilván nem foglalkoztam tovább ezzel e kitűnő ajánlattal.

Még utoljára hadd reagáljak arra, hogy én 2 oldalon tudom meghirdetni, te pedig 12-n.

Egyrészről jogos, hogy 2-t írtál, mert korábban én írtam a 2 nagy országos oldalt. De ha jobban belemerülök, biztosan meg tudom én is hirdetni 5-6 INGYENES oldalon. Nem beszélve arról, hogy egyre többen facebookon osztják meg, ha megkéred az ismerőseidet egy megosztásra, több ezer ember fogja látni a hirdetést.

Arra pedig semmi, de semmi szükség, hogy 10-12 oldalon legyen meghirdetve a ház, mert a kutya nem fog 10-12 oldalon keresni, mikor a nagyokon minden ott van.

Jelenleg autót keresünk, és én 2 oldalon nézem, a párom még egy harmadikon is, de azon már nincs annyi minden, mint a j******-on és az o**-en. Pedig biztos, hogy lenne még vagy 20-30, vagy még több ilyen oldal, ha google-ban rákeresnék. de felesleges.

És ugyanígy van a házakkal, az emberek nem nézik meg ennyi helyen, mert a kis oldalakon csak az van, ami a nagyon is 100%, hogy fent van.

A 10-12 oldalon való hirdetés, + az, hogy ezek pénzbe kerülnek (ami nem igaz), + az, hogy millióan hívogatnak, köztük cigányok >>> ne haragudj, de nem állja meg a helyét. Nem győztél meg, hogy mindezt nem tudja bárki elvégezni. Erre tökéletes példa, amit írtam, hogy voltam egy ilyen álláshirdetésen, és semmiféle végzettség nem kellett hozzá.

2014. nov. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy nem is 10-12 oldalt írtál, hanem 20-at. Ugye te magad sem gondolod komolyan, hogy bárki is megnéz 20 honlapot? Ennek akkor lenne értelme, ha mind a 20-on különböző kínálat lenne, de aki keres, az hamar rájön, hogy óriási az átfedés, a kínálat 90-95%-a ugyanaz.


"Ügyvéd keresése is elég sokba kerül". Na itt már mosolygok, bevallom. Egy ügyvéd keresése semmibe sem kerül. Még az sem, ha telefonon megérdeklődöd, mennyibe kerül nála egy adásvételi szerződés. Ha megfelelő árat mond, kérsz egy időpontot.


"Majd ha esetleg lesz egy saját lakásod és eladod, akkor te leszel az első, aki ingatlanost fog keresni, meglátod."

Nincs az az isten. Elég részletesen kifejtettem mindenféle szempontból, hogy semmire nem jó.


"Nincs sok tapasztalatod még, ha egyszer ilyen butaságokat, de méginkább naívságokat írkálsz."

Nekem meg nagyon úgy tűnik, hogy vagy a naiv, mert aki ilyeneket ír, hogy 20 oldalon hirdet, meg hogy egy ügyvédet keresni is pénzbe kerül, az kb. 1 hete csinálja ezt a nehéz munkát.

Amint látod, mindkét irányból volt már tapasztalatom: adtunk is el ingatlant, vettünk is. bár azt már egyedül vettem, de ez itt lényegtelen. a harmadik, hogy többet meg is néztünk, amit hozzád hasonlók hirdettek és mutattak meg. tényekkel támasztottam alá, miért nem szerenék a jövőben egyik irányból sem kapcsolatba kerülni ingatlanossal. És saját magad tapasztalod, hogy a legtöbb ember így van vele, hisz rádcsapják a telefont. Nos, ez nem véletlen. Ha tetszik, ha nem. Nevezhetsz újra butának vagy naivnak, de akik ismernek, ezeket a jelzőket sosem mondják rám, mert alaposan körbe szoktam járni a dolgokat, nem ugrok bele minden hülyeségbe.

2014. nov. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igazából teljesen igaz az, amit írtál. A hazugságokat a hirdetésekben én is nagyon utálom, de valóban így lehet megélni ebben a szakmában. Több kollégám is van, akik 700.000 felett keresnek minden egyes hónapban. Én nem hazudok a hirdetésekben, de így nem is adok ki/el annyit. Vicces, amikor több ingatlanos is foglalkozik azzal a lakással, ami nálam is meg van, és nálam 60 nm a területe, náluk pedig 70.

De igazából a legtöbb ember azért nem tudja magától eladni gyorsan az ingatlanát és azért hirdeti még 1 év után is, mert irreálisan magas árat kér érte. Nyilván, a saját lakása mindenkinek többet ér és minél többet szeretne elkérni érte. De annyiért nem fogja tudni eladni. És nem biztos, hogy a tulaj arra fecsérli az idejét, hogy a környékbeli ingatlanárakat vizslatja és ahhoz mérten igazítja a sajátja árát. Sok minden közrejátszik. A lakóközösség, utca fekvése, forgalma, a lakás tájolása, kialakítása, energetikai tanusítvány stb. És nem biztos, hogy ezt a tulaj objektíven fel tudja mérni.


Valóban semmi szakmát nem igényel ez a munka, bárki dolgozhat itt. Nekem van rendes szakmám, csak ki akartam próbálni ezt egy ismerősöm ajánlásával, aki elég szépen megél belőle. De hamarosan abba is hagyom mert nekem nem jön be annyira.

2014. nov. 14. 10:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!