Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek jó úgy adni egy...

Szerintetek jó úgy adni egy 15 éves lánynak havi zsebpénzt hogy abból veszi meg magának a ruhákat, a tisztálkodási szereket, és még tud félre rakni is?

Figyelt kérdés
Anyám szerint ez hülyeség lenne, azt mondja nehogy már én vegyek ruhát magamnak...
2014. nov. 6. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem. Egyrészt 15 évesen ne vegyen egyedül ruhákat magának, hanem az anyukájával közösen. Attól még vehettek olyan ruhát, amilyent te szeretnél és valóban szükséged is van rá.

Kérdés, hogy mennyire tudsz spórolni? Mennyit szórnál el mekire, szórakozásra stb. Mennyiből akarnál félre rakni?

Annyi zsebpénzt adnék, amiből a tisztálkodási szereid (de nem sok smink cucc), és 1.000.- plusz költőpénzre futja.

2014. nov. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

persze nem egyedül mennék ruhát venni, hanem az én zsebpénzemből lenne fizetve!

nem vagyok költekezős, havonta egyszer megyek moziba+valami kajáldába (mármint mostanában, de lehet hogy adnának több alakalomra is, nem tudom)

2014. nov. 6. 17:16
 3/5 A kérdező kommentje:
tisztálkodási szer aaltt ezt értem: tusfürdő, sampon, balzsam, ha arctisztító, krém elfogyott arra, valami hajápoló szer, dezodor
2014. nov. 6. 17:18
 4/5 anonim ***** válasza:

A zsebpénz nem arra való, hogy tisztálkodási szereket vegyen rajta a gyerek...az jár neki, én inkább venném neki/vele, mintsem pénzt adjak rá.


A ruházkodás szintén ilyen. Anyuddal közösen menjetek vásárolni, vegyétek meg, ami kell, vagy amit szeretnél és futja rá és ezen felül legyen zsebpénzed, amiből azt veszel, amit akarsz. Ha akarsz, akkor extra drága kozmetikumot, ruhát, bármit, vagy ha akarod, félreteszed. Szerintem ennek így van értelme.

2014. nov. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ugy a helyes, hogy a szulo veszi meg a gyereknek a szukseges dolgokat, sampon, szappan, ruha, egyeb.

A gyerek meg a zsebpenzen vesz nem-szukseges dolgokat, mint CD, parfum, ekszer, stb.


Soha nem hagynam, hogy a gyerekem samponra vagy sminkre (ha lany) koltse a penzet. Persze nem tobb 10ezres Estee Lauder smink keszletet, de egy spiral, ceruza, szajfeny bele kell ferjen anyu koltsegvetesebe.

2014. nov. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!