Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen könyveket javasoltok...

Adam977 kérdése:

Milyen könyveket javasoltok egy fiatalnak?

Figyelt kérdés

Szeretném megalapozni a jövőmet, szeretnék okosabban bánni a pénzzel, megtanulni fontos dolgokat az életről, munkáról, befektetésről, vállalkozásról...

Hallgattam már Brian Tracy-t,Kevin Trudeau-t. Olvastam Napoleon Hill könyveket,a Gazdag papát,Vonzásfaktort,Kérd és megadatik mindkét részét,Gondolj merészet című könyvet. Próbálom mindet tanulmányozni. Milyen könyveket javasoltok, hogy sikeresebbé válhassak az életben? Én személy szerint az Út az anyagi függetlenséghez c. könyvet tartanám jónak kezdéshez. Ti mit gondoltok és mit javasoltok?

(Persze sikeressé nem az olvasás, hanem a cselekvés fog tenni bárkit is.)


17/F



#könyv #tanulás #siker #fiatal #pénzügyi könyvek
2014. okt. 28. 15:01
1 2
 1/15 anonim válasza:
62%
Először tanulj normálisan. Aztán egy jól fizető állás, és akkor majd takarékoskodj a pénzzel... mai világban (főleg Magyarországon) nincs más mód.
2014. okt. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem rögtön az jutott eszembe, hogy valamilyen közgazdasági alapképzés tananyag lenne mindennél hasznosabb (közgazdasági szakközép is jó kezdetnek).


A neten is van egy csomó közérthető fórum a pénzügyekről: akár a kiszámoló, akár az énpénzem.hu, de még az mnb honlapján is vannak közérthető dolgok.


Jó könyv pl. persze a gazdag papa, szegény papa is- de semmivel nem mond többet, mint közgazdaságtanból az, hogy mi a bevétel-kiadás, mi a mérleg stb.- csak ezt jobb marketinggel, kevesebb tényanyaggal teszi, cserébe viszont szájbarágósan, közérthetően, viccesen, olvasmányosan.


Ha tetszik neked ez a stílus, akkor Kyosaki összes könyve jó lehet neked.


Ha érdekel a téma, akkor esetleg felsőoktatásban is valamilyen pénzügyi-közgazdasági területben gondolkodsz? Az dobna igazán nagyot a szemléleteden is és a tudásodon is :)

2014. okt. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Volt egy tanárom, aki valami piramisjátékban vett részt és folyton sulykolta belénk ezeknek a könyveknek a címét, ergo ezek akkor jók, ha meg akarod téveszteni az embereket, ha másokat eltiporva akarsz feljebb jutni, ha megtanulod, hogy hogy kell dolgokat rásózni a másikra (szinte ezt is tanította nekünk órán). Ez is egy módja a meggazdagodásnak, bár erkölcsileg nem tisztességes, inkább a szakmádra koncentrálj, hogy abban legyél jobb és jobb, ne ilyen szemét módon, ha van rá lehetőség (tipikusan ilyenek a termékbemutatós-rátukmálós emberek).
2014. okt. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez egy remek ötlet lenne. :) Azért várok könyvcímeket is, aki esetleg szokott ilyeneket olvasgatni. :) Nagyon tetszik ez a téma és pikk-pakk elfogy néhány könyv egy hét alatt.
2014. okt. 28. 15:23
 5/15 A kérdező kommentje:
Vállalkozás és saját cég a cél. Nem piramisjáték vagy bármiféle átverés, a közgazdasági egyetem nem rossz ötlet :)
2014. okt. 28. 15:26
 6/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Pénzügyes-közgazdász.

Értékes tudást valóban felsőoktatásban, illetve mérlegképes könyvelőként lehet jól szerezni- ezek az általad felsorolt könyvek talán gondolatébresztőnek, szemléletformálónak, kedvcsinálónak jó lehet. De ha komolyan akarsz vele foglalkozni, akkor bizony tanulni érdemes.

Nekem ez a szakmám, ezért elfogult vagyok a tanulást illetően :), de van egy ismerős házaspár, akik tényleg nem voltak képben nagyon a pénzügyi dolgokkal- ők elkezdék pl. a Kyosaki féle társasjátékot játszani (cashflow) és így játékosan sok összefüggést értettek meg tényleg és jó látni, hogy tudatosabbak a mindennapi pénzügyi döntéseikben is.

(bevallom őszintén nekem pl. az ilyen nagyon alapvető dolgokat szenzációs újításként eladó művek nem mindig tetszenek, amelyek közül te is felsoroltál, de ez egyéni ízlés kérdése).

2014. okt. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ismerek egy embert, aki szakközépiskolába tanult,jó jegyei sem voltak igazán, mégis most a környékünkön az egyik, hacsak nem a leggazdagabb. :)
2014. okt. 28. 15:42
 8/15 A kérdező kommentje:
Ezt úgy kell érteni, hogy havi 1-2 millió forint között mozog a keresete...
2014. okt. 28. 15:43
 9/15 anonim ***** válasza:

2., 6., vagyok ismét.

Egy jó ötlet, egy hiánypótló vállalkozás is sok pénzt hozhat és igenis vannak emberek, akik mindenféle tanulás nélkül, a gyakorlati tapasztalatukból képesek megérteni azokat az összefüggéseket,amelyeket mások egyetemen sem.


Azért az nem mindegy, hogy az ismerősöd havi keresete/bevétele miből adódik? Évekig, évtizedekig tarthat egy "önjáró" vállalkozás felépítése- a kezdeteket is láttad, amikor a nagyobb beruházások, sokszoros túlórák voltak?

Vagy van egy szabadalma, oltalma, védjegye, művészeti alkotása? Akkor ahhoz meg tehetség, jó ötlet stb. kell.


Esetleg szerencsés módon hozzájutott egy nagyobb kezdőtőkéhez, amivel aztán tudott jól gazdálkodni?

Gondolom nem is 17 éves, tehát valamennyi élettapasztalat vagy tanulás stb. van mögötte és egy 40-50 éves embernek simán lehet ennyi jövedelme egy hónapban- semmiképpen nem átlagos persze, de nem is hihetetlen.


Kérdezd meg tőle, hogy mi a sikere titka- tudod Kyosaki is ezt csinálta, tanult a gazdag papa üzleti szemléletéből is és a vér szerinti édesapja szorgalmából, lexikális tudásából is. :)

2014. okt. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! És ilyen pénzüggyel kapcsolatos könyvek közül milyet érdemes elolvasni, hogy tisztába legyek az alapkifejezésekkel és egyéb dolgokkal? :)
2014. okt. 28. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!