Mi az a forexezés?

Figyelt kérdés
Annyit tudok róla hogy deviza párokkal kell kereskedni de mégis hogy? Valaki leírná ezt nekem?
2014. okt. 26. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyitsz egy számlát valamelyik forex-szel foglalkozó brókercégnél (vigyázz, sok a csaló ezen a területen), letöltesz egy kereskedési platformot (leggyakrabban a MetaTrader 4-et használják), utalsz a számládra pénzt (némelyik cégnél számlanyitáskor automatikusan adnak 10-25€-t, vagy szinte mindegyiknél tudsz Demo számlát is nyitni, mielőtt igazi pénzt kockáztatnál), és máris tudsz a felkínált devizapárokkal kereskedni.
2014. okt. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt értem de a devizapárokkal hogy kereskedjek? Mármint meg kell tippelni hogy növekedni fog vagy csökkenni?
2014. okt. 26. 22:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem bántásból, de ha ezt a kérdést teszed fel, nem kereskedj, hanem TANULJ!.

Ez egy szakma, akár az orvos. Amikor a polgár eldönti, hogy orvos lesz, nem úgy teszi, hogy na hogyan kell műteni? Tanul 5 évet, majd gyakorlat, és 10 év múlva már jó orvos lesz belőle.

Nem akarom elvenni a kedved, de hogy konzisztensen pénz termelj a Forexen, ahhoz 2-3 évet folyamatosan a chartokkal kell töltened. Ez nem tanulható, ez csak tapasztalható.

Meg kell tanulni valószínűségekben gondolkodni, ami ellenkezik az átlagtól. Az árfolyamnál minden pillanatban 50% az esély, hogy fel megy és 50% hogy esik. Azaz a rendszer maximális hatásfoka 50%. Ehhez sok idő kell, hogy fejben helyre kerüljön. Amíg te el akarod találni az irányt addig veszíteni fogsz. De ahhoz, hogy ne az irány eltalálására törekedj sok idő kell.

Javaslom keresgélj az alábbi oldalakon.

www.elemzeskozpont.hu

www.fxtanoda.hu

www.fxline.hu

[link] /ennél azért óvatos lennék ha totál kezdő vagyok/

www.opcioguru.hu

[link]

Az utóbbi 2 szerintem a tőzsde csúcsa, de relatív nagyobb a tőke igénye, és könnyen elmehet több is, mint a számlád!!!


Mindezek mellett komoly önfejlesztés, és sok-sok könyv elolvasását is javaslom.

2014. okt. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm de még mindig nem kaptam választ arra hogy mi az a forexezés.. egy platformon kell eltalálni hogy most egy adott deviza pár nő vagy csökken?
2014. okt. 27. 15:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyjából jól fogalmazol.

És a te mostani tudásoddal valóban ez a szerencsejáték jellege van a dolognak, hogy "el kell találni" , hogy nőni fog-e vagy csökkenni.

Ha tőzsdézni akarsz (ez is egy szakma és mindenki előtt ott a lehetőség), akkor meg kell ismerkedni a tőzsdével, mint olyannal, és aztán a gazdasági folyamatokkal a világban.

És, ha már ezeket tudod, akkor nem kell "találgatni".

De még akkor érhetnek meglepetések. Kitör egy helyi konfliktus, vagy elsüllyed egy tanker, vagy a monszun elviszi a kávétermés felét, és hirtelen irányt vált a trend...

2014. okt. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!