Eladhatom a házamat?

Figyelt kérdés
Családi házról lenne szó kölcsönre vásárolt(otp)3 éve ltp-vel+ szoc.pol.svájci frankos 25 évre.Mire számithatok?Eladható?Kérem csak azok írjanak akik tapasztaltak illetve hozzá értők.Köszönöm szépen!
2010. jan. 25. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Én 4 éve vettem a lakásom, ha most eladnám, adóznom kellene, mert nem telt le az 5 év és még a lakásszerzési kedvezmény után is adót kellene fizetnem.

Eladni eladhatod, én előbb a banknál érdeklődnék, hogy mennyit kellene visszafizetni, ha most ki akarnál szállni, az a legnagyobb tétel és gondolom volnának majd költségei is, mint pl. hitelfelmondási díj.

A párom az autójára vett fel hitelt, megkérdeztük a bankot és úgy döntött, hogy inkább fizeti a részleteket.

Egy biztos, hogy mindennek pontosan után kell járnod.

2010. jan. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Eladhatod.

De van már gyerek?

Mi elváltunk a férjemmel, hasonló volt a szitu felvettük a szocpolt . 2,5 év után adtuk el. a szocpolt vissza kellett fizetni + 600 ezer Ft kamatot a szocpolra csak. a banki hitelre keveseb mint 200 ezret fizettünk de szocpolra 600 ezer plusszt. aztán mivel annak idején a telket illetékmentesen vettük mert aláírtuk hoyg beépítjük és mikor eladtuk a lakhatási me´g nem volt meg így az illetéket és annak kamatait is megkellett fizetni. kb fejenként 500 Ft-t fizettünk plusszba az államnak.

2010. jan. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
600 ezer kamat a szocpolra????????az kemény
2010. jan. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!