Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Indíthatnak ellenem polgári...

Indíthatnak ellenem polgári peres eljárást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A vaterán vásároltam kb 80ezer ftért ebből 13ezret elutaltam ez nem egy termék hanem sok! Fizettem volna de megszűnt az állásom! Így kértem h adjon lehetőséget h a feltöltési díjat meg mindent elutalom neki h akk hirdessen ujra mindent!meg ne adjon annyi ndgatívot stb. Aztan akk v kértem a pénzt stb,de mondta h ez árban küldi a ruhát! És h a bíroságon eljárást indított ellenem amit megkapok majd postán meg fizethetem a perköltséget meg neki a kártérítést! Most ha tényleg ezt tette micro válalkozása van asszem akkor milyen kilátásaim vannak vagy hogy zajlik ez? Kárt nem csin volna neki levan írva minden h a költségeket fizettem volna és ujra eltudta volna adni! Kérem írjatok


2014. okt. 18. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Hmm...


Ennyiből azért nehéz szakérteni, de valószínűleg fizetési meghagyásos eljárást indított ellened. Ez olyan mint egy per, csak annál valamivel egyszerűbb.


Egy közjegyzői levelet fogsz kapni (amit mindenképpen vegyél át!) a fizetési meghagyásos eljárás megindulásáról. Abban részletesen le lesz írva, hogy fizess meg ennyi és ennyi pénzt az ott meghatározott dátumig. Erre 3 dolgot tehetsz:


1) Ellentmondasz, de akkor ez perré alakul, ez azt jelenti, hogy - ha elveszted, és miért nyernéd meg? - több illetéket kell fizetned.


2) Kifizeted.


3) Nem fizeted ki, és jogerőre emelkedik. Ebben az esetben viszont végrehajtónak kiadhatja, és ez még több költség neked.


(+1) Kérsz részletfizetést. A levélen rajta van, hogy melyik közjegyző küldte, őt hív fel, biztos szívesen fog segíteni.


(A jelen válasz nem minősül jogi tanácsadásnak, és nem helyettesíti az ügyvédhez fordulást.)


/ÜGYVÉDJELÖLT/

2014. okt. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Egyszerű: amit küld postán, azt nem veszed át. Akár sima csomagként küldi, akár utánvéttel. Ez esetben legfeljebb a szállítási költséget perelheti, de te már utalátál neki 13000Ft-ot, ami bőven fedezi azt. Plusz te együttműködő lettél volna. Kb 100% biztos vagyok benne, hogy a perrel csak fenyeget. Annak, hogy (mikro)vállalkozása van vagy sem, az teljesen lényegtelen ebből a szempontból. Az egyetlen amit tehet az, hogy minden egyes vásárlásra negatívot ad, de még az sem teljesen jogos.
2014. okt. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy! Köszönöm!!!

Uírta h a mai napot elinditotta a polgári peres eljárást a meg nem vásárolt termékekre!ami alapján fizethetem a perköltséget és neki a kártérítést! Most ha így van durván olyan 65-68 ezer ftról van szó! Ha u van h küldenek csekket erről akkor végülis ő jól jár? Mert én kifizetek mondjuk ennyit és nem kapok érte semmit? Vagy ha kártérítést szabnak meg az ekkora összegnél mennyi? És akk ő kap kártérítést plusz a ruhákat metartja és eladja ujból? Vagy ez összegben kötelezhetik arra h a terméket megkapjam? Mert kifizetetik végüli velem nem? Vagy tévedek? Elvileg mindenről ad számlát! Lehet h ez miatt nem akarta h a jutalékot meg mindent fizessek amit felajánlottam mert így umond pénzt is kap meg a termék is megmarad?

2014. okt. 18. 09:34
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2. Válaszolónak is! Igen ezt is mondtam neki h nem venném át erre írta h akkor is elküldi ha nem veszem at akk a postára menjek be érte! Együttmüködő voltam megvannak a levelek! Jzt írta h amit kifizettem arra pozitív többi negatív!
2014. okt. 18. 09:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Írd meg neki, hogy a távollévők között kötött szerződés esetében van több mint 8 napod elállni a vásárlástól. Asszem az aukciós vásárlás az ami ez alól kivétel, de ha pl fix áron ütötted le, akkor az nem aukció.


Amúgy meg pereljen csak, a kárt bizonyítania is kell. Valszeg csak fenyegetőzik, vagy tényleg annyira idióta, hogy beperelt.

2014. okt. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves vagy! Köszönöm a válaszodat!
2014. okt. 18. 10:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Már nem is 8, hanem 14 napod van elállni. Ezt idén változott meg, épp az inetrnetes vásárlások, valamint a termékbemutatókon csőbe húzott emberek miatt.

Mikor kattintottál vaterán a vásárlásra?

Guglizd ki, hogy 14 napon belül költségmentesen jogod van elállni, ezt linkeld be neki, ezután fenyegetőzhet bármivel, nem lesz igaza. Persze csak ha benne vagy a 14 napban!

2014. okt. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

megkerestem. nagy szerencséd van. nem perelhet, vagy ha igen, akkor 100%, hogy elveszti.


. Az elállási jog 8 munkanapról 14 napra bővül. Az elállási jog gyakorlására előírt határidő attól a naptól kezdődik, amelytől a fogyasztó vagy az általa megjelölt személy a megrendelt árut átveszi.


szóval ha a postán hagyja, vagy át is veszed, semmi gond, 2 héten belül visszaküldheted!



Mi az az elállási jog?



Az elállási jog azt jelenti, hogy az interneten (távollevők között) megkötött szerződéstől jogszabályi felhatalmazás alapján egyoldalúan visszaléphetünk és a termék visszaküldése esetén követelhetjük a kereskedőtől az általunk kifizetett összeg visszatérítését. Az elállási jog kompenzálja azt, hogy a vásárlás előtt nem volt lehetőségünk a termék megvizsgálására, kipróbálására, illetve üzembe helyezésére


Mi az a felmondási jog?


A felmondási jog illet meg minket, ha a vállalkozást arra kérjük, hogy szolgáltatásnyújtásra irányuló szerződés teljesítését az elállásra nyitva álló 14 napos határidő lejárta előtt kezdje meg (mely kérést kötelesek vagyunk kifejezetten közölni) és ezen nyilatkozatunk megtételét követően a teljesítés megkezdődik. A felmondást (az elálláshoz hasonlóan) nem kell indokolni.



Milyen időtartamon belül gyakorolhatjuk elállási jogunkat?


A termék átvételétől és a szolgáltatás igénybevételére vonatkozó szerződés megkötésétől számított 14 napon (naptári nap!) belül élhetünk elállási jogunkkal. Az általános szabályok szerint a határidőbe a termék átvételének, illetve szolgáltatás esetén a szerződéskötés napja nem számít bele.


Lássunk egy példát: Ha a terméket a futárcég egy csütörtöki napon szállítja ki részünkre, a 14 napos elállási határidő a pénteki napon kezdődik. A szombat és vasárnap is naptári nap, ezért az elállási határidőbe a hétvége is beletartozik.



Természetesen a 14 napos határidő alatt bármikor elállhatunk a szerződéstől, de a jóhiszeműség és a tisztesség általános követelménye szerint a termék átvételét követően, annak jellegének, tulajdonságának és működőképességének megállapításához szükséges használatot követően döntsünk a termék megtartásáról vagy esetleges visszaküldéséről.



Ez a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság hivatalos honlapja, küldd át ennek a kedves eladónak.


[link]

2014. okt. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Tudjátok azon gondolkodtam,h vki írta h a kárt bizonyítania kell! Na azt mondta h ugye amit kifizettem elküldi amit meg nem azt visszatölti! Na most akkor kérdezem én h mondjuk azt az x termékeket amit nem tudtam kifizetni vtölti és eladja mert miért ne adná el lehet többért is akkor ha bizonyítania kell a kárt akkor így mit bizonyítana? Mert ő jól járt volma azzal h én a kifizetett terméken felül amit nem tudtam kifizetni annak a jujalékait utaltam volna neki és ujra eladhatta volna! Azt kértem volna ezért h ne adjon negatívat! De ez nem volt neki jó!!

A másik a 14napos elálás a vásárlástól az h értendő? Szóval kb egy hete meg másfél hete nyertem meg aukcióit akkor mondjuk legyen az 40ezer ft és amit korábban 14napon túl amiből utaltam is az legyen 20ezer ft,akk ha perelni akar akkor nem a teljes összeg hanem csak a 14napon túlit tudná umond perelni?

Mert ugy megérteném a kártérítést h elküldi nekem az összes cuccot és én nem fizetném ki! Akkor megkárosítom u természetesen! De jeleztem h nemtudok fizetni így ujra hírdeti és kap érte pénz! Én meg a jutalékot fizettem volna neki!! Remélem értitek amit írtam!:-) keveregnek a gondolatok!:-)

2014. okt. 19. 12:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!