Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha feketén dolgozok, de nem...

Ha feketén dolgozok, de nem fizet ki a munkaadóm és feljelentem, eljárást indíthatnak ellenem?

Figyelt kérdés
Büntetőügyre gondolok és nem valami pénzbüntetésre.
2012. szept. 24. 18:06
 1/3 Shai-Hulud ***** válasza:

Mindenképpen adóeltitkolásnak számít, ennek megfelelően az eltitkolt adót, valamint a kiszabott bírságot kell megfizetni.

A jelenlegi törvények szerint a köztartozás átváltható elzárásra, vagy közmunkára is.

Azaz amennyiben nem tudod megfizetni a büntetést és az adót, akár letöltendő szabadságvesztést is kaphatsz.

2012. szept. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem fizettek ki téged, akkor hiába indítanak eljárást, még úgyse fogod tudni kifizetni.

Azért meg soha senkit nem fognak megbüntetni, mert DOLGOZNI SZERETNE. Tudom hogy a mai társadalomban az élősködés a divat, és lenézik aki becsületesen mer dolgozni, de téged mégis miféle felelősség terhel? Különösen ha nincs semmiféle más munkalehetőség. Inkább bűnözz vagy dögölj éhen!?

2012. szept. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Amenniben a "Személyi jövedelemadó" bevllásomban szerepeltetem amit jövő év májusig kell lednom, akkor is eltitkolásnak számít?
2012. szept. 24. 18:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!