Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni (és mit nem)...

Mit lehet tenni (és mit nem) azzal a postán küldött számlával, amivel hetente bombázzák a céget?

Figyelt kérdés

Olyan számláról van szó, ami alatt még nincs se szerződés, se írásos vagy szóbeli megbízás. Ilyeneket havonta küldenek, jobb esetben együtt küldik a szerződéssel, de most olyat kaptam, amit először fizessek, és csak utána küldik a szerződést. Ez nettó hülyeség, bár sajnos biztos van aki beugrik és fizet, holott semmi teljesítés nem előzi meg a kifizetés jogosságát, illetve még egy szerződés se védi a vevőt, ergo nem kötelező szolgáltatni sem, gondolom...

A kérdésem inkább jogi vonatkozású lenne, és mint cégalkalmazott érdeklődöm. Az alelnököm jobban képben van mint én, ő azt mondja, hogy ezeket a számlákat ajánlottan és tértivevényesen postázzam vissza a feladó címére, mert ha nem teszem, a számla elfogadottnak tekintendő és behajtható. Most ebben az utóbbi esetben, ha egyébként igaza is lenne, szerintem akkor sincs mit behajtani, hiszen nem kértünk szolgáltatást és nincs is hozzá szerződés, vagyis ez a cég szélhámoskodik csak.

Tud valaki jogszabályt, ami általánosan vonatkoztatható erre a fajta (előre számlaküldős) csalásra?

Valóban vissza kell küldeni az ismeretlen cégtől postán kapott számlákat, vagy lehet kukázni is?

Tehát elsősorban is a jog oldaláról érdekelnének a válaszok, mit tehet egy cég és mit tehet a "szolgáltató", aki kérés nélkül küldi a számlát?

Múltkor olyan jött, amit egyben küldtek a szerződéssel. Visszapostáztam kitöltetlenül és áthúzva a szerződést, tértivevényesen küldtem egy kísérőlevéllel. Nem vették át, visszajött. De a közben eltelt idő alatt volt eszük egy fenyegető emailt írni, hogy még mindig nem fizettünk, pedig ők közben (szerződés nélkül) már szolgáltattak és ha továbbra sem fizetünk, per lesz belőle...


2014. okt. 16. 13:02
 1/1 anonim ***** válasza:
80%
Holnap küldök neked egy számlát. Ha nem küldöd vissza, fizetned kell, mennek a végrehajtók. Ez mennyire életszerű? A fizetési kötelezettség egy szóbeli vagy írásbeli szerződés alapján jön létre. Így akkor is lehet fizetési kötelezettséged, ha előre nem kapsz számlát. Na de szimplán attól, hogy valaki küld egy számlát, miért kéne fizetni?
2014. okt. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!