Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kaptam egy törött telefont,...

Kaptam egy törött telefont, de se visszatérítés, de új telefon? Nyomkövetőszámra lenne szükségem.

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy törötten érkezett egy telefon.

A kínai csak akkor téríti meg az árát, ha visszaküldöm neki a törött telefont...

Na most..egyrészt, eladja másnak is törötten? Másrészt, annyiba kerül a posta, mint a fél telefon...


Tehát, mivel nem tudok mit csinálni küldenék neki egy nyomkövetőszámot. Hogy néz ki egy kínába postázott nyomkövetőszám?



#posta #Kína #telefon #törött #nyomkövetőszám
2014. okt. 16. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Ezért nem rendelünk ebayen Kínából ilyen törékeny cuccot

2. Ha ő ajánlottan küldte, akkor cseszheted, mivel látszik, hogy megérkezett, kötelező visszaküldened

3. Egy kamu követőszámmal csak azt éred el, hogy nem fog többet foglalkozni veled, ha ebayen vetted, akkor még kapod a negatívat is és az ebay se fog segíteni mert te csaltál.


Levelezzed le vele, hogy neked tannyi a postaköltség mint a telefon fele. Ha ebayen vásároltál, akkor mondd meg, hogy case-t nyitsz. Talán az ebay nem kötelez rá, hogy visszapostázzad a törött cuccot, csak akkor ha nem azt kaptad amit akartál, esetleg ha meg kell vizsgálni, hogy valóban rossz e. Képeket tölts fel nekik.


Tehát csak okosan.

2014. okt. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1. Nem ebayről rendeltem. Egyébként szinte napi szinten rendelek cuccokat.

2. Tudja, hogy megérkezett, közöltem vele, hogy törött.

3. Én sem szeretnék vele többet foglalkozni.


Már rengeteg levelet váltottam vele. Szerinte csak 10 dollár a postázás. Küldtem képeket, vitát is nyitottam.


Nem hiszem el, hogy nekem arra még plusz költenem kellene, hogy visszakapjam a pénzemet. Más eladó már rég megtérítette, ha kár keletkezett, de ő nem... kell neki egy törött használhatatlan telefon. Én viszont addig biztos nem küldök semmit, amíg nem látom a pénzemet, mivel nem is bízom meg benne annyira, hogy egyáltalán visszakapom a pénzemet. Sőt..lehet, hogy maximum akkor kapnám vissza, ha 1 hónap múlva megkapja a telefont. Nekem ez így sehogy sem oké.

2014. okt. 16. 13:04
 3/10 anonim ***** válasza:
És azt hiszed, hogy ha küldesz neki egy kamu követőkódot akkor majd visszaadja a pénzedet vagy mi?
2014. okt. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Majdnem biztos, hogy nem kapom vissza a pénzemet, de mást nem tudok kitalálni. 7-8 ezerért biztos nem postázgatok neki, annak a reményében, hogy HÁTHA...
2014. okt. 16. 13:09
 5/10 A kérdező kommentje:
jézusom kínába a postacsomag nem is 7-8, hanem 12-14 ezer -.- najó, hagyom is a francba az egészet. Köszi.....
2014. okt. 16. 13:19
 6/10 anonim ***** válasza:

levélként nézzed, ne csomagként.

én annó egy kicsi laptop videó kártyát küldtem vissza hong kong-ba, kb 2-3ezerért.


a csomag irreálisan drága. ajánlott, tértivevényes levelet nézzél!


Hány gramm a teló?

2014. okt. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Becsomagolva meg minden kb 1kg lenne. Töltő meg stb.

Nem szeretnék foglalkozni vele. Eladom, alkatrésznek talán jó lehet.

2014. okt. 16. 13:46
 8/10 A kérdező kommentje:
Levélként is drága lenne, ahol írja az országokat 6-7 ezertől kezdődnek, amik nem a szomszédba mennek, mint pl Németbe.
2014. okt. 16. 13:48
 9/10 anonim ***** válasza:

1kg


elsőbbségi levél 1000g-ig: 3.860 Ft

ajánlott: 735 Ft

tértivevény: 370 Ft


Összesen: 4.965 Ft


Érdemes csak a törött részt küldeni, a töltő meg többit nem, és térítse vissza csak azt vagy küldjön újat. akkor olcsóbb. De megértem, hogy nem küldöd szívesen, drága így is.

2014. okt. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Közben úgy tűnik megoldódott. Némi ráhatással elértem, hogy a felét visszafizesse. Több, mint a semmi.
2014. okt. 17. 13:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!