Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Telefon előfizetés miért nem...

Telefon előfizetés miért nem szóltak nekem az áfáról?

Figyelt kérdés
Nem vettem még telefont előfizetésre... Most vettem először neten nézegettem utánna először készüléket is vásároltam az előfizetéssel együtt így 5363 ft + 7594ft tehát összesen 12 957ft ezt letisztáztam az üzletben eladó is rábólintott h igen ez így lesz. Ezzel szemben kijött az első számla és lám a 12 957ft-re még rájön 2050ft áfa így a számla 15007ft! Úgy gondolom h elegalább meg említhették vna a kötésnél de még az áfa szót nem is hallottam számomra 2ezer forint nem kevés főleg így h nem is számítok rá.

2014. okt. 2. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Valszeg úgy voltak vele hogy az ember tudja hogy minden terméken van áfa, valamint a szerződésben is le van írva hogy X forint + áfa. Vagy talán nem volastad el mit írsz alá?
2014. okt. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nézem a szerződést...havidíj (FT) 7594 nincs feltüntetve + áfa
2014. okt. 2. 12:50
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Normális embernek ezt nem kell mondani, minden termék, szolgáltatás után fizetsz ÁFA-t, ez teljesen evidens kellene hogy legyen, nem kell külön kihangsúlyozni.
2014. okt. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Nekik kötelességük lett volna az áfá-s árat közölni veled. Nem is nagyon mondhatnak neked áfa nélküli árat, nem vagy te cég. Szóval nem értem. Ha meg a szerződésen is áfás ár az amiben megegyeztetek, akkor igenis tisztességtelenek voltak.

Nincs igaza az előző válaszolónak. Normális cég áfás árat közöl a vevővel.

2014. okt. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
becsapva érzem magam...én azt hittem h ez már tartalmazza az áfát ha telenor oldalán nézem számlás díjcsomagokat (javítson ki valaki ha tévedek) de ott se látom igazából feltüntetve h amit reklámoznak havidíjas előfizetéseket bármelyiknél ott lenne h ez a díjcsomag pl.: mint az én esetemben 7594+áfa :/
2014. okt. 2. 16:57
 6/9 anonim ***** válasza:
a szerződésedben hogy van feltüntetve az összeg?
2014. okt. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Mocsok egy cég! Én egy éve írtam alá 2évet egy fix díjcsomagra 14000ft-ért! Most kijött a számla 15200ft-ról! Befizetésnél megkérdeztük, hogy ugyan ez most akkor micsoda? Mire hosszas kutakodás után közölte a csajszi, hogy ja bocs, emelték a díjcsomagot! Kicsit értetlenül állok a dolog előtt, akkor mire föl írtam alá a 2évet? vagy ez csak arra vonatkozik, hogy 2évig bármilyen csekket kiküldenek köteles vagyok kifizetni? nem is értem! Elvileg Neked sem küldhetnének többet mint ami a szerződésben van!
2014. okt. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
az előfizetés díja 7594(Ft) ezt ott írja ahol a díjcsomag jellemzői vannak h mobilnet van benne meg h mennyi az sms ilyesmik... ott sincs ehhez még jön több mint 2000 áfa...
2014. okt. 5. 20:11
 9/9 A kérdező kommentje:

A telenor.hu-n bruttó vagy nettó árak vannak feltüntetve?


A telenor.hu-n szereplő árak bruttó árak, az ÁFÁ-t tartalmazzák.

Egyébként a gyakori kérdések résznél ezt írják a telenor honlapján. Akkor kérdem én mire fel jön a még az áfa?Ki érti ezt? Mit tudok tenni ellene hivataloson?

2014. dec. 2. 12:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!