Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » NAV - 1041-esre hibaüzenet...

NAV - 1041-esre hibaüzenet Van egy dolgozó. Be van jelentve, megvan a bejelentő 1041-ese elfogadó nyugtástól, mindenestől. Változott a munkaideje, és a változásbejelentőt visszadobta a NAV. De miért?

Figyelt kérdés

A változásbejelentőre visszajött egy hibaüzenet, miszerint idézem "Nyilvántartásunk alapján a javítani, változtatni, törölni kívánt jogviszony - a megadott jogviszony kezdet és jogviszony kód alapján - nem beazonosítható. De nem értem, ha egyszer be van jelentve... És ráadásul a változásbejelentőt is bérprogramból exportálom, tehát az adatok sem változnak csak a munkaidő.

Valaki tudna nekem segíteni, hogy ez miért van, és hogyan tudom javítani? A NAV-os hibakód FOG0153, ha ez segít (nekem nem nagyon).

Előre is köszönöm.


2014. okt. 10. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát így tippre a hibaszöveg alapján az lehet a hiba, hogy nem egyezik a megadott jogviszony kezdet és jogviszony kód.

Ha nem ez, akkor csak a NAV tud segíteni, keresd fel őket.

2014. okt. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nem gondolnám, hogy ez lenne a probléma. Először felviszem a bérszámfejtő programba a delikvens összes személyes adatát, jogviszony kezdettel, mindennel együtt, és már a bejelentőt is eleve a programból exportálom ÁNYK-ba. A változásokkal ugyanígy teszek. Szóval nem nagyon kellene, hogy eltérés legyen a bejelentett, és a módosítani kívánt adatok között.

Azért köszönöm. Próbálok valami okosságot megtudni a NAV-tól.

2014. okt. 13. 14:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Na de ha megnyitod és megnézed az ÁNYK-ban a két exportált adatlapot (az eredetit, és a mostani változás bejelentőt), akkor is stimmel minden? Mert elképzelhető, hogy a program, amiből exportálod, az ront el valamit. Nem tudom, mondom, ez csak egy tipp, én így próbálnám kitalálni.
2014. okt. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Minden egyezik. Már mindenhol nyomoztam a hibát, a bérprogramban is, az ÁNYK-ba exportált adatokat is összenéztem vele, minden stimmel.

Most már majd valamelyik nap beballagok a kis hibaüzeneteimmel a NAV-hoz. Már ötletem sincs.

2014. okt. 28. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!