Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri lakást venni hitelre...

Megéri lakást venni hitelre és kiadni?

Figyelt kérdés

Max 9 millióért lakást venni Budapesten hitelre, és kiadni havi 45-50.000-ért - ez szerintetek reális befektetés 6 évre?


A hitelt 6 évre venném fel, közben lenne hol laknom, a futamidő letelte után viszont lenne egy saját lakásom.


6 év alatt a lakás persze amortizálódna, de annyira talán nem, hogy csökkentenem kellene az albérleti díjat a lakás állapotának romlása miatt, vagy költséges felújításba, festésbe, stb. kezdeni.


Tapasztalatok?



2014. okt. 4. 01:26
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

A 20% önrész elhiszem, hogy le van írva, de ilyen feltétellel csak olyannak adnak hitelt, akinek nincs rá szüksége.

Tapasztalatból mondom. 7 milliós ingatlanra 5 milliót igényeltem, 3,9-et adtak.

Azt se felejtsd el, hogy mire megkapod a hitelt, 2-300.000 ezret beletolsz.

Tulajdoni lapok, ügyvéd - adásvételi, közjegyzői díj, hitelbírálati díj, folyósítási jutalék, és ki tudja mi van még.

2014. okt. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 leodicaprio14 válasza:

Milyen kis aranyosak vagytok. Olvasgatomitt a hozzaszolasokat, a kerdezo MAX 9 misiert venne lakast stb.

3 ev telt el es a legszarabb legkisebb lakas alegrosszabb helyen is tobb mint 10 misi

2017. okt. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Igen, én a 8-as választ írtam, ami 29%-ot kapott, de pont lesz.rom, az idő engem igazolt. Nagyon jól járt, aki akkoriban tudott lakást venni Bp-en.
2017. okt. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Pláne a mai árakat nézve
2022. jún. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Igen, ma egy ilyen lakás kb 35-40 millió, ha meg valaki hitelt vett fel az elmúlt években annak a törlesztője nagyon el fog inflálódni a következő években.
2022. jún. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!