Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Havonta kb mennyi pénzt kéne...

Havonta kb mennyi pénzt kéne félretennem, ha gondtalanul szeretnék élni, de biztosítékot is akarok magamnak a jövőre nézve? 23 éves vagyok

Figyelt kérdés

Most fogom elkezdeni az életemet egy új munkahelyen, egy idegen városban, albérletben, távol az otthontól, remélhetőleg a fővárosban. Nettó 220.000 körüli fizetésre számítok. Ebből kb 100.000 elmegy albira(közös költséggel, meg rezsivel együtt), 30.000 meg kajára.

Így maradna 64.000ft-om, de akkor még egy inget nem vettem magamnak. Ez elég? Vagy többet kéne félreraknom?


A másik lehetőség, hogy itthon vagyok, nettó 160.000-es fizuért, anyámék nyakán lakok egy szabolcsi kis faluban, távol kb mindentől. Ebben az esetben meg tudnék tartani havi 120.000-130.000 körül. Arra gondoltam, hogy pár évig itthon dolgoznék, és aztán fel BP-re. De már nem bírom itthon, nincsen itt semmi.


Ti mit tennétek a helyemben? Maradnátok faluban, félreraknátok a nagy lóvét, vagy mennétek a tutiba, tudván, hogy jóval kevesebbet tudtok spórolni?



2014. szept. 7. 22:30
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Külföldön hogyan tudnék a szakmában elhelyezkedni? Én nem sok esélyt látok rá azokkal szemben, akik a MIT-en vagy valami neves bécsi egyetemen végeztek.
2014. szept. 8. 12:34
 22/25 A kérdező kommentje:
szar melót tudnék csinálni, rengeteg kapcsolatom van, mert a fél falu kint dolgozik. Akár már jövő héten mehetnék. De jó lenne a szakmámban dolgozni, nem akarok egy több éves lyukat az életpályámba
2014. szept. 8. 12:36
 23/25 A kérdező kommentje:
Amúgy beszélem a nyelvet, de bőven van még mit tanulnom. Sajnos nekem nem adatott meg, hogy külföldi egyetemre járjak, ezért nem túl profi a nyelvtudásom. Társalgási szintű. A fővárosközeli melóhelyen lenne nyelvtanulási lehetőség, fizetnék a bkv-t, meg havi 2x-i hazautat.
2014. szept. 8. 12:40
 24/25 anonim ***** válasza:
69%

18-as vagyok. Villamosmérnöki végzettségem van. Magyar cégtől vagyok kint és a kollégáim mind villanyszerelők. Egy építkezésen vagyunk és én tartom a német építésvezetővel a kapcsolatot, mivel csak én tudok németül. Én adom ki a munkákat és irányítom, hogy minden rendben haladjon valamint a papírmunkákat is én végzem. Ha tudsz nyelvet és a szakmádhoz közeli szakmunkába magyar cégtől simán ki lehet kerülni és nem kell hozzá nagyon jó nyelvtudás. Ha már jól megy a nyelv és belerázódsz a szakmába is meg a szakmai nyelvbe, akkor léphetsz tovább. Én is rengeteg német szak szót tanultam, amit előtte nem tudtam. Nekünk a cég fizeti a szállást és a havi egyszeri hazautazást. Minden 4 hét után 1 hetet itthon vagyunk. Heti 58 órát dolgozunk. Havonta 500 ezret el tudok tenni. Nem keresek úgy mint egy kinti mérnök, de jobban keresek, mint egy kinti szakmunkás.


Neked milyen mérnöki végzettséged van és hol tanultál?

2014. szept. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
gépész, debrecen
2014. szept. 8. 13:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!