Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Havonta kb mennyi pénzt kéne...

Havonta kb mennyi pénzt kéne félretennem, ha gondtalanul szeretnék élni, de biztosítékot is akarok magamnak a jövőre nézve? 23 éves vagyok

Figyelt kérdés

Most fogom elkezdeni az életemet egy új munkahelyen, egy idegen városban, albérletben, távol az otthontól, remélhetőleg a fővárosban. Nettó 220.000 körüli fizetésre számítok. Ebből kb 100.000 elmegy albira(közös költséggel, meg rezsivel együtt), 30.000 meg kajára.

Így maradna 64.000ft-om, de akkor még egy inget nem vettem magamnak. Ez elég? Vagy többet kéne félreraknom?


A másik lehetőség, hogy itthon vagyok, nettó 160.000-es fizuért, anyámék nyakán lakok egy szabolcsi kis faluban, távol kb mindentől. Ebben az esetben meg tudnék tartani havi 120.000-130.000 körül. Arra gondoltam, hogy pár évig itthon dolgoznék, és aztán fel BP-re. De már nem bírom itthon, nincsen itt semmi.


Ti mit tennétek a helyemben? Maradnátok faluban, félreraknátok a nagy lóvét, vagy mennétek a tutiba, tudván, hogy jóval kevesebbet tudtok spórolni?



2014. szept. 7. 22:30
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
b, kérdés. Milyen bevételi forrás jöhetne még szóba, hogy több pénz jöjjön kasszába? Vállalkozást most még nem indítanék, se indulótőkém, se tehetségem nincs hozzá. Törvénytelenségek kizárva.
2014. szept. 7. 22:38
 2/25 anonim ***** válasza:

220,000-100,000-30,000 = 64,000 ???

???????????????????????????????????


Ennek a számolásnak szvsz fuss neki még egyszer...

2014. szept. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
oké, bocsi elqrtam az excelben az adatokat
2014. szept. 7. 22:43
 4/25 Különlegescsajszi válasza:
21%
Menjél .. menjél... Tudod én is 23 vagyok,(lettem egy pár napja) és én meg úgy kb. 50x sz*rabb a helyzetem !! Te meg még ennél is többet akarsz . .. ?? :O Ne is kérdezz rá,hogy miért is nem tartalak vissza.. Hali.
2014. szept. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Boldog szülinapot! :)

Jó, akkor tegyek félre 90-et minden hónapban. Ha egy 10 milliós saját lakás a cél, akkor kb 9-10 évig kell majd spórolnom rá. Engem elborzaszt a gondolat, hogy egy olyan lakásban kell majd élnem évekig a majdani családommal, ami nem az enyém :\ 3-4 éven belül azért már jó lenne összeköltözni valakivel, aztán gyerek.


A legszörnyűbb az egészben, hogy ha ne adj Isten, a szüleim meghalnának, az itthoni kecónak kb az lesz a sorsa, hogy széthordják a cigányok.

Egy olyan házat építettünk fel, ami ahogy nézem BP-n érne (túlzás nélkül) vagy 150 millió forintot, de 3 millióért nem fogom tudni eladni. A falunkban 40 ház van eladó! Egy 2.000 fős faluban.

2014. szept. 7. 22:52
 6/25 anonim ***** válasza:
én a helyedben maradnék faluban, sokkal színesebb az élet, mint panelpatkányként.
2014. szept. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
mit értesz ez alatt? szerinted mit lehet csinálni egy faluban ? :)
2014. szept. 7. 23:10
 8/25 anonim ***** válasza:

Komoly gondok vannak a fejedben az anyagiakat illetően.

Hol fizetnek pályakezdőnek 220 körül, milyen területen?

2014. szept. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Mérnöki. Beszéltem egy fejvadásszal, mikor felhívott egy állással kapcsolatban. Megkérdezte, hogy mennyi a bérigényem, mondtam, hogy 170 nettó, majdnem kiröhögött. Ő javasolta a 220-at, nem én találtam ki.
2014. szept. 7. 23:23
 10/25 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm 4 éve végzett, azóta egy percet nem tudott a szakmájában dolgozni(illetve tudott, bér nélkül, csak hogy ne repüljön azonnal a gyakorlat hiánya miatt), mert nem keresnek embert(szintén pesti).


Ha találsz állást szuper, de nézhetnéd egy pöppet reálisabban is a dolgokat.

2014. szept. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!