Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Havonta kb mennyi pénzt kéne...

Havonta kb mennyi pénzt kéne félretennem, ha gondtalanul szeretnék élni, de biztosítékot is akarok magamnak a jövőre nézve? 23 éves vagyok

Figyelt kérdés

Most fogom elkezdeni az életemet egy új munkahelyen, egy idegen városban, albérletben, távol az otthontól, remélhetőleg a fővárosban. Nettó 220.000 körüli fizetésre számítok. Ebből kb 100.000 elmegy albira(közös költséggel, meg rezsivel együtt), 30.000 meg kajára.

Így maradna 64.000ft-om, de akkor még egy inget nem vettem magamnak. Ez elég? Vagy többet kéne félreraknom?


A másik lehetőség, hogy itthon vagyok, nettó 160.000-es fizuért, anyámék nyakán lakok egy szabolcsi kis faluban, távol kb mindentől. Ebben az esetben meg tudnék tartani havi 120.000-130.000 körül. Arra gondoltam, hogy pár évig itthon dolgoznék, és aztán fel BP-re. De már nem bírom itthon, nincsen itt semmi.


Ti mit tennétek a helyemben? Maradnátok faluban, félreraknátok a nagy lóvét, vagy mennétek a tutiba, tudván, hogy jóval kevesebbet tudtok spórolni?



2014. szept. 7. 22:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
39%
reálisabban? ti hol éltek? mérnökként jó szakiránnyal, Pesten multinál simán kap ennyit kezdőként...
2014. szept. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
igen, multiról van szó.
2014. szept. 8. 00:15
 13/25 A kérdező kommentje:
sőt, keleti cégről is beszéltem egy másik fejvadásszal, és azt mondta a 160-as ajánlatomra, hogy tök átlagos ezen a környéken. na de nem ez az alap kérdés, hanem, hogy kb mennyit kéne félretenni ahhoz, hogy jó néhány éven belül összetudjak spórolni egy rendesebb összeget.
2014. szept. 8. 00:25
 14/25 anonim ***** válasza:
83%

erre most senkitől nem fogsz választ kapni, eddig feltételezem mivel ilyen fiatalon megvan a végzettséged, anyuci apuci pénztárcájából éltél, most fog megkezdődni a felnőtt életed, ha elmész nagyvárosba egy albérletbe, nem csak az albi, kaja, rezsi, ruha lesznek ám a kiadásaid, hozzá fogsz szokni pillanatok alatt, egy egészen új egzisztenciához, Bp,n egy mérnöki pozícióban pillanatok alatt rá fogsz jönni, hogy rettenetesen folyik a pénz a kezedből... majd ha már ott leszel, majd akkor ráérsz a spóroláson gondolkodni, de így előre úgysem tudsz minden kiadást beleszámítani, mivel még el sem tudod képzelni milyen lesz az életed...


Amúgy én mondtam, hogy a helyedben maradnék faluban, illetve én költözök is ki nemsokára. Faluban tarthatsz állatot, művelhetsz kertet, kiülhetsz egy fád alá kávézni, szívhatsz friss levegőt, sétálhatsz természetben, stb stb

Itt Bp belvárosban nézheted a falat, internetezhetsz napestig, kimehetsz az utcára ahol általában húgyszag van, és szinte biztosan szarba fogsz lépni, éjszaka retteghetsz, hogy melyik sarkon rabolnak ki (újra)...

2014. szept. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Köszi. Annyit azért tisztáznék, hogy nem "anyuci-apuci" pénztárcájából éltem. Örülnek, ha kijönnek hó végén 0-ra.


Koliban éltem 4 évig, szinte szó szerint ásványvizen, meg vajas kenyéren. Én elhiszem, hogy sok egyetemistával elszáll a ló, buliznak mint állat, jól érzik magukat, verik a pénzt nyakra-főre, de én 23 évesen 55 kiló vagyok 175 centihez.

Mivel nem volt pénzem pizzázni, meg gyrosozni az ösztöndíjból, mert örültem, hogy kifizetem a kolit, meg éppen nem halok éhen.

2014. szept. 8. 00:55
 16/25 A kérdező kommentje:
haltam
2014. szept. 8. 01:01
 17/25 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem menj Pestre, sokkal jobbak a szakmai továbblépési lehetőségek és a kereset is, de tény, hogy az élet is drágább. Az albérleten és kaján kívül kelleni fog még BKV bérlet (havi 10), bankszámla, néha hazautazás az ősökhöz, úgyhogy készülj fel rá, hogy sok pénzt fogsz költeni. Írj egy részletes költségvetést, és utána jobban tudsz majd tervezni és gazdálkodni. Kezdetnek célozd meg, hogy havi 50-et elraksz, és figyeld, hogy sikerül. Ha növekszik a fizetésed, a megtakarításod arányát is növeld, ne csak az abszolút értékét.


Mérnökként a nettó 220-as kezdő bérigény teljesen reális a fővárosban, ha értesz is ahhoz, amit tanultál.

2014. szept. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Én is kb olyan helyzteben voltam, mint te. Borsodi 350 fős faluban nőttem fel. Szerettem ott élni. Később elvégeztem Budapesten a villamosmérnökit mégsem maradtam ott dolgozni, inkább maradtam a megyében. A szüleimnél laktam, így a fizetésem nagy részét el tudtam rakni. Elkezdtem én is gondolkodni, hogy ilyen ütemben mikorra lesz saját házam.

Három év után megszűnt a munkahelyem és kijöttem külföldre dolgozni. Már két éve kint vagyok és 15 millió forintom van jelenleg. Még két évet kint akarok maradni és utána hazatérni. Remélhetőleg meg lesz a saját házra és autóra való. Ha ezek már meg vannak, úgy dolom a párommal már meg fogunk tudni élni vidéken is, mert én nem vágyom Budapestre. Ezt a lehetőséget neked is tudom ajánlani.

2014. szept. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

ez amúgy nem hülyeség, nekem csak nyelvet alig beszélő, 8 osztályos, illetve max érettségizett haverjaim vannak kint Németországban, illetve Angliában, de mindnek van már többmilliós megtakarítása ft-ben... Angliában nem tudom, hogy van, de Németországban, ha megvan a határozatlan idejű szerződésed, hozzád vágnak akármilyen hitelt, pl haverom vett hitelre egy 10.000.000-ós autót, 4 év alatt ki is tudja fizetni, olyan biztosítást kötött hozzá, ami, ha összetöri az autót, vagy meghal, vagy bármi ilyesmi, a biztosító törleszti a hitelt, és nem marad hátra felesleges adósság...

itthon meg ha a hitelre vásárolt 10millás tütüd összetöröd, akkor még mikor már 10 éve nincs autód is fizetheted a részleteket...

Jah és haver mindezt úgy, hogy egy gyárban gépbeállító, akkor te mérnöki diplomával, főleg, ha nyelvet is beszélsz esetleg, akkor isten lehetnél a rovarok között...

2014. szept. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
21%
jajj de ratyi, hogy mindenki 72%
2014. szept. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!