Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kell valami illetéket fizetnem...

Kell valami illetéket fizetnem lakáseladás után?

Figyelt kérdés

2004-ben vásároltam egy lakást én mint tulajdonos és két haszonélvező.A sors úgy hozta, hogy már jó pár éve nincs rá szükség és csak áll, nem kevés költséggel.Kiadni nem merem, eladni viszont nem tudom mennyire érdemes, mivel nem szeretnék másikat vásárolni az árából..

Kérdésem,hogy ha 2004-ben vásároltam az ingatlant tehát eltelt 5 év akkor az érte kapott összegből kell e adóznom vagy bármiféle illetéket fizetni bárkifelé is.


2010. jan. 16. 10:41
 1/2 anonim ***** válasza:
A szerzés évében és az azt követő évben a jövedelem 100%-a adózik. A megszerzést követő második évtől a jövedelem 90%,harmadik évtől 60%,negyedik évtől 30%,ötödik évtől 0% után kell az adót megfizetni. Vagyis a szerzést követő ötödik évtől az ingatlanok adómentesen értékesíthetők
2010. jan. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
SZeirntem sem kell semmit fizetned, de tedd fel a kérdést a www.jogiforum.hu -n, ott jogászok válaszolnak rá.
2010. jan. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!