Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi fog történni, ha a rám...

Mi fog történni, ha a rám kirótt öröklési illetéket ami egymillió forint, azt nem fizetem be az Apeh-nak?

Figyelt kérdés
Mi történikha havonta 20-50000eket fizetek be ?
2011. febr. 19. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az örökségi illetéknél is lehet kérni részletfizetést.Gyorsan kérj ,és mindig megadják..De ha nem kéred,és magadtól fizetsz részletekben azt nem veszik figyelembe.Komoly késedelmi kamatot,és egyéb "büntetést is kiszabnak" rád.A kérsz részletfizetést azt kamat nélkül is rendezheted..
2011. febr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Van fizetési könnyítések osztály. Náluk van letölthető nyomtatvány, teljesen megszokott dolog, mozdulj rá!
2011. febr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kérni mérséklést és részletfizetést is. A honlapjukon fent van hozzá a nyomtatvány, töltsd le, töltsd ki.

Nekünk pár éve a felét engedték el a kirótt illetéknek (az is öröklés volt) és 12 havi részletfizetést engedélyeztek.

Csak intézd el időben!

2011. febr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Engem ez annyira dühit... Meghal mondjuk az anyám,az örököse én vagyok jogilag,erre az állam egy horribilis összeget leszed az én pénzemből,illetve az anyám pénzéből amihez effektiv semmi közük nincs.Ez a törvény azt hiszem az egyik legfelháboritóbb, a sok sz@r törvény mellett.
2011. febr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó!A közvetlen hozzátartozói örökösödési illetéket eltörölték! Csak a közjegyzői illetéket kell kifizetni ha isten őrizz meghalna az anyukád ahogy irtad
2011. febr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor milyen egymillát kell befizetni,az apeh-nak amiről a kérdező ir?Miért ez nem sok?-mint ILLETÉK ?????
2011. febr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem közvetlen egyenesági hozzátartozóként hanem végrendeleti örökösként örököltem.
2011. febr. 20. 18:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!