Milyen módon érdemes kezdeményeznem munkaviszonyom megszüntetését az alábbi helyzetben?
Abban az esetben nem kötelezhetnek váltott műszakra, ha a munkaszerződésed tartalmazza konkrétan azt, hogy Te délelőttös műszakos munkarendben dolgozol. Ha erre utalás nincs benne, akkor akár a folyamatos, többrendes munkaidőt is bevezethetik, hiszen a munkáltató dönti el, hogy milyen munkarendben, munkaidőben foglalkoztatja dolgozóit.
Ha nem felel meg az új felállás, amit nem tudsz munkaszerződéssel megvétózni, akkor élhetsz a felmondás lehetőségével, valamint közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetéssel is.
Bármilyen módon szűnik meg a munkaviszonyod, ha egyébként is megfelelsz az álláskeresési járadékra jogosultság feltételeinek, akkor jár is az.
Tehát előző 3 évben legalább 360 nap jogosultsági idő...
Már nincs szankcionálás ilyen téren.
Közös megegyezés esetén az van, amiben - írásban - közösen megegyeztek. Ez BÁRMI lehet!
Munkavállalói felmondás esetén létezik felmondási idő. Ez 30 naptári nap. Eltérő akkor lehet, ha a munkaszerződésed mást tartalmaz, vagy van kollektív szerződése a cégnek, amely mást tartalmaz.
A munkáltató igényt tarthat arra, hogy ezt a 30 naptári napot munkaviszonyban töltsd és dolgozd is le. De akár el is tekinthet tőle. Vagy kiadja/kiveszed az időarányosan még járó szabadságodat ez idő alatt, vagy akár keresőképtelen állományban is lehetsz. Ezek a felmondási időt nem szakítják meg.
Csak halkan jegyzem meg: Ha az évi időarányosan járó szabadságodat "túlüdülted", azt a munkáltató jogszerűen nem vonhatja vissza! Ez az új Munka törvénykönyve bevezetése óta van, de sok munkáltató hajlamos tudomást sem venni róla...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!