Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes elkezdeni...

Szerintetek érdemes elkezdeni egy 20 éves srácnak a tőzsdézést kedvezményes diákszámlával?

Figyelt kérdés

2014. jún. 22. 12:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Igazából a tanulás sosem érdekelt, mindig is a pénz volt az ami motivált, leginkább tippmixből, sportfogadásokból élek, gondoltam belevágok a tőzsdébe, mert ez a leghatékonyabb mód, hogy valaki akár megtízszerezze a pénzét, és jó havi bevétele legyen.
2014. jún. 22. 12:08
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Miért ne? Vagy megélsz, meggazdagodsz belőle, és éled a kis életedet úgy ahogy akarod, vagy buktázól egy hatalmasat, és az a pofon talán ráébreszt arra hogy ne jó úton járod az életed. Mindkettővel csak jól járhatsz.
2014. jún. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ez igaz, én is így látom
2014. jún. 22. 12:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmiképpen. Tőzsdézni annak szabad, akinek van erre a célra egy kis felesleges tőkéje. Barátnőm nagyot fürdött vele, mert mikor éppen szüksége volt a pénzére csak veszteséggel tudott hozzájutni.
2014. jún. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A bolond, függő fanatikusokat még el tudom fogadni, de hogy valaki racionalizálja, és szerencsejátékokból akarjon megélni, az már elég kemény.
2014. jún. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Ahhoz, hogy sikeres legyél mindenhol nagyon sokat kell tanulni. A tőzsdéről is. Oké, hogy a pénz motivál, mert a pénz mindenkit motivál, de mellette nagyon sokat kell tanulni is, arról a dologról, amiből élni szeretnél.
2014. jún. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A tőzsde csak azoknak szerencse játék, akik egy hirdetésre, vagy e-mail-re betolják a család vagyonát. Maga a tőzsdei kereskedés a kockázat kezelés mestersége. De mivel az emberek többsége aszimetrikus kockázat kezelő, ezért a tőzsdén nem lesz sikeres.

De a kérdezőnek:

Közel 40 évesen egyetlen dolgot bántam meg az életemben. Azt, hogy 10 évig céltalanul éltem. Igaz nem rosszul, de céltalanul. Ez nem jön vissza. Nagyon tudom támogatni ezt a törekvésedet, mert a tőzsdei siker nem anyagi helyzetedtől, sem intelligenciádtól nem függ. Csak a hozzáállás az ami sikeressé tud tenni évek alatt.

Ami fontos, hogy tanulj. Sokat! De még többet gyakorolj.

Ezt leginkább az autóvezetéshez lehetne hasonlítani. 15-20 óra /nem tudom most mennyi/ vezetés után sofőr lesz az emberből. De remeg a kezed, lábad, és bizonytalan vagy egyedül. Sokszor lenézel a pedálra, sebesség váltóra, ahelyett, hogy az utat néznéd. Óvatosan, lassan közlekedsz. Pár évvel később úgy vezetsz, hogy közben telefonálsz és eszel, vagy cigarettázol. Egyáltalán nem foglalkozol magával a vezetéssel.

Na a tőzsde is ilyen. Sok grafikont, sok kötést kell magad mögött tudnod, hogy kialakuljon ez a képességed. És csak kötsz és kötsz, és már nem számít hogy veszítesz közben, mert tudod, hogy úgyis többet nyersz. Ha megkérnének, hogy tanítsd meg, nem tudnád. Mert Te sem tudod, miért történik a dolgok nagy része, mert az agyad úgy dönt, hogy fel sem tűnik. Épp úgy, mint a vezetés.

Ha kell szívesen segítek. Keress meg: fxfreedom75@gmail.com

2014. júl. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Ha veszíteni akarsz ,mindenképpen.
2014. aug. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!