Nem fizet az albérlőm, mit tegyek?
Járj el úgy, ahogy a bérleti szerződésedben írtátok erre az esetre. Általánosan a járható út, a fizetési felszólítás ajánlott tértivevényes levélben 2-szer, megjelölve a fizetési határidőt, ha nem megy, akkor a kiköltözés napját. Kiköltözés után az új bérlővel tudtok új szerződést írni, de attól a tartozást még követelheted az előzőtől.
Közjegyzőnél tudsz ellen fizetési meghagyást indítani a szerződéssel,feladóvevényekkel, felszólító levelekkel és a kiállított számlákkal + 5000 Ft eljárási díjjal, amit majd behajtanak rajta a bérleti díjon felül, ha tudnak.
"Odamész a saját lakásodhoz amikor nincs otthon, kicseréled a zárat, kirakod a cuccait. Ha be akarna menni, akkor rendőrt hívsz, hogy be akar törni hozzád."
- Az a baj, hogy hiába az elmaradt lakbér, ehhez a tulajdonosnak sajnos nincs joga. Ennyi személyiség jog ugyanis még megilleti a lakót, és konkrét esetben ilyenkor a tulajt marasztalták el.
A birtokvédelem addig illeti meg a bérlőt, ameddig fizeti a bérleti díjat, ha viszont már nem fizet, akkor jogellenes lakáshasználónak minősül. Vele szemben birtokvédelmet a jegyző helyett csak a bíróságtól érdemes kérni, ahol vitatni kell a birtoklás jogszerűségét. Szerencsés esetben a bíróság akár néhány hónap alatt is lezárhatja az ügyet.
De itt írnak pár módszert amit lehet alkalmazni, és a tulajdonos sem sért törvényt.
Én személy szerint a 2. verziót simán megcsinálnám.
1. Akkor most megtanultad, hogy kauciót mindig, mindenkitől kérünk
2. Ügyvédi szerződés szart sem ér, tiszta pénzkidobás. Közjegyző előtt kell iratni
3. A lehető leggyorsabban találd meg a módját, hogy kidobd. Ismerem az ilyet, nem is akar és soha nem is fog fizetni!
Időpont tegnap 22:06
Tájékoztatlak, hogy a kettes verzió nem bűncselekmény. A lakás karbantartása minden esetben a tulajdonos terheli hacsak nem a bérlő hibája a rongálás.
Nekem is ki van adva a lakásom, és pár éve teljes nyílászárókat kellett cserélnem, mert az ablakok már-már balesetveszélyesek voltak.Ráadásul a hideget is beengedte mert nem lehet rendesen bezárni. AZ ajtóval nem volt gond, de ha már ablakokat cseréltem, akkor ajtót is. Én jeleztem hónap elején, hogy nyílászáró csere lesz, így 30 nap múlva nem lesznek ablakok, ajtók. Mivel nekem is gondjaim voltak az albérlővel, jeleztem, hogy a vagyontárgyaikért felelősséget nem vállalok, és több napig csak kartonpapírral lesz zárható a lakás. Elköltöztek. Nem tudtak még hőbörögni sem, mert a lakás karbantartása mindig a tulaj feladata.
Időpont tegnap 22:06
Ja, és mutass már nekem egy jogszabályt vagy törvényt ami igazolja az állításodat??? Gondolom ilyen nincs, csak a pici szád járt..
Mellesleg a linket amit küldtem jogi képviselők oldala méghozzá a HMG CENSOR Társasházkezelő Kft. Szerinted ha bűncselekmény akkor a jogi kérdésekben jártas szakemberek tanácsolnák???
Szánalmas amikor valaki tudatlanul cáfol meg bármit is..
Nagy a pofád 80%-os, pedig nincs mire! A belinkelt iromány tele van ostobaságokkal, teljesen mindegy ki írta.
Önbíráskodás
368. § (1) Aki abból a célból, hogy jogos vagy jogosnak vélt vagyoni igénynek érvényt szerezzen, mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha az önbíráskodást
a) fegyveresen,
b) felfegyverkezve,
c) csoportosan,
d) védekezésre képtelen személy sérelmére
követik el.
(3) Nem valósul meg önbíráskodás, ha az erőszak vagy a fenyegetés alkalmazása az igény érvényesítésének megengedett eszköze.
Magánlaksértés
221. § (1) Aki más lakásába, egyéb helyiségébe vagy ezekhez tartozó bekerített helyre erőszakkal, fenyegetéssel vagy hivatalos eljárás színlelésével bemegy, illetve ott bent marad, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) Bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, aki másnak a lakásába, egyéb helyiségébe vagy az ezekhez tartozó bekerített helyre, az ott lakó vagy azzal rendelkező akarata ellenére vagy megtévesztéssel
a) éjjel,
b) fegyveresen,
c) felfegyverkezve vagy
d) csoportosan
bemegy, vagy ott bent marad.
(3) Aki mást megakadályoz abban, hogy lakásába, egyéb helyiségébe vagy az ezekhez tartozó bekerített helyre bemenjen,
a) ha az (1) bekezdésben meghatározott módon követi el, az (1) bekezdés szerint,
b) ha a (2) bekezdésben meghatározott módon követi el, a (2) bekezdés szerint
büntetendő.
(4) A büntetés bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekményt a (2) bekezdésben meghatározott módon követik el.
ma 18:40
Lehet nagy a szám (pofája a lónak és neked van)
de nem vagyok olyan ostoba mint te.
Belinkeltél két jogszabályt.
Az egyik önbíráskodás a magánlaksértés.
Te ostoba, hol van a kérdező esetében önbíráskodás vagy magánlaksértés????
" Bérleti szerződés fogalma és lényege:
A bérleti szerződéssel a bérbeadó bérbe adja, a bérlő pedig bérbe veszi a szerződés tárgyát képező ingatlant.
A bérbeadó fő kötelezettsége, hogy az ingatlant rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban a bérlő birtokába adja. A bérleti jogviszony alapján a bérlő jogosult az ingatlant használni, de több kötelezettség terheli. Így köteles tűrni, hogy a bérbeadó ellenőrizze a használatot, elvégezze az ingatlanon a rendkívüli felújítási munkákat. Ha az ingatlan karbantartásával, felújításával, korszerűsítésével kapcsolatos munkálatok csak a bérlő átmeneti kiköltöztetésével oldható meg, a bérleti jogviszony a munkák elvégzésének ideje alatt szünetel.
Na te nagypofájú.. ilyen jogszabályok kellenek a kérdezőnek, és nem önbíráskodás, vagy magánlaksértés.
Fölösleges az észt osztani mert neked amint látom nincs, és innentől nem érdekel mit pofázol...Otthon anyudnak magyarázz legközelebb..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!