Nem szomorú, hogy mondjuk 50 éve azért kellett volna távoznia egy cégvezetőnek, mert támogatta a melegházasságot, ma pedig azért kell távoznia, mert nem támogatja?
Mindkettő rossz. Mikor élhetünk egy olyan világban, ahol az embert az üzleti életben nem ezek alapján ítélik meg?
Másik: Ilyen szerinted Magyarországra is be fog gyűrűzni?
Nem véletlenül tiltja a legtöbb cég belső szabályzata a politikai, vallási és egyéb kényes kérdésekben az állásfoglalást.
Ez egy társadalmi probléma, nyíltan elítélni bizonyos pozíció fölött nem illdomos, mert ezzel a cég üzeni azt, hogy a kirekesztés mellett áll. Cégvezetőnek magánvéleménye lehet, de cégvezetőként ilyen üzeneteket ne küldjön kifelé.
Képzeld el, ha téged diszkriminálnának a barna szemed miatt és ezt büszkén felvállalná a cég. Neked sem lenne szimpatikus, nem?
A cégvezető 2008-ban 1000 dollár adományt küldött egy olyan szervezetnek, amelyik a melegházasság ellen tiltakozott és kampányolt Kalifornia államban.
Ennyi történt. Magánszemélyként fejtette ki a tevékenységét, nem nyilvánosan és ez került nyilvánosságra. Soha egy szólt nem szólt sem a melegek ellen, sem mellett. Még a vállalatnál dolgozó meleg emberekkel sem történt semmi. Egy banki tranzakció adatát hozták nyilvánosságra, hogy a saját pénzéből támogatást küldött ennek a szervezetnek.
De érted: Gondolom ha 1000 dolcsit küld egy melegházasságért kampányoló szervezetnek, az nem lett volna baj.
50 évvel ezelőtt meg pont fordítva.
3:
Ez milyen logika? Akkor ugyanemiatt sok ember sok országban meg lehet, hogy pont ezért veszi meg a termékeit, szolgáltatásait.
Azt mondod Észak-Amerikában és Nyugat-Európában emiatt zuhant volna a cég renoméja? De Kelet-Európában, Oroszországban, a Távol-Keleten, Afrikában meg emelkedett volna, hiszen ezek olyan területek ahol az emberek nem támogatják többségében a melegházasságot? Mert szerintem egyiknek sincs semmi értelme.
Persze ezt az egyéni esetet értem: A Mozilla informatikai cég, ami főként a nyugati világban szerzi a bevételeit, ott meg liberálisabb a felfogás.
4:
Pontosan! Persze ezt nem mindenki hívja kirekesztésnek, de azok kedvéért akik igen, így is lehet mondani, hogy ők is megértsék.
5:
Szóval mondjuk 50 év múlva hátha már egy olyan (még a mostaninál is jobb) világ lesz, ahol egyik véleményéért sem kell senkinek lemondani, mert tényleg BÁRKINEK LEHET BÁRMI A VÉLEMÉNYE, nem pedig csak bizonyos keretek között?
50 éve az nem volt szabadság ha valaki nem mondhatott ki valamit ("támogatom a melegházasságot"), de ma az szabadság, ha valaki nem mondhat ki valamit ("nem támogatom a melegházasságot")?
Szóval egy cégvezető nem teheti meg, hogy kiáll a melegházasság ellen vagy mellett, kiáll az abortusz ellen vagy mellett, kiáll az eutanázia ellen vagy mellett, kiáll a fegyvertartás ellen vagy mellett, kiáll a ,csak hogy olyan témákat említsek, amik megosztják az embereket.
De itt jön az, hogy a kiállás valami mellett mindig attól függ, hogy a politikában, a médiában és ezáltal a társadalomban mi a népszerűbb, vagy a kevésbé népszerű dolog. Például itt is: kiállni a melegházasság mellett nem probléma, de kiállni ellene baj. Vagy ugyanígy a fentebb felsorolt kérdésekben kiállni valami mellett lehet jó (ha a lakosság kétharmada támogatja), de lehet rossz is.
"Szerintem nincs baj vele, születtek egy testbe, próbálnak boldogok lenni, élni."
Ezzel egyetértek, de reklámozni, büszkének lenni rá, anyagilag támogatni és miegymás már inkább a ló túloldala. Nem hálószobai szokás, márpedig a szexualitás elsősorban az.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!