Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » MIT tegyek? Karácsony elött,...

MIT tegyek? Karácsony elött, sajnos nem a mi hibánkból pénz nélkül maradtunk.

Figyelt kérdés
A párom hiába dolgozott egész hónapba kint a fagyban hóban..nem kapta meg a fizetésést,amit vártunk,az én pénzem meg sajnos elment az albérletre,és most tényleg nem tudom mit tegyek.nemhogy karácsonyfára,de még ételre se telik.Teljesen kivagyok borulva...ilyen szörnyű évet!Katasztrófa...Van valakinek valami ötlete?Hova,kihez fordulhatok?Ki segít ilyen helyzetbe?É még kölcsönkérni se tudok senkitől..mert az egész családom ilyen helyzetben van,meg persze mikor nekem kellene segítség..akkor mindenki hátatfordít..
2009. dec. 21. 10:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem segítőképes a rendszer, mi is ilyen helyzetben vagyunk, de tök függetlenül az ünnepektől, az egész év ilyen volt.
2009. dec. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi is karácsonyfa és ajándék nélkül (nem)tartjuk a karácsonyt:( Nekem az lesz az ajándék ha karácsonyra nem kapcsolják ki az áramot. Ennivaló? Lassan azt sem tudom mi az..............Persze ez Neked sovány vigasz,hogy sokan vagyunk ebben a helyzetben de sajnos úgy látom sehol senkinek nincs segítség.És mielőtt valaki beszólna,hogy internetem bezzeg van,közlöm,hogy ismerősnél vagyok és innen írok.
2009. dec. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

Úristen!

Borzasztó ezeket a válaszokat olvasni!! Nem telik karácsonyfára? ajándékokra? de még majdnem hogy ételre sem?

Nagyon sajnálom..

Nekem sosem volt semmibe hiányom, sőt... De áttudom érezni a helyzetet:(

2009. dec. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 baranyi kálmanné ***** válasza:
100%
Szerintem is nagyon sokan vagyunk ilyen helyzetbe,sajnos minden évben egyrre rosszabb.Már őrűlűnk ha gyereknek tudunk ajándékot venni,meg főzzni.
2009. dec. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Próbálj a Polgármesteri Hivatalban,vagy a plébániákon a Karitászt vagy a Máltai szeretetszolgálatot megkeresni.Valamivel biztosan tudnak segíteni.
2009. dec. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Önkormányzattól segély esetleg?

Sajnos nem tudom,mit is javasolhatnék neked. Én pl örülök neki,ha nem kapcsolják ki a gázt és 2-3 napig nem hív a bank ünnepek alatt a tartozásaink miatt.:(((

2009. dec. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Próbáljatok meg valahogy mégis a szívetekbe egy kis ünnepet varázsolni.

Menjetek el sétálni, nézegessétek a kivilágított házakat, ablakokat, vagy köztéri karácsonyfát, jászolt. Beszélgessetek nagyokat, kártyázzatok, nevessetek. Valahogy pár napig próbáljatok elfeledkezni a gondokról, akármilyen nehéz is.

Amilyenné ti teszitek a karácsonyt, olyan lesz!

Valami barátnő esetleg ahova el tudnátok menni pár óta hosszára? Még ez jutott eszembe.

Vigyetek be egy fenyőfa ágat, rá valami szalagot, az illattól is kicsit jobb kedvetek lesz. Gyújtsatok gyertyát, mécsest, ez is kicsit meghittebbé teszi a szobát.

Vagy akár menjetek el karitatív munkára, önkéntes munkára, akár beteg, vagy szegény gyerekeknek segíteni, vagy hajléktalanoknak. Ezek a cselekedetek mindennél többet érnek. És különlegesnek fogjátok magatokat érezni tőle.

A családtól se azt kérjétek, hogy adjanak pénzt, bármit, adjanak szeretetet, jöjjetek össze és beszélgessetek egy jót. Igyatok forró teát, egy kis zsíros kenyeret akár, de azt szeretetben, békességben.

Lehet nehéz ezeket most elképzelni, de ahogy a lelkedben teszed a dolgokat, olyannak fogod érezni.

Sok sok egészségetek legyen, az pedig a legfontosabb. Ha egészség nincs, semmi sincs.

Menjetek el templomba, az ingyen van, segít az ünnepre hangolódni.

Kívánok kellemes ünnepeket és békét, egészséget mindenkinek!

És sok sok kitartást! És ennél sokkal sokkal jobb évet, éveket!

2009. dec. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is a templom a legjobb megoldás, ott legalább igazi ünnepi hangulat van. Ha vannak gyerekek, akkor a betlehemi játékot biztos élvezni fogják, és sokszor osztanak ajándékot is nekik. Mellesleg, ha a paphoz fordulsz segítségért, biztos tud ajánlani karitatív szervezeteket, akik a rászorulók ünnepét teszik szebbé (de szinte biztos, hogy ő is fog segíteni).
2009. dec. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A férjed nem tudja a fizetését valahogy kierőszakolni,hogy megkapja? Hisz megdolgozott érte,és az a pénz jogosan jár neki.Én először is addig járnék a főnök nyakára amíg ki nem fizet...Ha azt mondja a főnök,hogy nem tudja kifizetni akkor egyszerűen a háza előtt lennék addig amíg le nem rendezi a tartozását.Persze minden embernek aki arra jár hangosan kérdezgetném,hogy "ismeri ezt az X:Y:urat aki itt lakik? Képzelje nem hajlandó kifizetni a férjem munkájáért járó fizetését!AZ ilyen emberek nem akarják,hogy kitudódjon a szomszédoknál,hogy mégsem olyan rendes ember!

Egyébként ez nem az én ötletem,hanem évekkel ezelőtt egy házaspár ezt csinálta szomszédommal(aki építési vállalkozó),és hangosan mindig mondták,hogy látják ő ilyen ember.A szomszédasszonyom( a felesége) nagyon szégyellte,és végül is kifizették a pénzüket) Hátha bejön nektek is...

2009. dec. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Nálunk is ez a helyzet. Nincs pénz, segélyt itt csak a cigányok kapnak, sőt, még csomagokat is.... Elég szar ez így. Régebben azért futott a halra, sütemény alapanyagokra, de ez idén elmarad.
2009. dec. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!