Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen felmondással tudok...

Milyen felmondással tudok azonnal eljönni a munkahelyemről?

Figyelt kérdés
2 éve dolgozom és máshova megyek dolgozni már tudják, hogy eljövök de az új helyről szóltak hogy hétfőn kell kezdenem. Hogy tudom ezt megvalósítani? mert a régi helyen nem akarnak elengedni csak felmondási idő után... :(
2014. márc. 18. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Azonnali felmondás csak súlyos szerződésszegés esetén lehetséges. Nem valószínű, hogy meg tudod oldani.
2014. márc. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

Rendes felmondással tudsz eljönni, amelyben főszabály szerint 30 napos felmondási idővel tudod megbszüntetni a munkaviszonyodat.


Az segítség lehet, hogy a 30 nap fele alól a munkáltató KÖTELES felmenteni a munkavégzés alól (az viszont sajnos nincs előírva, hogy az első vagy második feléről köteles).


Nem túl korrekt, nem túl elegáns és intelligens megoldás, de:

1. írsz egy szabályszerű felmondást a jelenlegi munkáltatódnak, amiben az MT-re hivatkozva a MAI napon (mihamarabb ugye, mert az idő ketyeg) kéred a munkaviszonyod megszüntetését 30. nap múlvára (kapj elő egy naptárt és számold ki pontosan).

2. A rendes felmondásban térj ki arra, hogy kéred a felmondási idő felének időtartamában szíveskedjék legalább az MT alapján felmenteni a munkavégzés alól.

3. Kéred továbbá, hogy az időarányosan neked az MT alapján járó évi rends szabadságaidat a felmenési idő alatt számolja el.

4. amennyiben ez sem elég, további két dolgot tehetsz:

a. kéred, hogy tekintsen el a felmondási idő felének munkavégzése alól (megteheti, saját hatáskörben dönt)

b. holnap bemész, majd holnaputántól táppénzen vagy


Ez utóbbi tényleg nagyon etikátlan megoldás, mert a munkádat azért illik átadni és gondolom számítasz a munkáltatód által kiállított bizonyítványra is.


Az új helyen most azonnal intézkedj, hogy hétfőn NEM tudsz kezdeni (táppénzes állomány alatt különösen nem.


Nem is értem, hogy felnőtt, felelős emberként hogy kerülhet valaki ilyen helyzetbe... csak nehogy a két szék között a földre ess.


Szívesen.

2014. márc. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%

nincsen már rendes felmondás

a kérdezőnek javaslom, egyezzen meg a főnökkel, és jöjjön el közös megegyezéssel

2014. márc. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Már hogyne lenne...
2014. márc. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

A munkaviszony megszüntetésének jogilag 3 típusa van:

1. Felmondás

2. Azonnali hatályú felmondás

3. Felmondás közös megegyezéssel

2014. márc. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%
És az első szerinted mi?
2014. márc. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Közös megegyezéssel.

Ha már az MTre hivatkozol, akkor olvasd el, mert a munka alóli felmentési kötelezettség csak akkor áll fenn, ha a munkáltató mond fel neked. Ha a munkavállaló mond fel, akkor nem.

"kéred, hogy tekintsen el a felmondási idő felének munkavégzése alól (megteheti, saját hatáskörben dönt)"

Hülye lenne a munkáltató, ha ebbe belemenne: fizetni arra az időre amikor nem dolgozol.

" holnap bemész, majd holnaputántól táppénzen vagy"

Azért a munkáltatók sem komplett idióták: kér egy táppénzes felülvizsgálatot, rögtön kiderül, hogy a másik helyen dolgozol, itt csak emiatt vetetted magad táppénzre. Tiszta esete a táppénzcsalásnak. Még az OEP is megbüntet.


Próbálj meg egyezkedni a munkáltatóiddal:

a jelenleginél kérd, hogy hamarabb szűnjön meg a munkaviszonyod, az új helyen kérd, hogy csak később kezdj, ők is tudtak a felmondási időről (ha nyílt lapokkal játszottál)

2014. márc. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Előző válaszoló:

rögtön az elején leírtam, hogy NEM jogos, NEM etikus- de megoldást keresett a kérdező.


Egyébként eddig MINDEN munkahelyemről olyan közös megegyezéssel jöttem el, ahol volt nekem is mozgásterem az egyezkedésre.

NEM minden munkáltató rabszolgahajcsár, sajnálom, ha neked csak ilyen tapasztalataid vannak.

Természetesen sok múlik az adott munkakörtől is. Valószínűleg abban igazad van, hogy egy multinál a szalagmunkás kezében kevesebb eszköz van, de egy banki elemzőnél vagy egy műszaki osztályvezetőnél némileg több.


Abban szerintem egyetérthetünk, hogy a kérdező részéről volt meggondoltatlanság elfogadni az új állást ilyen rövid határidőkkel- én egyszerűen csak megpróbáltam valóban hasznos (ha nem is jogos és nem is etikus) megoldásokat írni. Te egyébként mit javasolsz? Mert ez sajnos nem derült ki.

2014. márc. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

ugy nem lehet, hogy meg irom a felmondást és azt irom bele, hogy költözés miatt nem tudom vállalni a bejárást?

2014. márc. 19. 17:54
 10/10 anonim ***** válasza:
25%

Olvasd el mindkét választ mégegyszer (a tiédet és az enyémet is)

Sehol nem írtad, hogy nem jogos, sőt azt írtad, hogy: "Az segítség lehet, hogy a 30 nap fele alól a munkáltató KÖTELES felmenteni a munkavégzés alól (az viszont sajnos nincs előírva, hogy az első vagy második feléről köteles)."

Nem, az MT szerint erre nem köteles munkavállalói felmondás alapján.


"Te egyébként mit javasolsz? Mert ez sajnos nem derült ki."

Az utolsó bekezdés a kommentemben.


"ugy nem lehet, hogy meg irom a felmondást és azt irom bele, hogy költözés miatt nem tudom vállalni a bejárást?"

Beírni beírhatod, de fölösleges. Az azonnali hatályú felmondáshoz ez nem indok. A felmondást (kivéve az azonnali hatályút) a munkavállalónak nem kell indokolnia.

Próbálj meg közös megegyezéssel eljönni, mint ahogy már javasoltuk.

2014. márc. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!