Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pókerból tényleg meg lehet élni?

Pókerból tényleg meg lehet élni?

Figyelt kérdés
Találkoztam egy régi ismerősömmel, akit nem láttam 2 éve. Teljesen megváltozott pénzügyileg. Drága ruhákban, luxus autóval jár. Azt állítja nem dolgozik semmit, csak pókerezik. 2 év alatt tényleg így meg lehet változtatni az életed? Van itt olyan ember aki ebből él?

2014. febr. 28. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

Végül is van benne valami ha elég jól csinálja az ember.

Egyik ismerősöm is pókerezik általában neten de sokszor jár el póker partykra rendes hivatalos adózik is utána. Bár annyira nem ismerem de tudom hogy ő javarészt a pókerből él.

Persze mellette dolgozik rendes hivatalos munkahelye van, igaz csomagfutár azzal sem keres rosszul, de az a pénz elmegy a megélhetésére, abból nem sok marad, és ő az extra dolgait a pókeren szerzett pénzéből finanszírozza.

4 éve újította fel a házat amit örökölt nagyon jól néz ki, nagyon fullos, bár nincs benne semmi extra igazából, csak szépen néz ki. Az udvara is tökéletes, igaz neki az a másik hobbija a kertészkedés azt ő maga csinálja de sokat költött arra is.

Viszont rengeteget pókerezik az autója is javarészt póker nyereményből van. Nem egy full drága autóról beszélünk tehát nem mercedes, meg BMW egyszerű átlagos autó ami neki kell és ennyi.


Elég jó ruhái vannak, ha vásárolni megy a barátnőjével ott sem fogja magát vissza. A barátnője szegény családból származik és a srácnak köszönheti azt hogy jól él, pedig már 5 éve együtt vannak, akkor még a srác is csak kezdő volt a pókerben éppen hogy csak megéltek akkor. De a csaj nem ereszti el magát nagyon, tehát nincsenek drága ruhái, ékszerei amiket naponta cserél le, ő nekem meg is mondta hogy nem akar drága dolgokat nehogy a párja azt higgye hogy csak a pénzért van vele de csinosnak öltözködik de mindig látni rajta azt hogy ő egy átlagos lány, nincs festve a haja, meg semmi. De elvannak örül annak hogy végre ő is lehet így valaki, de mondta hogy nem akar elszállni magától, és ő inkább segít a szüleinek meg ő szeret főzni, sütni, és ilyenkor megteheti mert van rá pénz hogy élje a hobbiját.

Mellette dolgozik persze mert otthon ülő sem akar lenni, pedig megtehetné.

2014. febr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
én fizetéskiegészitésként online pókerezem.havi szinten 100-400 dollárt megkeresek vele.és én eddig csak mikro limites játékokon játszottam.majd egyszer emelem a tétet:) aztán majd meglátom hogy meg lehet e élni belőle.mindenesetre most kocsira gyüjtök.
2014. febr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%

Mindenkinek nem sikerül. Olyan szinten kell szeretni a játékot, hogy nem bírod ki ha egy nap nem játszhatsz. Ez ügye meg függőség. A függőség rossz döntésekhez vezet. Ahogy itt sokan írják tényleg kb 100-ból 1-2 az aki képes kezelni ezt a fajta függőséget. Az is igaz, hogy erre lehet akár úgy tekinteni mint egy szakmára..évek kérdése mire kitanulod úgy, hogy megélhess belőle. Hisz középiskolában sem fogsz bizonyítványt kapni a tudásodról 2 hónap után. Ha durván kéne számolnom akkor...nekem van 30 ismerősöm aki pókerezik aktívan. ebből 2 meg is él belőle..hozzá teszem nem rosszul :) Félre kell tenni a tipikus magyar mentalitást, hogy most akarod és azonnal, türelemmel tökéletesíteni a tudásodat...aztán játszani játszani játszani és játszani :) Azt tanácsolom, hogy ha tényleg akarod akkor csináld és meg lesz az eredménye. Olvass el mindent ami a kezedbe kerül..aztán gyakorold igyenes asztaloknál. De szerintem eleinte hetente csak pár órát foglalkozz vele..mindenképpen kipihenten, ne lefárasztott aggyal


Van, aki sok millió forinttal is gazdagodott már


A magyar online pókeresek elsősorban akkor kerülnek be a hírekbe, ha egy-egy „valós” versenyen, azaz valódi teremben, valódi asztalnál, „kézzelfogható” ellenfelekkel is megküzdenek – mondjuk egy meghívásos versenyen vagy éppen egy világbajnokságon. A magyarok közül világbajnok volt Traply Péter, Gelencsér Péter, Kwaysser-Valdemár Ákos és Szécsi Norbert, de Viniczai Zsolt és Tóth Richárd nevével is találkozhattunk már. Traply Péter 2009-ben, mindössze 22 évesen lett világbajnok, de előtte már az interneten nagy hírnévnek örvendett: Bélabácsi néven aratott szép győzelmeket.

Traply négy éve a győzelemért összesen 70 millió forintot kapott. Ezek azonban csak a publikussá vált győzelmek és nevek – ahogy írtuk is, a való világba átkalandozva lettek ők nevesítve. Beszédes, hogy idén májusban az egyik piacvezető online pókerteremben 36 millió forintot nyert egy magyar felhasználó, akinek azonban csak a felhasználói neve (SlyderS1) vált nyilvánossá.

Egy másik, másfél hónappal ezelőtt véget ért viadalon a magyar JamsLaNoch 6435 induló közt végzett a harmadik helyen – ezért összesen 25 millió forintnak megfelelő dollárt kapott.

2014. febr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha van kezdő tőke és,tud is játszani akkor simán. Ugyanez igaz a fogadásra is,én pl azzal egészítem ki a fizetésemet.Havi szinten,ha jól megy,akkor 100 ezer simán bejön.
2014. febr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ő neten szokott játszani, de nem ilyen kiegészítésről van szó, hanem milliók két év alatt. Két éve még a szüleinél lakott és felszolgálóként dolgozott, most külön lakik, és még a "vendégek pofázását se kell hallgatnia". Még lennének kérdéseim. Ahogy elkezdtem utána olvasni a dolgoknak ezek merültek fel bennem: A netes póker jelenleg illegális Magyarországon? Mégis adózni kell utána? Ez hogy van, és mennyit kell adózni?
2014. febr. 28. 14:31
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha jó benne akkor megélhet belőle, de ez nem ilyen egyszerű. Tényleg vágnia kell a dolgokat. Mellesleg az hogy keresett néhány millát 2 év alatt még nem jelenti azt hogy

gazdag. Egyébként lehet mást is dolgozik mellette.

2014. febr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Az ilyen balekoknak hála, mint te vagy kérdező, néhány ember megtud élni a pókerezésből!


Az üzemeltetők szintén megélnek, tehát a kérdésedre a válasz egyértelműen IGEN!

2014. márc. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
balek? Én egy forintot nem költöttem pókerra, még szerencsejátékra sem, egy lottót sem vettem eddigi életem során.
2014. márc. 1. 09:42
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Igen meg lehet belőle élni, úgy mint sok minden másból. Elég csak felnézni a nagyobb pokerforumokra, ott is találni 1-2 milliomos csemetét. De...


NEM szabad elfelejteni, hogy AMIT ő megnyer, azt a másik ELVESZTI!

2014. máj. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
Persze, hogy meglehet belőle éli, ne is hallgass azokra a nagyokosokra akik csak pár leosztást játszottak azt is nagypapával szilveszterkor. Nézz fel highstakesdb-re és nézd meg pár játékos statisztikáját, a te haveros csak kishal lesz hozzájuk képest. Vagy pokerstrategy fórumra, ott is lesz jó pár kemény arc akik évek óta ebből élnek nagyon jól és szoktak oktatóvideókat is csinálni, fórumozni. Van egy nagy külföldi fórum is, ahol sok pro van, ha eszembe jut, később leírom.
2014. máj. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!