Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Számíthatok felelősségre vonásra?

Számíthatok felelősségre vonásra?

Figyelt kérdés
Nemrégen eladtam az internetes oldalon egy vidéki férfinek 4 darab autóalkatrészt 60.000.- értékben és 2700 postaköltségért. Telefonált az úr, hogy a megrendelt tételekkel nem üzemel az autója. A 4 tételt én bontottam ki egy autóból amiben viszont teljesen jók voltak. Vétel előtt nem lett tisztázva a garancia, és az alkatrész pontos cikkszáma, sem pedig az autó pontos típusa sem. Nem volt még róla szó, de gondolom vissza fogja követelni az alkatrészek árát. Feljelenthet engem csalás miatt?

2014. febr. 6. 19:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha nem volt tisztázva a pontos típus, csak pl. annyi, hogy teszem azt "5 sebességes váltó" vagy valami hasonló és neki nem jó az autójába azért nem lehet felelősségre vonni.


Azért, hogyha BIZONYÍTHATÓAN hibás az alkatrész, de te nem hibásként árultad, akkor felelősségre vonható vagy. Persze amennyiben szakember (szakszervíz) szerelte be az alkatrészt.

2014. febr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!