Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Igaz vagy kamu ez az állítás?

Igaz vagy kamu ez az állítás?

Figyelt kérdés

Interneten egy apróhirdetési oldalon olvastam hogy ezeket a limitált 50ft-osokat: ,nemzetközi gyermekmentő,Magyar Vöröskereszt,forradalom emlékére,római szerződés érméket

állítólag az MKB visszaveszi.


"limitált kiadású 50 forintos ezüstérméimet eladásra bocsájtom, verziószerinti változó darabáron! Az MKB visszavásárlás 4 ezer forintot kínál darabjáért"


Szerintem büdös nagy humbuk, s csak azért írta,hogy drágábban eladja.


Valaki hallott esetleg erről?



2014. jan. 9. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
kamu, tök egyértelmű. miért nem váltja vissza ő akkor?
2014. jan. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor jól gondoltam. Utálom az ilyent.


Mert ő állítólag lusta átmenni másik városba,ezért eladja ár alatt.

2014. jan. 9. 12:24
 3/7 anonim ***** válasza:
ezek a pénzek törvényes fizetőeszközök, nem is kereskedhetne velük. Simán fel lehetne jelenteni.
2014. jan. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Belinkelnéd a hirdetést?
2014. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3. nem tudtam,hogy ez illegális. Amúgy is az interneten több 100 ilyen "limitált" érme van fent hirdetve.


4.

[link]

2014. jan. 9. 12:54
 6/7 polarbeer ***** válasza:

Üdv.


Érmegyűjtő vagyok, valamennyire jártas vagyok a témában. Ezek forgalmi emlékpénzek, más országokban (pl. Nagy-Britanniában) szinte minden évben adnak ki, és raknak ilyeneket forgalomba, nálunk 50 Ft-osból 5 fajta, 20-asból 1 fajta, 100-asból 1 fajta, és 500-as papírból 1 fajta van forgalomban. Mivel az emlék 50-eseket 2.000.000 darabban adták ki, és hatalmas mennyiséget vontak be a forgalomba, így ezeknek az érméknek numizmatikai értékük nincs! Stabil 50 Ft / db. Senki nem ad értük többet, hiszen idő kérdése, és úgyis kap vissza a boltban.


Tehát a sztori egyértelműen kamu, jól sejtetted, kedves Kérdező. Az is mutatja, hogy kamu, hogy az MKB-ra hivatkozik, aki csak egy sima kereskedelmi bank, mint a Cofidis, vagy a CIB, vagy az összes többi, semmi köze a pénzérmék vásárlásához. Magyarországon csak a Pénzverő bocsáthat ki, és vonhat be / vásárolhat fel pénzeket névérték felett.


Az meg pláne humbuk, hogy "ezüstérméimet". Anyaguk, méretük, tömegük megegyezik a normál kerecsensólymos 50-esekkel, réz-nikkelből készülnek.


Vigyázzatok, át ne verjenek titeket ezek a csalók!


Üdv.:

polarbeer

2014. jan. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

polarbeer: nekem is van egy halom ilyen érmém :)


Akkor jól sejtettem,elég hülye duma volt tőle..!

Köszi!

2014. jan. 9. 20:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!