Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A tőzsde lényegében erről szól?

A tőzsde lényegében erről szól?

Figyelt kérdés

Szal vannak cégek, vállaltok, akik eladják a részvényeiket, ami lényegében jelképesen maga a vállalat.

Így tulajdonjogot is szerzek?

Aztán én ezt megvehetem, ők meg megkapják érte a pénzt.

Ők tele lesznek, nekem vannak részvényeim, amik hol kevesebbet érnek, hol többet.

Ha jókor adom el akkor keresek rajta, ha rosszkor akkor bukok.

Aztán, hogy mennyit keresek az határozza meg, hogy vagy nagyon ráéreztem és jókor vettem részvényt, így csak párat vettem, de mivel nagyon felment az áruk így azzal a párral is hülyére kerestem magam,vagy kis mozgásnál vettem rohadt sokat és emiatt sok a nyereség?

Illetve fordítva?

Mi ebben akkor a trükk?

Jól látom, hogy itt inkább az a fontos, hogy képben legyen az ember a gazdasággal, átlássa, hogy mi mire van kihatással és a szerint fektet be?

Frei Tamásnak volt a könyvében, hogy akinek a japán katasztrófa közvetlen bekövetkezésekor volt esze az a helyi telefonrészvénytársaságba fektetett, mivel rengetegen telefonáltak akkor és emiatt felment az áruk azoknak a részvényeknek.



2014. jan. 8. 11:29
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Az első idézett mondatban, "olyan réteg, akik állandóan csak", tehát olyan réteg aki folyamatosan veszt, sose realizál egy fillér eredményt. Ez a kijelentés nem ekvivalens azzal, hogy "mindig vannak vesztesek".

De ezt nem én írtam, hanem komoly akadémiai fokozattal rendelkező kutatók Nobel díjasok irományaira alapozva.


A mondanivalóm pedig itt inkább az volt, - nem tudom hogy jön ide az utópisztikus kifejezés - hogy az nem lehet igaz, hogy az osztalék nem számít. Alapvetően befolyásolja és határozza meg az egész tőkepiacot, és ezt akartam a járatlan kérdezőnek is tolmácsolni. Ha nem lenne osztalék, akkor nem lenne belső érték se, és a 0 belső értékű értékpapírokra rakodnának rá a tiszta buborékok és a technikai zaj.

És értem én, hogy neked mint kisbefektető meg sok hozzád hasonlónak egyáltalán nem érdekes az osztalék. De attól még a fundamentális alapon kereskedő nagybefektetők ez alapján tudnak működni, mert ez a fundamentum, a belső érték. Ők pedig a piacon tevékenykedve számodra mint kisbefektető elég hangsúlyosan beleszólnak az árak alakulásába.

Na persze ők se azt nézik, hogy ebben az évben kapok e osztalékot vagy nem, mert van egy osztaléközömbösség nevű tétel. Csak itt próbálom azt a fontos elvet megértetni, hogy ez nem azt jelenti, hogy nem számít ha egyáltalán nincs osztalék, hanem az nem számít hogy mikor fizetik ki. Tehát elviekben akár kitolható absztrakt módon a végtelenbe is az osztalékfizetés, azaz gyakorlatilag nem fizet belátható időn belül, de annak az absztrakt elvi lehetősége, hogy valamikor (akár 1000 év múlva) ki legyen fizetve léteznie kell, különben nincs tőzsde, se részvény se semmi, illetve a 0 értékű buborék amit már mondtam.

Meg persze az is belátható, ha nincs osztalék, azaz nincs belső érték, akkor a kutyát se érdekelne a vállalatnak a teljesítménye, mert semmi köze nincs hozzá, az ár teljesen független lenne attól a vállalattól amelyik a részvényt kibocsátotta.

Talán erre egy kivételként azt mondhatnám, hogy annyiban számíthat, hogy beárazódhat úgy a vállalat értéke, hogy a részvények lehetőséget biztosítanak a közgyűlésben a kretén CEO kirúgására és olyan menedzsment/igazgatótanács megszavazására, aki "rendbe teszi" a dolgokat és nem mond baromságot, hogy soha nem lesz osztalék.


A buborékokkal kapcsolatban pedig bár perpillanat is nagy forrongás van a tudományos világban a tökéletes tőkepiaci hatékonyság vs. ezt tagadók között, de azért abban van egy körülbelüli konszenzus, hogy rövid távon, 1-2 éven belül a pszichológiai tényezők, a technikai elemzők, a buborékok lehetnek hangsúlyosabbak, de hosszú sok éves időtávlatban inkább a fundamentális (tehát az osztalékokra alapozott) tényezők határozzák meg az árfolyamok alakulását.

2014. jan. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!