Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sok, kevés, mennyinek számít...

Sok, kevés, mennyinek számít a 6500 Forintos havizsebpénz?

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyok, két éve ennyit kapok és ebből kell fizetnem a öltözködés, dezodor, fogkrém, tusfürdő, kölni, mozi, akármilyen buli, telefon... Minden a bérleten és a kaján (menza plusz az othoni étkezés) kívül. Hát alig bírom, és a menza pénzt inkább félreteszem, és nem eszek ebédet. Azért kérdezem, mert mindig mondom apukámnak, hogy ez szerintem nagyon kevés, de ő nem hiszi el...

2014. jan. 4. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Figyelj. Vállalj diákmunkát ha kevesled. Én a helyedben örülnék hogy ennyi is van. Ha nem akarnak többet adni nem tehetsz semmit.
2014. jan. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Valószínűleg elhiszi, de tudod mennyi a rezsije egy lakásnak? Mibe kerül a kaja? Valóban örülj, hogy ennyit is ad, én lehet, ennyit sem fogok a gyerekemnek adni.
2014. jan. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem átlagos.
2014. jan. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
59%
Szerintem örülj, hogy ennyit kapsz. Sokan ennél kevesebbet kapnak, vagy semennyit. Ha ennyi mindenre tudod költeni ezt a pénzt, akkor nagyon ügyesen tudsz gazdálkodni. Bár szerintem inkább spórolgass, és ha később valami nagyobb dologra lenne szükséged, meg tudod venni.
2014. jan. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azt írtam le, ami apám szerint kijön belőle. A valos helyzet: nyáron voltam moziban, évente 6000forintal feltöltöm a telefonomat, minden ismerősömet csak megcsörgetem, nincs dezodorom, kölnit meg tusfürdőt karácsonyra kaptam, különben nincs... Állandóan spórolok.

Ha nem adsz zsebpénzt a gyermekednek, akkor nyilván adsz neki ruhát, cipőt, ételt minimum (ha nem az sajnálatos és különleges eset)

2014. jan. 4. 23:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Zsebpénznek nem lenne kevés - de az elég non-szensz, hogy dezodort,fogkrémet, tusfürdőt és a ruháidat is ebből kéne venned...
2014. jan. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Linkoln ***** válasza:

Aki kap 6500ft-os "zsebpénzt" az elég jó. De a zsebpénz az az a pénz, amit arra költessz, amire akarsz. Nem a megélhetésre.

Valójában nem kapsz zsebpénzt. Így viszont, ja, ez kevés.

Bérlet, kaja, majdnem kilövi az egészet...

2014. jan. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

Elég lenne, ha nem te vennéd magadnak a ruhákat, a tisztálkodószereket és a telefont nem te fizetnéd.


De gondolom azért nem ad többet, mert nincs miből.

2014. jan. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
hát az őlíg csekély összeg. :D
2014. ápr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!