Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vannak tapasztalatitok Fundame...

Vannak tapasztalatitok Fundamenta lakás elő takarékossággal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Most akarok kötni, de nem tudom mennyire megbízhatóak. 8 év is csak lakás célú felhazsnálás lehet?
2009. nov. 25. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak jó tapasztalataim vannak. Már négy szerződés van a családban, egyet már vissza is törlesztettünk. A gond az, hogy júlistól megszünt a 8 éves, szabadfelhasználás lehetősége, és volt aki csak e miatt kötött lakáskasszát. Viszont, ha te lakás vásárlásra, vagy felújításra szeretnél költeni, akkor a legjobb megoldás! Garántált, legmagasabb hozamú pénzgyűjtési lehetőség.
2009. nov. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A párom is fizette. Most jár le neki. Probléma eddig nem volt velük, most a végén van annyi gond, hogy kicsit sumákolni akartak. A párom úgy emlékezett, hogy már idén decemberben nem kell fizetni, mert anno 5 éve már a novemberben is fizette. Rá akarták dumálni, hogy igenis kell fizetni még, mert hogy ők úgy látják a gépen, hogy anno csak januárban fizette az elsőt be. Aztán persze előkerestük a papírokat, és kiderült, hogy mi tudtuk jól, akkor meg már jöttek a sajnálom, tévedés lehetett dumával. Már több helyről hallottam sajnos, hogy voltak ilyen difik. De egyébként nem volt velük baj.
2009. nov. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából lakás célra kéne, csak azon gondolkoztam, hogy: én 10-ezret fizetek, 8 évre kötöttem.- ebből lesz 3,1 millám kb., ha felveszem a hitelt is, de ez még nem elég egy lakásra... Szóval megfordult a fejemben, hogy nem lakásra kéne akkor felhasználni, bár az lenne a legjobb. Vagy lehet olyat, hogy majd tovább fizetem? Meg majd megakarom emelni 20- ezerre, csak majd márciustól, mert most sajna nincs annyi pénzem.
2009. nov. 25. 11:52
 4/9 anonim válasza:

szerintem a fundamenta túlságosan kötött megtakarítás. pl lejáratkor 8 év múlva muszály lakáscélra fordítanod...ki tudja mi lesz akkor?!

Se növelni, se csökkenteni newm tudod a befizetést. Növelni max, ha újat kötsz mellé...

A hozam szerintem kevés azért, hogy muszály legyen lakásra költeni...

ugye évente 1,5 % hozam, plusz ha végig fizeted, akkor 30 % állami támogatás, ez nyersen számolva 5 % körül van/év

Ezek miatt én máshogyan takarékoskodom.

2009. nov. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hogy takarékoskodsz?


Az OTP -nél is ugyanezek a paraméterek vannak, mint a Fundamentánál?

2009. nov. 25. 12:31
 6/9 anonim válasza:

Fundamenta-Lakáskassza...ugyanaz, és szinte minden bankban köthető...

Én speciel Unit-linket használok, mert eléggé változóak a befizetéseim, plusz néha pénzkivonást is alkalmazok...

Mivel alfinanz cégnél dolgozom, látom, hogy a személyes igények döntenek elsősorban. És a tapasztalatok szerint a fundamenta kb az emberek 10%-nak megfelelő.

2009. nov. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nem igaz, hogy merev a szerződés. Ha akarod lecsökkentheted, felfüggesztheted a fizetést, sőt meg is tudod emelni, ugy ahogy tervezed is. Sőt kötheted 8 évre is, de ha úgy alakul, akkor akár már 4 év 4 hó után felveheted. Egy szerződésmódosításra van szükség kizárólag, ha jól eméklszem ez 2000 Ft. Egyébként én biztos, csak 4 év 4 hónapra kötném a helyedbe, és ha nem lesz szükséged a pénzre, akkor meg tudod hosszabbítani akár 8 évre is. Viszont ha 8 évre kötöd, akkor magasabb a szerződéskötési díj, és szerintem a futamidő esetleges csökkentésével a szerzőséskötési díjat nem kapod vissza. Majd mikor meghosszabbítod a szerződésedet, akkor még fizetni kell a szerződéses összeg felemelése miatt, de akkor már tudod hány év mulva is lesz elérhető a lakás vásárlás. Ha megoldható fizethetsz egyszerre kettő lakáskasszát is, de hogy mindkettőre kapj állami támogatást, a kedvezményezetnek jelöld meg azt a családtagod akinek valamilyen tulajdonjoga lesz az általad vásárolt lakásban. Így nem kell várni 8 évet, ráadásul, sokkal jobb a kamat. 30% eloszva 4-es, már nem is olyan rossz, plussz a minimális 1-2%os éves kamat. Ez már így 8% körül van. Sok ember nincs is tisztába azzal, hogy ez milyen jó megtakarításnak számít. A németeknél nagyon sok embernek van lakáskasszája, mert teljesen elfogadott megtakarítás ott náluk. Sajnos mi ebben is le vagyunk maradva.
2009. nov. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nem tudom milyen a Fundamenta, az OTP-t tudom, mert benne vagyok, vagyis én is ezzel foglalkozok. Az OTP-nél van lehetőség 8 éves futamidőre és szabadfelhasználású megtakarítást is kérhetsz. Szerintem az a legjobb megoldás, mert nem tudod előre hogy tényleg arra kell e majd a hitelösszeg. Én azt javaslom keress meg egy Groupama Garancia képviselőt aki elmondja, hogy mit tartalmaz az egész és eldöntöd mit szeretnél. 25 lány
2009. nov. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez év július 1-től megszünt a szabad felhasználási lehetőség 8 év után. Erre ne számíts!
2009. nov. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!