Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha hamis az általam rendelt...

Ha hamis az általam rendelt árú akkor azt az országba érkezésekor elkobozzák vagy mi?

Figyelt kérdés

Rendeltem 2db Armani öltönyt,ami szerintem hamis,sőt szerintem biztos(13,500/db ,viszont nagyon tetszik és hát nem mindegy nekem,hogy helyi kínaiból "chen lyang"-ot viselek 19,000-ért vagy olyant amire Armani van ráírva)


Ezeket elkobozzák vagy megsemmisítik vagy mi?



2013. okt. 31. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha fennakad akkor igen megsemmisítik
2013. okt. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

de ez olyan "k*csög" dolog szerintem.

nem lenne egyszerűbb ha fentakad akkor az illetékes (áfa vagy vámot) fizettetni és ennyi?Az államnak is szerintem az lenne az érdeke,hogy fizessünk neki.

Nem mindenkinek van 80,000-200,000ft-ja az igazira...

2013. nov. 1. 10:59
 3/11 Linkoln ***** válasza:

Sőt, ha az eredeti öltöny értéke 100ezer ft felett van (Felette van) akkor büntetőeljárás is indulhat.

Alap hogy kifizettetik veled az eljárás költségeit, de még büntetést is kapsz. (Nem 10-20 ezret. Hanem pár százezret, sőőőt, ha az Armani-t érdkeelné egy picit is, akkor még per is indulna. Úgy már millió is lehetne a két kis hamis öltönyből. Persze ha tudnod kellett volna hogy hamis. Ha nem tudtad akkor nem vészes. De ált nem írják ki a kínaiak hogy original ha nem az.

Nem akarok kötekedőnek tűnni. Csak ez sugallja hogy igen, elégetik, és nem véletlen. Erősen illegális amit csinálsz.

Árulni meg se próbáld, mert felnyomlak... :D

2013. nov. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szerintem azért fenyegetni nem kell engem,mert mint leírtam magamnak szeretném
2013. nov. 1. 11:09
 5/11 anonim ***** válasza:

Akinek nincs 200e-re egy Armanira akkor az ne hordjon Armanit... Ilyen marha egyszerű. Ha csóró gyerek vagy amúgy sem fogja senki elhinni, hogy valódi az öltöny, sőt, a vidéki diszkón kívül bárki, aki olyan körökbe mozog, hogy látott már elegáns öltönyt másodpercek alatt megmondja majd, hogy valami kínai hamisítvány (már csak az anyaga és a szabása miatt is), akkor meg sokkal gázabb, mint egy noname de legalább jó szabású öltöny.


Az meg, hogy megsemmisítik ha szemet szúr a VÁM-on nagyon helyes. Gondolj csak bele, ha te gyártanál otthon pólókat 1000 ft / db áron neked hogy esne, ha a szomszéd a TE MINTÁIDDAL ÉS MÁRKAJELZÉSEDDEL 200-ért gyártaná és árulná és azt hazudná, hogy az a tied, ugyan olyan jó, stb...?

2013. nov. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Érdekes a teszvesz/vatera és a facebook is tele van ezekkel a kínai, gagyi, hamis termékekkel, nyíltan árulják nagy mennyiségben, ha őket nem b@sszák meg, akkor 2 saját használatra szánt öltönnyel miért tennék.
2013. nov. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Megbaxák őket is. Csak a VÁM-nak nincs annyi kapacitása, hogy minden az országba érkező csomagot felbontogasson. Csak a csomagok kb. 5%-át állítják meg és a megállított 5%-ból a gyanúsnak ítélt csomagok töredékét vizsgálják meg. Magyarul bejön az országba naponta 10-15,000 csomag, ebből jó, ha pár százat felbontanak és megvizsgálják. Ha ott hamisat találnak azt biztosan megsemmisítik. Na persze bonthatnának többet is, de annyira azért nem törik magukat, mert az egész VÁMhatóság a pénzbeszedésről szól, jobb az úgy, ha csak befizettetik veled az ÁFÁ-t és a VÁM-ot és mehetsz ahova akarsz. Azzal szoktak genyózni aki okos akar lenni és küldi a 10$-os számlát az egyértelműen több száz $ értékű cuccról.
2013. nov. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
"Nem csórógyerek"-nek tartom magam,az életszínvonalam mondhatnám úgy átlagosnál 1 fokkal jobb ,vagyis van házam,autóm és motorom,persze nem x szintes házam tizen.... milliós bmw-m stb...Ha 200,000 lenne az öltöny közel kettő is kijönne ,viszont sem kedvem sem lehetőségem nincs megvenni,hiszen lehet tellne rá,de ahoz hogy kiadásaim (és egyebek) mellett nyomorogjak kölcsönkéregessek az,"köszi nem" style számomra.
2013. nov. 1. 13:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Ugyan ott tartunk, nem látod? Nem engedhetsz meg magadnak egy ilyen öltönyt. És punk tum. Aki olyan körökbe mozog, hogy megengedheti magának, az előtt csak égni fogsz vele, mert rögtön leveszi, hogy kínai hamisítvány. Más meg nem különösebben értékeli majd az Armani logót. Ez olyan, mint a D&G-s piaci napszemüveges cigánygyerek. Már ők maguk sem hiszik el, hogy menő...
2013. nov. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Linkoln ***** válasza:

Válasznak ennyi hogy elkobozzák megsemmisítik alapesetben, HA észreveszik.

De nem legális, és nem szép dolog. De rád van bízva.

Arra kicsit kitérve hogy csomóan ezt csinálják. Való igaz. Ez nyílt fekete üzletelés. Annyira nyílt, hogy ha felnyomnak, vagy kiszurnak, vagy észrevesznek a nav-tól, akkor nem is tagadhatsz semmit. Facebbok, vatera mindent dokumentál. Nem csak azért büntetnek meg amit éppen eladtál az "álcázott" revisornak, de az összes eladott termékedért.

Eladod a biztonságérzeted pár adásvételért? (Nem a kérdezőnek mondom, csak úgy, annak aki csinálja és olvassa)

Tegyük fel hogy havi 50 ezret keresel vele. Az szép, és egyből meg tudod fogni. Látod az eredményét. A kockázatot nem igazán. De kapaszkodj mert ha megbüntetnek, a büntetés nem lesz kifizethető.

"Fényes nappal lopsz"

Ha valaki az én bizniszem idétlen hamisítványokkal iszonyú alacsony áron rontaná, mondjuk vaterán ahol mindennek nyoma marad... Felnyomnám.

2013. nov. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!