Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki milliomos vagy millárdos?

Figyelt kérdés
Milyen érzés gazdagnak lenni?Kamuzós kerüljenek.

2013. okt. 27. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Milliomosnak lenni nem nagy cucc. Az kell hozzá, hogy legyen 1 millió forintod likvid vagyonban (vagyis ne ingatlanban, földben). Sőt, ha még ez sem feltétel, akkor a legtöbb magyar milliomos, mert szinte mindenkinek saját lakása/háza van, ami ér több mint 1 milliót. De inkább nézzük az első esetet.


Én már egyetemista koromban milliomos voltam ha így nézzük, hiszen diákmunkákból, spórolással és tőzsdézéssel lett több mint 1 millióm.


Csak mert sokan szegények, vagy keveset keresnek, nem azt jelenti hogy van 10 ezer milliomos meg 9 millió 990 ezer szegény az országban.


Százezrek rendelkeznek több mint 1 millió forintos vagyonnal. Legyen az egy sikeres vállalkozás eredménye, örökségé, nyereményé vagy hosszú folyamatos spórolásé.


Itt egy felmérés a magyar privát banki szektorról, ahol a nagyon gazdagok vagyonát kezelik.

[link]

A lényeg röviden: 44 ezer ember 2574 milliárd forintját kezelik itt.


Vagyis emberenként 57 millió forintot (44 ezer magyar emberét!).


És ez csak a nagyon gazdagok adata, mert ez a 44 ezer ember is mind olyan, akik 20 millió forint feletti vagyonnal rendelkeznek. Itt egy kép arról hogy a bankok egyáltalán mikor állnak szóba az emberrel, mekkora vagyon felett. A 20 millió is csak 2 banknál van, a többinél (sokkal) több. Tehát nem annál a két banknál vagy akkor még 20 millió felett se tartanak számon. Ha pl. a K&H-nál, MKB-nél, UniCreditnél vagy és nincs 100 milliód, akkor még az előbb említett 44 ezerben sem vagy benne, hiába van 90 milliód is akár.

[link]


Az olyanokat, akik úgy milliomosok, hogy nincs 20 milliójuk (mint én is most, még), nem is tartják számon. Na belőlük van többszázezer.

2013. okt. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyújt egy szabadságérzetet a pénz. Más vízióink vannak, másként látjuk a dolgokat, más dolgokkal foglalkozunk. Én rengeteg pénzt költök a tanulásra, könyvekre, művelődésre, mert ez a legfontosabb számomra. Aztán a hobbijaim sem átlagosak, arra is költök. Valójában a kényelmet és a nyugalmat fizetem meg sok esetben. Saját sofőröm van, takarítónő, stb. Bulizások alkalmával taxival közlekedem mindig, de amúgy meg használom a tömegközlekedést is. Nekem az a legfontosabb, hogy szabad vagyok.
2013. okt. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyságrendileg mekkora vagyonod van, amivel ilyet élsz át?
2013. okt. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3. válaszoló, ezt tőlem kérdezed? (2. vagyok).
2013. okt. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, mivel eddig ketten vagyunk akik választ adtunk ebben a kérdésben.
2013. okt. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, nem tudtam, hogy te vagy az első. :) Fél millió Euro körül mozog a vagyonom.
2013. okt. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
szerintem nagyon jo erzes gazdagnak lenni. igaz nem vagyok milliomos, mert lenyegeben a szuleimtol fuggok, de azert 20evesen van 2 lakasom meg 2 autom, meg markas ruhaim, de ettol meg nem lebegek a fold felett ket meterrel, es ugyanugy dolgoztam mar egyetem mellett havi 200ezerert (ami 2 par cipo) 8 orat, mint mas diakok, csak hogy ne mindent a szuleimtol kerjek :)
2013. okt. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Én 2 ève örököltem egy nagyobb összeget és azóta minden remek.

27 èves vagyok ès van 2 autóm meg 2 lakásom.Igazából azèrt jó mert teljes szabadságot ad a vagyon.Éttermekben kajálok és csodás helyekre utazok de a barátaim a régiek és nem kezelnek másképpen amióta "megtollasodtam".

ha érdekel valami írj

2013. dec. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!