Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor tenni?

Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Online vásárlás,vatera.hu-n a termék értéke postaköltséggel együtt 46800 Ft a terméknek 3 munkanappal a feladás után kelett volna megérkeznie de nem jött, az eladó e-mail-ekre sem válaszol,telefonon sem elérhető,nyilvánvaló hogy jól átvert, arra lennék kíváncsi mit lehet ilyenkor tenni?Tudtommal ez már a szabálysértési összeghatár felett van, a bakszámlaszámát is tudom de azért kíváncsi lennék mások mit mondanak!válszokat előre is köszi!

2013. okt. 19. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Csalás miatt feljelentést lehet tenni a rendőrségen (bár én azért még a hétfő-keddet megvárnám, mert az, hogy valaki szombaton nem válaszol e-mailre vagy telefonra nem feltétlen jelent semmit, ahogy az sem, hogy a magyar királyi posta 3 nap alatt nem szállít ki valamit).


de ha mégis bebizonyosodik a csalás ténye, akkor a rendőrség könnyen előkeríti az elkövetőt a vatera adatai és a bankszámla adatai alapján. Utána pedig polgári per vagy inkább megegyezés (ő kártalanít, ez enyhítő körülmény), illetve adott esetben ejtik is a csalás vádját, ha jóhiszeműségre hivatkozik az eladó és a kártalanítással ezt bizonyítja is.

2013. okt. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kicsit hiányosak a fent megadott információk tehát az utalás 10.3.-án történt e-mail-ben még aznap este ita hogy meg is kapta és hogy holnap feladja a terméket ez csütörtökön volt, utána mondta hogy feladta szóljak ha megérkezik kipróbáltam mert ő nem bontotta ki ezután hétfőn még azt is megkérdezte kinek a nevére állítsa ki a számlát.Naponta válaszolt az e-mail-ekre,de október 4.én kaptam az utolsó üzenetet(ebben közli hogy feladta a terméket postán) tőle.A vatera által küldött adatai között szereplő telefonszámon pedig előfizető nem kapcsolható!
2013. okt. 19. 15:41
 3/3 A kérdező kommentje:
akkor hétfőn rendőrség, köszi a segítséget
2013. okt. 19. 15:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!