Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit kell visszarakni?

Mennyit kell visszarakni?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy nagyon bugyuta kérdés lesz,de kérlek segítsetek!

Szóval,egy barátnőm megkért hogy álljak ma be a kocsmájába a pultba.Sosem dolgoztam ilyen helyen.

Szóóóval,a kérdésem.

Volt X összeg a kassza mellett amit leadott a a tegnapi dolgozó.meg volt a kasszában egy kevés apró.

Bejött egy bácsi,kért 2dl bort(160.-) és 10ezressel fizetett.

Na én hülye úgy adtam vissza neki h 9500 a papírpénzek(kassza melletti) közül a fennmaradó részt pedig az apróból(kasszából).

És a 10ezrest pedig betettem a kassza melleti pénzek közi.

Ha jól gondolom akkor a kassza melletti pénzben több van mint kéne a kasszában meg kevesebb.

Mennyit kéne hova rakni h annyi legyen minden hol amennyi kell?

Tudom idióta kérdés,de kérlek segítsetek!

16L


2013. okt. 6. 08:39
 1/3 anonim ***** válasza:
CSAK a kasszában lehet pénz, mellette NEM. Amit a tegnapi dolgozó hagyott ott, azt bele kell tenni a kasszába. Majd a műszak végén el kell számolni.
2013. okt. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés .... :)
2013. okt. 6. 11:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit akarsz: hogy a bevétel a kasszába kerüljön vagy ne.


Ha azt akarod, hogy a kasszába kerüljön (mert beütötted a pénztárgépbe és adóköteles bevétel), akkor a kasszából vegyél ki 9500 Ft-os és rakd a kassza mellé.


Ha azt akarod, hogy a 160 Ft a kassza mellé kerüljön (mert el akarjátok csalni ezt e bevételt és a kassza melletti rész a fekete bevétel), akkor vegyél ki a kasszából 9500+160 = 9660 Ft-ot és rakd a kassza mellé (így a kassza tartalma nem változik, mert lesz benne egy 10ezres, viszont kevesebb is lesz 9660 + 340 visszajáróval).

2013. okt. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!