Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Segítsééég! Gyors válasz...

Segítsééég! Gyors válasz kellene. Mikorra kell visszarakni a pénzt a számlámra?

Figyelt kérdés
Most nincs pénz a számlámon, mivel nem rég lett csinálva. De valami olyasmit mondtak, hogy lesz rajta 5ezer ft, ha nem lesz pénzem, akkor azt nyugodtan felvehetem, de jövőhónapba levonják ami arra lesz utalva. Nos, ezt jövőhónapba mikorra kell ráutalni?? Légyszí.. ez fontos.!
2009. szept. 25. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:

"...De valami olyasmit mondtak, hogy lesz rajta 5ezer ft, ha nem lesz pénzem, akkor azt nyugodtan felvehetem, de jövőhónapba levonják ami arra lesz utalva..."


8-o Esküszöm, 10x elolvastam, de egy kukkot sem értek belőle...


Szívesen segítenék, de ÍGY ez nekem kínai!...

2009. szept. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát hogy, ha pl nincs pénzem.. azt a pénzt felvehetem, amit alapból ráraktak. És amit felvettem, jövőhónapban, levonják, amit ráutaltak pénzt. De mivel nem biztos, h a családipótlékot még ráutalják, ezért külön szeretnénk ráutalni, és arra vagyok kíváncsi, hogy jövőhónap hányadikáig kell visszatenni, amit levettem?
2009. szept. 25. 21:28
 3/8 A kérdező kommentje:
bocs, hogy ilyen értelmetlen, de én sem igazából értettem.
2009. szept. 25. 21:28
 4/8 A kérdező kommentje:
amit a bankban a nő mondott. :D
2009. szept. 25. 21:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Gondolom a hitelkeretről van szó. A legtöbb kártyán le tudsz menni mínuszba . Ha csak 5 ezer ez a keret(csodálom..) akkor ennyit tudsz lemenni a nulla alá. Nem szükséges ezt azonnal visszaraknod,de kamatozik az adósságod. Így ha sose rakod vissza akkor egyre több és több lesz a kamat miatt.Amit aztán előbb-utóbb azért behajtásra kerül, de ennek azért elég sok ideje van.
2009. szept. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A zavaros szövegedből úgy tűnik, hogy ez egy hitelkeret lehet...


Én a helyedben SEMMIT nem vennék fel ebből a hitelből, mert pont azért kínálják, hogy elcsábulj, felvedd, elköltsd, aztán nem tudod majd visszafizetni...

Mindig kamatokat és különböző költségeket számolnak majd fel, ha nem teszed vissza a pénzt határidőig, akkor többezer Ft büntetődíjat számolnak fel!!!


Azt javaslom, hogy csak a SAJÁT pénzeddel gazdálkodj, ha kiküldenek vásárlói hitelkártyát, azt nyomban vágd szét ollóval, ha felajánlanak hitelkeretet a számládra, tiltsd le!

Mire észreveszed magad, nyakig el leszel adósodva... Előbb csak 5ezer Ft-ot költesz el előre a fizetésedből/jövedelmedből, következő hónapot már mínusszal (tartozással) kezded...


Ez a bankok Nagy Beugratós Játéka = "Hogyan lehet gyorsan tönkretenni az Ügyfeleket" címmel.


ANNYIBÓL gazdálkodj, amennyi saját pénzed van, még akkor is, ha ez nem könnyű, akkor nem kell majd aggódnod pár hónap múlva!


(első beíró voltam)

2009. szept. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

jó értem köszönöm.

de elvileg jövőhónapba jönne a számlámra pénz, szóval egyből vissza lenne rakva. meg nem csábulok el.. tudok gazdálkodni, csak a szüleim nem tudnak adni most nekem, mert nekik sincs, és csak egy 1500at vennék le, mert suliba be kell fizetnem vmit, ami kötelező sajnos. Még egyszer köszönöm a választ.

2009. szept. 25. 22:04
 8/8 anonim ***** válasza:
5 e Ft hitelkeretnek kevés. Nem lehet, hogy dombornyomott kártyád van, és a nő a bankban a floor limitre gondolt? Ugyanis ha dny. kártyával szupermarketban vásárolsz, akkor 5 e Ft.ig mínuszba tudod vinni a számládat.Ez viszont nem szabályos, a bank büntetőkamatot számol fel utána.
2009. szept. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!