Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az erre vonatkozó szabályoz...

Mi az erre vonatkozó szabályozás: Vannak olyan üzletek, pl. C&A, ahol kérdezés nélkül visszaadják a pénzt?

Figyelt kérdés

ha egy ruhát eredeti állapotában, címkével együtt, blokkal visszaviszem. Még több hét múlva is. A kisebb üzletekben, ha egy óra múlva viszem vissza, akkor is azt mondják, hogy pénzt nem tudnak visszaadni. Valahol azt hallottam, hogy bizonyos időn belül a vásárló meggondolhatja magát, meg sem kell indokolnia, és vissza kell kapnia a pénzt.


Történt ugyan is, hogy kaptam ajándékba elég drága terméket, és meg van a blokk, címke, és szeretném visszavinni, mivel nem is tetszik illetve nem kényelmes (egy télikabátról van szó)...

Ilyen esetben visszaveszik a terméket?

H&M-nél tudom, hogy így van, de konkrétan C&A érdekelne


2013. okt. 5. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Igen, van szabályozás, miszerint ha a termék nem tetszik neked, de különben hibátlan, nemköteles senki sem kicserélni /pénzt visszaadni neked. Erre egyénként 1 kivétel van: az internetes vásárlás, ahol nyolc napon belül pénz visszafizetéses vásárlástól elállás létezik.

Egyébként kiskere válogatja, hogy mennyire akar "jófej" lenni a vevővel. De erre semi sem kötelezi.

2013. okt. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Nem csak a netes vásárlás ilyen hanem minden távol állók közötti vásárlás. Ilyen pl a tv shop vagy egy postán rendelt vásárlás is. Ilyenkor 8 nap van meggondolni magad. Ezzel kompenzálja a törvény, hogy nem tudtad személyesen megnézni.


Azonban sok ruha üzlet önként alkalmazza ezt, hiszen kedvezményt adni nem tilos. :-) Nekik az a logika benne, hogy "ne gondolkodj, vedd meg gyorsan, hisz úgyis meggondolhatod magad" és aztán úgyis viszonylag kevesen viszik vissza. Szerintem a C&A is ilyen úgy emlékszem.

2013. okt. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

értem.

mert a blokkon szerepel, hogy csakis csere lehetséges, illetve és szó se esik pénzvisszafizetésről.


Nem tudom, hogy mit mondhatnék... beviszem, és mondom, hogy nem tetszik a kabát, és másik sem(tehát cserével nem élnék), ezért szeretném az árát visszakapni?

Jogot tanulok egyébként (de csak 3 hete) és ott azt tanította nekünk a tanár, hogy kötelesek visszaadni a pénzt, de persze 99%, hogy nem ez lesz a válasz, hogy persze visszafizetjük, hanem erőszakosak lesznek.

Magabiztosan ki kell állni a jogainkért, és akkor visszafizetik.

Viszont nem egyszer hallottam olyat, aki kiállt magáért (jogaiért) azt kitiltották a boltból...

2013. okt. 6. 09:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Dehogy kötelesek, szerintem a tanárod arra gondolt, hogyha hibás a ruha. Ha a blokkon nincs pénzvisszafizetés akkor nem fizetik vissza, esetleg az üzletvezetőnél bepróbálkozhatsz, de egy eladó nem fogja visszaadni a pénzt, mert (gondolom) őt ki is rúgnák ezért, ha egyébként náluk nincs ilyen lehetőség.
2013. okt. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is erre gondolt.

Köszönöm a válaszokat!

2013. okt. 6. 09:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!