Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Olyat lehet csinálni, h...

Olyat lehet csinálni, h "eladom" a lakásomat, de amúgy nem kérek érte semmit?

Figyelt kérdés

Tehát hogy értelmesebb legyen:

Nézegettem az ajándékozást, de csak egyenesági rokonságnál van könnyítés adózásnál, én viszont unokatesóra v bnőre ruháznám át.


Szóval olyat lehet csinálni, hogy mintha eladnám a lakást úgy átíratni?



2013. okt. 3. 15:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
és mit írnál a szerződésre?? Eladva 0 forintért??
2013. okt. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem, ez ajandekozas, amiert a masik felnek illeteket kell fizetnie.
2013. okt. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ingyenes átadás, tehát ajándékozás. A vevőnek illetékköteles...
2013. okt. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem, nem! Máshogy:


Nem ajándékozás, mert az ajándékozásnak magasabb az adója


Arra gondoltam, h egy szerződés egy vételárról, bimm-bamm de nem fizet, csak az illetéket utána.


Azt lehet?

2013. okt. 4. 10:28
 5/13 anonim ***** válasza:

Gondolom az adózást szeretnéd elkerülni , nem érdemes ilyen hülyeséggel próbálkozni , rád száll a Nav ,ezt is és az egyéb ügyeidet is megvizsgálják , a végén nagyon rosszul fogsz kijönni belőle.

Tudod , a politikusok megtehetik , hogy egy nap eladnak Kaya Ibrahimnak 20 db céget , te viszont nem teheted meg....

Egyébként ha eladod ingyen a lakást , azt nevezik ajándékozásnak .....


Gondolj bele , ha hagynák , hogy az embereket ezt csinálják , nem lenne adóbevétel.


Szóval a válasz az , hogy lehet ilytt csinálni , de a végén többe fog kerülni , mint a megspórolt adó....

2013. okt. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Elvileg meg lehet csinálni, de a lepapírozott bevételt el kell számolnod a NAV-nál, és leadózni utána. Ha kiderül, hogy ajándékozás volt, akkor a NAV a magasabb ajándékozási illetéket fogja behajtani, és val. színű feljelentést is tesznek közokirathamisítás miatt. Nem árt tehát ha átutalják a számlára a pénzt, és ha az eredete tiszta. Az unokatesóra iratott szerződést utólag meg lehet támadni, mert fedezetelvonó ügylet is lehet, mert hozzátartozó.. Az illetéket is ki kell az új tulajnak csengetnie ez 4% lesz.
2013. okt. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha jól értem ti ezt csinálnátok.

Írtok egy adásvételi szerződést mondjuk 5 millióra.

Aki a "vevő" az ugyan nem fizet 1 forintot sem, de az illetéket kifizetné. Vagyis az 5 millió forintnak megfelelő illetékét.

Jól értettem??

Ha igen, akkor meglehet csinálni, de nem érné meg.

Ugyanis a vevőnek illetéket kell fizetnie. Az eladónak (vagyis neked aki 1 forintot sem kap a valóságban de papíron 5 milliója lett) szintén adóznia kell, nem is keveset ha a pénzt nem fekteti be szintén ingatlanba..

2013. okt. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, igen úgy akarom.

Viszont nem ismered azt a törvényt, h 5 év után adómentesen adhatom el a lakásomat! :)

Tehát ő befizeti az illetéket, én meg odaadtam a lakásomat.

2013. okt. 6. 14:33
 9/13 anonim ***** válasza:

Bocsi! adózásnál nincs könnyítés rokonsági foknak megfelelően, hanem az illeték-kivetésnél.


Neked, ha 5 éven túl értékesítetted az ingatlanodat, nem kell személyi jövedelemadóval foglalkoznod. A vevőnek viszont illetéket kell fizetnie.

És ezzel akartok Ti játszani, hogy az unokatesónak, vagy a barátnőnek ne kerüljön olyan sokba, ezért papíron eladod neki, de ténylegesen odaajándékozod.


Megléphető, de akkor azt fogják idővel vizsgálni, hogy az unokatesónak, barátnőnek honnan voltak milliói arra, hogy Tőled "megvegyék" a lakásodat...:)

2013. okt. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ennek utána kérdezek!
2013. okt. 8. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!