Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért verik át az embert?

Miért verik át az embert?

Figyelt kérdés

Keresnek titkárnőket, hogy számítógépet kell kezelned és egyéb hasonló dolgok. Elmegyek az interjúra beérkezve egy nagy terembe, ahol vagy 30 ember akar még egyszerre "titkárnő" lenni. Végül jön egy nő, aki elmondja a nagy csapatnak, hogy a Zepter cégről lenne szó és értékesíteni kell, új ügyfeleket keresni, hiteleket intézni. Aztán az emberek többsége fel van háborodva, hogy hát a hirdetésben nem erről volt szó (sunyiban még a cég nevét sem írták oda), majd még a nőnek áll feljebb, hogy akkor mi a francot keresünk itt. Pályakezdő vagyok, most voltam először ilyenen és annyira felidegesített, hogy eljöttem, ahogy az ott lévő emberek fele. A maradék felét biztos meg tudták etetni a magas fizuval.

Most értem haza fél órája és néztem a rengeteg negatív véleményt. Tapasztalatlan vagyok még e téren, de ha egy titkárnői állásra jelentkezek, akkor a végén nem szívesen leszek értékesítő.


Szerintetek jól tettem, hogy eljöttem? Ti belementetek volna ebbe? Miért titkolták a cég nevét? Nektek mi a véleményetek róla?



2013. aug. 30. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Azért titkolták a cég nevét, mert már mindenki tudja, hogy a ZEPTERhez épeszű ember nem megy dolgozni.


Most megtanultad az a leckét, hogy olyan állásinterjúra, ahol semminek nem kell megfelelni, nem kérnek CV-t, tök egyértelmű, hogy minden balekot behívnak és még a cég nevét sem árulják el, sem a pontos munkakör leírását oda nem megyünk el, mert csak időpoazarlás. Sok ilyen cég van még, Zepter meg még ki tudja hány, szó szerint vadásszák a balekokat. Ne dőlj be nekik legközelebb.


Ha a hirdetésben nem szerepel a cég neve az egy dolog, de ha már az interjúra hívásnál sem árulják el a cég nevét, akkor ott 100%, hogy sumák van.

2013. aug. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi. Igazából én semmit sem tudok/tudtam a Zepterről, nem tudtam eldönteni még az állástájékoztató után sem, hogy megérné-e nekem itt dolgozni, hanem láttam, hogy sokan elmennek, mondom akkor én is eljövök (meg amúgy sem ilyen állásra számítottam). Hazajöttem és neten olvasgattam, hogy mennyire jól tettem. Az a vicces, hogy most nézem újra az állásajánlatokat és kb a hirdetések 80-90%-a Zepter, csak nem írják le. Annyira sumákok :S


Egyébként miért nem szeretik az emberek a Zeptert? Mert tényleg, még 1 pozitív véleményt sem olvastam róluk.

2013. aug. 30. 17:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy szemét cég.


Egy részről nem alkalmaznak, csak, mint vállalkozót, tehát minden járulékot magad után fizetsz zsebből. Jutalékot meg csak akkor kapsz, ha tényleg eladtál valamit.


A termékek meg általában silány kínai 2 filléres sz*rok, csak akkora mézesmázas szöveget költenek köréjük, hogy hihetetlen. Természetesen a célcsoport a nyugdíjasok, mert cska ők hiszik el, hogy a lámpától gyógyul a rák és az RO készülék nélkül ihatatlan a csapvíz.


Mindennek pedig a teteje, hogy akinek nincsen 30 centi vastag bőr a képén az nehezen tud eladni egy 20e forintos RO készüléket most akciósan 460,000 ft-ért egy kisnyugdíjasnak részletre úgy, hogy közben gyakorlatilag a készülékről minden állítás hazugság, amit a bemutatón elmondanak.

2013. aug. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

Igazából, ha nincs oda írva akkor már Zepter!:)

Váci út?:)

Amúgy sokat nem vesztettél, de azért annyira nem kell a terméket szidni, mert jó meg ha olyan körökbe mozogsz akkor jól lehet vele keresni.

Barátnőm nagynénje még a 90-es években foglalkozott vele, alapjáraton gyógymasszőr volt, szal nem volt nehéz a tehetős kuncsaftokat összeterelni meg eladni nekik a terméket, ronggyá kereste magát.

2013. aug. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A 90-es éveke lehet, hogy jól ment, de ma már azért nehézkes.


A termékek meg gagyi sz*rok. Ez vitathatatlan, bárki előtt bármikor vállalom ezt a kijelentést. Egyértelmű átverés. Az RO készülékükről még azt is meg tudom mondani, hogy melyik gyártó konkrét termékét matricázzák át. A konkrét termék 79 EUR kiskereskedelmi árú, a Zepter olyan 45 körül kaphatja. "Akiósan" 450e-ért árulják. Ez mi, ha nem átverés? Ráadásul konkrétan középsz@r minőség.

2013. aug. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!


Nem Pest, hanem Tatabánya. Egy nő jött le Pestről, itt most indított egy új csoportot. Eddig 7-en vannak és a közeljövőben 25 főre szeretné bővíteni a létszámot, későbbiekben pedig 80-ra.

2013. aug. 30. 17:54
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha hazalo ugynoknek hirdetik meg, kevesebben mennek el.... es van aki elvallalja a munkat, ha mar odament az "interju"ra, merthat penz... bar az is ketes...
2013. aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A Zepter tényleg ".."nem találok rá szavakat milyen cég.

Tényleg a nyugdíjasokat találják meg a nagy süket dumájukkal. És mit meg nem tesz jópénzért néhány tisztességtelen ember?


Oda csak olyan menjen dolgozni, akinek legalább olyan vastag a bőr az arcán, mint Gyurcsánynak volt, mert utána el kell viselnie sok mindent, elsősorban a saját lelkiismeretét.


Pl egyszer nem voltam otthon két hétig és anyámat rábeszélték egy gyógyító lámpára. Nem mintha nem működne és ne lenne hatása, de mennyiért?


Ez a lámpa tényleg polarizált fénnyel világít, ami tényleg gyógyító hatású, már készítettem ilyent elemlámpából. Amikor kell akkor használom sérülés és gyulladás csökkentésére. Működik. Ez létező és működőképes találmány. Nem kell hozzá más, csak egy lámpa (akár erősebb elemlámpa) és az elé kell illeszteni egy polarizációs szűrőt. Az igaz, hogy percek alatt (negyed óra alatt/azon belül/) csökkenti a gyulladást és a duzzanatot. Ilyent Svájcban lehet kapni 35.000,-Ft-nak megfelelő áron.


Amit ezek ott a Zepternél árulnak az is ilyen csak 35-e helyett 350.000,-Ftért. Igen,. 10X-es áron adja a Zepter! Ez benne a tisztességtelen.


Anyámhoz azzal mentek, hogy egyszer régen kitöltött valami kérdőívet és most nyert 100.000,-Ftot.

Aztán kipuhatolták, hogy beteg-e és fáj-e a térde és akkor milyen jó lenne neki egy ilyen gyógyító lámpa.


Napokon keresztül hívogatták telefonon és mire jól befűzték és ráhangolták arra, hogy élni sem lehet anélkül a dolog nélkül, akkor megint meglátogatták aláírattak vele egy hitel szerződést és a vásárláshoz az okmányt.


Amikor haza jöttem azzal fogadott anyu, hogy Ő milyen csodás üzletet kötött! Persze, mert bebeszélték neki.


Mondtam, hogy hatalmas butaságot csinált. Eleinte nem értette, mert a süket dumával jól elszédítették, de lassan ráébredt, hogy mire is vették rá.


Ezért 5 évig 8-9ezer forintot kellett volna kifizetni havonta, ami úgy még nem is olyan sok, de a végösszeg jóval fölötte lett volna annak amit mondtak neki.


Aztán mentem a Zepterhez a Váci útra és veszekedtem velük, hogy csaphatnak be egy idős embert, ennyi pénzért adnak neki egy tizedannyit érő dolgot.. Mondtam, hogy felbontjuk az üzletet. Többször vissza kellett menni hozzájuk. Mentem volna a vevőszolgálathoz de azt mondták, hogy oda előjegyzéssel várnak már sokan és nem fogadnak ha csak így oda megyek.


Végül legközelebb megint oda mentem a zepter irodaházba és a recepción egyből a vevőszolgálatot kerestem.


Mutatták, hogy azon a folyosón hányadik ajtó. Ott kell bemenni. nem volt ott senki ügyfél, csak a két ott dolgozó volt meg én a helyiségben.


Elmondtam a panaszom és mondták, hogy semmit nem "csinálnak vissza". Jó, akkor most innen megyek egyenesen a rendőrségre és megteszem a feljelentést, mert átverték az idős beteg édesanyámat. Engem is megpróbáltak megtéveszteni. Akkor már olvadt a vaj a fejükön és kezdtek puhulni. Kérdezte a vevőszolgálatos nő, hogy mikor szállították ki a készüléket? Mondtam, hogy azt pontosan nem tudom megmondani. Erre elkezdett a naptárban idegesen lapozgatni (az általam nem mondott dátum után) és azt mondta, jó, ha még ma felad egy levelet a raktár címére a következő szöveggel "..." már nem tudom mit kellett írni, akkor az az utolsó esélyem, hogy a következő nap vissza vihetem.


Sem a dátumot nem tudta se semmit, de a feljelentéstől megijedtek. Végül másnap vissza vették.


Szóval ilyen cég a Zepter. Akire így rá lehet ijeszteni, annak bizony keményen van vaj a füle mögött!! ..és van mit takargatnia!



Ilyen helyre csak olyan menjen dolgozni, aki nem szégyenli, ha anyagilag át kell verni az embereket.

A készülékek működnek ugyan, nem azzal van a baj.

Az a gond, hogy mennyiért?


Az menjen csak ilyen helyre dolgozni, aki vállalja, hogy az arcát és a személyiségét adja egy szélhámos cég forgalmazói státusza mellé, különben ha valaki tisztességes akkor előbb-utóbb kikészül tőle, mert nem tudja elviselni, hogy másokat anyagilag megtéveszt.

2013. aug. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

Nekem jó tapasztalatom van a céggel kapcsolatban :)

A párommal elmentem egy ilyen bioptron lámpás előadásra, ingyen vacsorát szolgáltak fel, szóval volt egy jó éttermi vacsoránk aznap estére :D Az más tészta, hogy végül nem vettük meg a csillióba kerülő kínai lámpát.

2014. máj. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok, azt még megosztanám veletek, hogy anyósomék anno bedőltek egy ilyen ajánlatnak, vettek egy matracot, ami nem is tudom már, hanghullámokat bocsájt ki és akkor a frekvenciától függően gyógyítja a testedben az ilyen-olyan problémákat. Több, mint egy éve használta a család (de lehet, hogy több is már), senkinek semmit nem hatott, ráadásul 10 éves részletfizetéssel fizetik, havonta azt hiszem 5ezret, tehát a zsebükbe vándorol cirka 600.000 forint kb. a semmire.


Nagyon jól meg kell gondolni, hogy miknek dől be az ember, a Zeptertől SEMMIT nem szabad elfogadni, még állásajánlatot sem.

2014. máj. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!