Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha a szolgáltató...

Mi van akkor ha a szolgáltató hónapokig nem küld csekket?

Figyelt kérdés
tavaly novemberben költöztünk albérletbe, bejelentettük az óraállásokat, ehhez képest márciusig nem kaptunk számlát a gázosoktól sem a villanyosoktól. márciusban mindkettő kiküldött egy horribilis összeget, a villanyt azóta sikerült kifizetnem, a gázt megkértük részletre, ami szintén nem kevés, de fizettem, az utolsó részletet nem adta ide a tulaj,csak múlt héten, de ekkor már behajtónál volt az ügy. én hiába próbálok bármit intézni nem foglalkoznak velem mert nem az én nevemen van az óra. most azt akarja hogy fizessek ki egyben több mint 100ezer ft-ot a jövőhétig. ti mit tennétek a helyemben?

2013. aug. 28. 16:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Rajtad semmi sem segít, mert tehetetlen és önállótlan vagy.


És nem, nincs diktatúra. Nyilván valóan hibázott a szolgáltató, hogy nem küldte ki a csekket (vagy hibáztál te vagy a lakás tulajdonosa, mert mondjuk nem jókor vagy jó helyre jelentettétek be a számlaigényt, ez már sosem derül ki itt számunkra), de ez nem ment fel az alól, hogy amit elfogyasztottál azt ki kell fizetni.


De komolyan, halálosan őszintén, ez egy anonim oldal, senki nem fogja úgy sem az orrod alá dörgölni, de:


Mi az isten futott át az agyadon abban a fél évben, amikor nem jöttek számlák? Komolyan, mire gondoltál? Hogy nem jön számla akkor biztos ebben a hónapban nem fogyasztottunk villanyt, vizet, gázt?! Vagy mégis? Nem tűnt fel, hogy nem fizettél rezsit?

2013. aug. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
feltűnt és szóltam a tulajnak, aki nem csinált semmit, én hiába hívtam a szolgáltatót, nem történt semmi. azt hogy tehetetlen és önállótlan vagyok, nem igaz. nincs jogod ilyen mondani! nem ismersz ég halvány gőzöd sincs min mentem eddig keresztül, szerintem te már rég beleroppantál volna, ha csak felét kellett volna végigcsinálnod, amit nekem. ide segítségért vagy némi tanácsért írnak az emberek, nem pedig azért hogy unatkozó .......ek kötekedjenek velük. annyira tudsz bírálni, gondolom te tökéletes vagy.
2013. aug. 29. 13:38
 13/24 A kérdező kommentje:

Istent meg hagyd ki ebből, nem ő tehet arról, hogy nincs jobb dolgod mint értelmetlenül kötekedni, holott egy sima "igen, sajnos megteheti, hogy nem küld csekket" is elég lett volna.


köszönöm az válaszokat - sajnálatos, hogy szolgáltató ilyet megengedhet magának - természetesen rendezni fogom a dolgot.

2013. aug. 29. 13:51
 14/24 anonim ***** válasza:

Ilyenkor jön képbe az, hogy nem vagyok olyan kis szerencsétlen retardált, hogy:


- Hagyom, hogy a tulaj ne csináljon semmit. Akkor megmondom neki, hogy 1-jén kiköltözök, ha nem oldja meg

vagy

- Fogom és egyszerűen félreteszem a rezsi sacc/kb költségét, akkor most nem lenne ilyen gondom.


De olyat biztos nem csinálok, hogy élek mint hal a vízbe aztán sírok, hogy milyen gonosz a szolgáltató, hogy kéri a jogos jussát.


Olyat sem szoktam csinálni, hogy felteszed egy világrengetően retardált kérdést, aztán mikor az emberek megmondják a frankót akkor játszom a sértődött királylányt.


Az meg, hogy mennyit szenvedtél... Képzelem. Maximum elhagyott a férjed vagy kirúgtak az állásodból és most játszod itt a világot megváltó mártírt. Anyukám, kicsit költözz ki Namíbiába 1-2 évre és akkor megtanulod, hogy egy ember mibe (nem) rokkan bele. Addig ne siránkozz, mert csak egyre gázabb lesz a helyzeted.

2013. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
nem siránkozom, feltettem egy kérdést, miszerint ki mit tenne a helyemben, nem kioktatásra vagyok kíváncsi hanem értelmes válaszra.
2013. aug. 29. 14:16
 16/24 anonim ***** válasza:
Azt megkaptad: fizesd ki. Ennyit tehetsz.
2013. aug. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
ha ilyen okos és segítőkész vagy, akkor azt is megírhatnád, hogy ma magyarországon mivel lehet ilyen jól keresni, hogy simán kirázzak 100ezret - köszönettel fogadom az ötleteket. mert bár valamit biztos nagyon elszúrtam az életemben, de nekem ez elég sok plusz kiadás (ettől függetlenül természetesen ki fogom fizetni)
2013. aug. 29. 16:47
 18/24 anonim ***** válasza:
Már megírtam: Ha nem lettél volna olyan világtalan szerencsétlen, hogy ELKÖLTÖD VALAMIRE azt a pénzt, amiről TUDTAD, hogy a rezsire kéne félrerakni akkor ne a rendszert okold.
2013. aug. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
mindig muszáj valami sértő dolgot odafűzni? de a válaszodból nem derül ki hogy hol lehet jól keresni - ezt kérdeztem...
2013. aug. 29. 20:13
 20/24 anonim ***** válasza:

HA van eszed vagy jó végzettséged akkor bárhol. Ha mind kettő van akkor meg nagyon jól. Ha egy buta szerencsétlen tutyimutyi vagy akkor sehol.


Rád bízom annak kitalálását, hogy te miért nem keresel jól.

2013. aug. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!