Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha a szolgáltató...

Mi van akkor ha a szolgáltató hónapokig nem küld csekket?

Figyelt kérdés
tavaly novemberben költöztünk albérletbe, bejelentettük az óraállásokat, ehhez képest márciusig nem kaptunk számlát a gázosoktól sem a villanyosoktól. márciusban mindkettő kiküldött egy horribilis összeget, a villanyt azóta sikerült kifizetnem, a gázt megkértük részletre, ami szintén nem kevés, de fizettem, az utolsó részletet nem adta ide a tulaj,csak múlt héten, de ekkor már behajtónál volt az ügy. én hiába próbálok bármit intézni nem foglalkoznak velem mert nem az én nevemen van az óra. most azt akarja hogy fizessek ki egyben több mint 100ezer ft-ot a jövőhétig. ti mit tennétek a helyemben?

2013. aug. 28. 16:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
53%
Én nem hagytam volna idáig fajulni a helyzetet. Nekem amikor az albérletbe bekötötték a vízórát (addig a közös költség része volt a víz), majdnem 2 évébe került a vízműnek, mire bekerültem a rendszerbe, addig nem jött számla. Ennek ellenére minden hónapban megnéztem a vízórát, és ha pontosan nem is tudtam kiszámolni az összeget, azért nagyjából félretettem annyi pénzt, amennyi majd kellhet rá, hogy ne fájjon nagyon, amikor a végén számláznak. Nem is volt gond, amikor végre megjött a számla, kb. 2000 forinttal kellett csak kiegészítenem az összegyűjtött pénzt. Sosem értettem, miben reménykednek azok, akik egy ideig nem kapnak számlát. Talán hogy az a hónap a szolgáltató ajándéka?
2013. aug. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
azt sejtettem, hogy nem fizeti helyettem a szolgáltató, de ha ő nem teljesíti, hogy kiküldjön legalább egy átalányszámlát, akkor milyen alapon várja el hogy amint küld valamit akkor azonnal fizessem - ez nem korrekt
2013. aug. 28. 17:17
 3/24 anonim ***** válasza:
53%
Nézd, az óra nálad van, tehát nyomon tudod követni, hogy mennyit fogyasztasz függetlenül attól, hogy épp kiszámlázzák, vagy sem. Sejthetted volna, hogy nem ártana havonta félretenni rá, ha egyben nem tudod majd kifizetni.
2013. aug. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
számla nélkül honnan tudom hogy mennyi az ára a gáznak pl? jártam már velük úgy pár éve hogy szintén összevissza küldték ki a számlákat, bementem hogy mi van, erre kiderült hogy felét ki sem kell fizetnem. amúgy meg eddig simán kikapcsolta ha valami nem tetszett neki most meg behajtóhoz küldi meg perrel fenyeget. Fél hogy senki nem köttetné vissza?? vagy így még inkább le lehet húzni a népet?
2013. aug. 28. 17:43
 5/24 anonim ***** válasza:
53%

Azért annyira nem titkosak azok az energiaárak, hogy ne tudd megszerezni, ha olyan nagyon akarod. Én például megkérdeztem az egyik szomszédot, de akár a neten is megtalálod a szolgáltatód díjait.

Kényelmes voltál, nem jártál utána, így jártál. Ez nem a szolgáltató sara. Ha fogyasztasz, fizetni kell.

2013. aug. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
te jutalékot kapsz a gázosoktól, hogy ennyire véded őket? nem vagyok kényelmes, kismillió dolgot intézek folyamatosan - többek közt egy költözést az ország egyik végéből a másikba, (lakcímkártya óvoda stb) mellette munka, háztartás 2 gyerek - és képzeld túl kényelmes vagyok ahhoz hogy 2-3 órát üljek az ügyfélszolgálaton a nagy semmiért. - tele vagyok példákkal: a telefonos kisasszony azt mondta hogy lehet számlát fizetni az irodában, másfél óra várakozás után kiderült hogy nem lehet. mégis miért nem tudják a dolgozók hogy mit lehet a cégnél és mit nem? milyen alapon tájékoztat félre?
2013. aug. 28. 18:01
 7/24 anonim ***** válasza:
69%

Mondjuk beütöd a google-be a szolgáltatód nevét és azt, hogy GÁZ ÁR. Aki erre nem képes annak vissza kéne költözni anyucihoz, aki este lefekvés előtt ad egy jó éjt puszit és amúgy ügyel mindenre, kikészíti reggel a bugyikát meg a zoknikat...


Ez nem a gázművek védése, csak azért egy önálló felnőtt embernek ha feltűnik, hogy ebben a hónapban nem kapott meg egy számlát akkor nem megrántja a vállát, hogy jó az úgy, hanem vagy kéri a szolgáltatót, hogy küldjön vagy kiszámolja, hogy kb. mennyi a fogyasztása és félreteszi a pénzt. Ez a mutogatás a szolgáltatóra, hogy nem számláztak fél évig és jujj de gonoszak ez olyan gyerekes.

2013. aug. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
még jó hogy ennyi empátia szorult az emberekbe - amúgy meg hidd el mennék ha lenne hova - arra lennék kíváncsi, hogy megteheti-e ezt a szolgáltató. Akkor sem értem miért én rohangáljak minden után, hiszen az ügyintézők azért ülnek az irodában és kapják a fizetésüket, hogy rendben legyenek ezek a dolgok....
2013. aug. 28. 20:36
 9/24 anonim ***** válasza:
37%

Lepontozhatsz, ettől csak még inkább gyerekesnek tűnsz.


És igen, megteheti.

2013. aug. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
az, hogy gyerekesnek titulálsz rajtam nem segít, tehát a válaszod nem hasznos. már az elején beírod, hogy igen diktatúra van és szolgáltató bármit megtehet, akkor azzal többre megyek
2013. aug. 29. 08:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!