Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elkezdtem tőzsdézni, mit...

Elkezdtem tőzsdézni, mit jelentenek ezek a dolgok?

Figyelt kérdés
Plus500-ra regisztráltam,még demo verzióba. Azt irja, hogy 5000 ft-ot ad kezdésnek. Nem lehet minuszba menni? Tudok venni dolgokat, és beállítom a nyereséges zárást, akkor amikor oda ér a grafikon majd valamikor, automatikusan nyereségesen jövök ki. De ha sose, akkor ki kell venni, amikor a legkevesebb a veszteség? Minuszba is lehet menni? Bármeddig lehet várni? Van vétel, meg short. Mi az a short? Szükséges fedezettel mi történik, az minek kell? Ha veszek dolgokat, akkor miért kerülnek a megbízásokhoz? Azok mik?
2013. aug. 21. 16:35
 1/6 tigris19 ***** válasza:
én személy szerint nem értek a tözsdéhez,de van egy németországi ismerösöm ö befektetésekkel foglalkozik,és kérdezösködtem a tözsdéröl,lebeszélt róla,azt mondta hogy szerencsejáték az egész,ha pénzből szeretnél pénzt csinálni,a tözsdét kerüld el,mert 100 emeberből kb 2-3 jár jól a többi vagy éppen hogy plusszba van vagy pedig minuszba!
2013. aug. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zuperapuka válasza:

Lebeszélt, nehogy neked is jó legyen...


Ha ezzel szeretnél foglalkozni, tedd azt

2013. aug. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tigris19 ***** válasza:
nem beszélem le róla elmondtam a véleményem ennyi :D rakd bele a pénzed de én nem tenném mert...
2013. aug. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Zuperapuka válasza:
Már megtettem....;)
2013. aug. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És valaki megosztja ezeket dolgokat velem? Lehet nem is fogok tőzsdézni, mert először megtanulnám az alapokat :) Szóval mit is jelentenek?
2013. aug. 23. 19:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Aki azt mondja, hogy a tőzsde szerencsejáték az hazudik.

Van aki alkalmas rá, van aki nem, többen vannak azok akik nem.

Mínuszba nem tudsz amúgy menni, előbb mondj megálljt a brókered (margin call), ha take profitot állítasz akkor igen, ott zár a pozíció ahova beállítottad. Devizákkal bármeddig lehet várni, viszont vannak ún. határidős termékek amiknek van lejárta, ilyen lehet pl. az olaj, földgáz, indexek...

A short meg olyan ügylet, hogy eladsz(úgy hogy nincs a birtokodban, tudom fura ez így) és egy későbbi időpontban olcsóbban visszavásárolod (amikor zárod a poziciot), tehát eladtad egy árfolyamon és olcsóbban visszavetted, így realizálsz nyereséget.

Szükséges fedezetre a tőkeáttét miatt van szükség, ugyanis ha pl. 1:100-as tőeáttéttel tolod akkor nem az áru teljes értékét kell megfizetni hanem csak egy kisebb részét, ez a fedezet. Viszont ha nagy a veszteség a pozíciódon akkor közbeavatkozik a bróker egy bizonyos szintnél és zárja a veszteséges pozíciódat, hogy ne tudj minuszba menni.

2013. szept. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!