Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vajon mi lehet az átverés a...

Vajon mi lehet az átverés a levélben, amit kaptam, hogy milliókat kaphatok?

Figyelt kérdés

A minap kaptam egy levelet skype-ra, miszerint meghalt anno a Haiti katasztrófában egy XY nevezetű egyén kinek vagyona pár millió. A levél írója egy állítólagos Afrika egyik országában élő bankár, aki azt ajánlotta fel, hogy teljes diszkréció mellett elfelezhetjük az összeget. neki is jó, nekem is jó. Pusztán brahiból válaszoltam, és ő is válaszolt. Most már odáig fajult a dolog, hogy kíváncsivá tett. Annyira hielesen van leadva a sztori, hogy nem találok benne semmi csavart. hozzáértők véleményére lennék kíváncsi, hogy vajon, hol a csavar. Egyébként küldött fényképet már az állítólag saját útleveléről, és számla kivonatokat, ami a pénz mennyiség valódiságát igazolja.

Viszont kéri az én személyes adataimat. Mi lehet a csavar? Nem hiszek a mai világban léteznének ilyen nagylelkű emberek, főleg, ha ennyi pénzről van szó. Vagy csak az adataim kellenek neki, és én lennék egy esetleges bűnbak? nem értem.. Valakinek van ötlete?


2013. júl. 10. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Átverés.

Adathalász módszer. Megadod az adataidat, ők meg visszaélnek vele. Nehogy megadd, 100%, hogy átverés, gondolkozz kicsit!


Legalább ez az afrikai bankár magyarul írta a levelet?

És ha nem az ő pénze, milyen alapon felezne veled? És egyáltalán miért?

2013. júl. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi az átverés? Az egész!


Majd egyszercsak előáll vele, hogy utolsó lépésként, hogy megkapd a pénzt, ki kell előre fizetned valami illetéket vagy költséget. Az eddigiek csak a beetetés fázis, illetve az adatokkal is ki tudja milyen bűncselekményt akar elkövetni.

2013. júl. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Istenem....


Az benne az átverés, hogy majd ha te már megzabáltál minden kamut akkor előáll a bankár kolléga, hogy a polgárháború / világvége / számlájának zárolása miatt nem fér hozzá a pénzhez, csak akkor, hogyha kifizeted mondjuk az átutalási jutalékot / bank jutalékát, ami most csak 2-3-6-10 ezer $. És ezt gyorsan kell intézni természetesen, küldd a pénzt rögtön...


Amúgy most őszintén:

Mi a fenének akarná VELED, egy ismeretlen magyarral megosztani egy pár milkát? Hm? Most őszintén?

2013. júl. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!