Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyen könnyű a tőzsdézés?

Ilyen könnyű a tőzsdézés?

Figyelt kérdés

Csak szerintem ilyen könnyű a tőzsdézésben profitot elérni?(veszek mikor olcsó- eladok mikor drága :) )

Plus500-al játszok demoba, tudom hogy finoman szolva is sz*ar az egész dehát nekem külsöleg ez tetszik a legjobban.

Ara lennék kíváncsi, hogy élesbe is ilyen egyszerű a devizákkal kereskedni?


Még azt is szeretném meg tudni, hogy hogy kell élesben számlát nyitni? Kell egy bankkártya meg egy számlaszám vagy micsoda? Valaki leírná részletesen, nagyon meg köszönném!


2013. jún. 13. 22:47
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Még az előző kommentemhez!

Szerintem nem kell megvárni a legmagasabb árfolyamot és akkor eladni, én a bíztos haszonra hajtok. Ha eladom és feljebb megy az értéke hát feljebb megy :/

2013. jún. 14. 12:05
 12/17 A kérdező kommentje:

csakii1

Megtudnád nekem tudatlannak mondani,hogy pontosan miben is különbözik ?

2013. jún. 14. 12:07
 13/17 anonim ***** válasza:

Amit te is írtál: "sokkal könyebbeen vágok bele egy pozíció nyításhoz nagyobb összegel is akár"

Élesben sokkal nehezebb kizárni az érzelmeid. Demoban ha veszteséges vagy megvonod a vállad és kész, élesben nem egészen így van, hiszen a pénz is valódi.

Valahol olvastam, talán itt írták egy hasonló kérdéshez, hogy akkor tőzsdézel jól, ha halálra unod magad közben, ez teljesen igaz.

Egy esetleges nagyobb veszteség utáni csalódottság, ijedtség olyan döntésbe hajszolhat ami még lejjebb lökdös a lejtőn.

2013. jún. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom, hogy élesben megfontolt döntést kell hozni. De valamit valamiért. Szerintem néha kockáztatni kell nagyon meg kell gondolni! Nagyot nyerhetsz vele de óriásit is bukhatsz! :/
2013. jún. 14. 16:03
 15/17 anonim válasza:

A tőzsdézés, devizapiaci kereskedés egyáltalán nem könnyű. Sok-sok felkészültséget igényel mind tudásban, mind pszichológiailag. A demo számlának az a lényege, hogy ha már kellően sok tudást felhalmoztál, tudj kialakítani kereskedési stratégiát és tesztelni, begyakorolni. Fontos, hogy már az elejétől kerüld a rossz kereskedési szokások berögződését.

Professzinonálisan kell bánni a demo számlán lévő virtuális pénzzel, ami azt jelenti, hogy ugyanolyan szigorú kockázatkezelést kell alkalmazni, a veszteségeket korlátozni, mintha az igazi pénzed forogna kockán.

Érdemes oktatóanyagokat, könyveket olvasni a tőkepiacokról, kereskedési stratégiákról, day-trade-ről, előadásokra járni.

A legfontosabb, hogy mindig alacsonyan tartsd a kockázatot.

Ahhoz, hogy élesben számlát nyiss, mindenképp szükséged van egy brókercégre, olyat válassz lehetőleg, amelynek van magyarországi irodája, hogy személyesen intézhesd ügyeidet, én személy szerint nem bízom azokban a cégekben, melyeknél csak interneten tudsz számlát nyitni.

Részvényekkel történő kereskedéshez a saját bankomban nyitottam értékpapírszámlát, de a jövőben tervezem egy másik cégnél intézni a tőzsdei ügyleteimet. Devizával (forex) jelenleg demozom, úgyhogy még nem ismerek megbízható brókercéget erre.

2013. jún. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

15.

Köszönöm szépen, sokat segítettél!

2013. jún. 16. 11:59
 17/17 A kérdező kommentje:

15.

Ha devizához is találtál megbízható brókercéget akkor tájékoztatnál róla?

Devizához milyen számlát kell nyitni?

2013. jún. 16. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!