Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki határozza meg, hogy mennyit...

Ki határozza meg, hogy mennyit ér a pénz?

Figyelt kérdés

2013. máj. 22. 23:49
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
A valuta anyaországának kormányának intézkedései.
2013. máj. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz :)
2013. máj. 22. 23:57
 3/8 anonim ***** válasza:
A piac. Az eladók és a vevők. Mint mindennek, a pénznek is ők határozzák meg a mindenkori értékét. Ha a kormányokon múlna, akkor hétvégente, amikor ők nem dolgoznak, nem változnának az árfolyamok.
2013. máj. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Synesztro válasza:
a Valuta, és ha jól tudom, akkor egyes országok érték államkötvénye, ill. aranykészlete is számít abban, hogy mennyi az aktuális pénz értéke, ill. hogy mekkora össszegben nyomhat ki pénzt az állami pénzverde.
2013. máj. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Rothschild és rokonai
2013. máj. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem ki ! Hanem mi :a pénztárcád !!
2013. máj. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 saveme ***** válasza:
A kicsavart álságos mai közgazdaságtan miatt már nem sokan emlékeznek arra, hogy mi volt a pénz eredeti feladata: érték közvetítés, (materiális) értékállandóság fenntartása, és egy praktikus csereeszköz. Ma pedig az említett Rothschild-ok és társaik arra használják az ellopott monopóliumaikat (a nemzeti bankok irányítása révén), hogy a ő saját vagyonuk növekedjen a félrevezetett balga népen élősködve. Ugyan hogy magyarázható az, hogy az ember munkával! megkeresett pénze csak úgy magától, vagy úgy misztikus árfolyammozgások, inkább spekulációk (és nem természeti katasztrófák) révén rendszeresen elfolyik, és mindig ugyanoda. Nem a semmibe, hanem zsebekbe! Az kormányok is asszisztálnak ehhez a rossz sáfársággal, a túlköltekezéssel, de ők cserélhető bábok csupán. A mesterséges pénzrontást, a fedezetlen pénznyomtatásokat nem tudom, hogyan gondolják hasznosnak pénzembereink. Inkább csak a nullák átcsoportosítása és parasztvakítás az egész.
2013. máj. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1-essel nem értek egyet. Szerintem nagyon sok tényező határozza meg, de leginkább a spekuláns tőke, ahogy leegyszerűsítve páran már fejtegették előttem. Az anyaország intézkedései csak annyiban mérvadók, hogy milyen mértéknek működik együtt vagyis - asszisztál - ennek a tőkének. De ugyanakkor bekövetkezhetnek az anyaországtól független külső piaci hatások is, mint pl. katasztrófahelyzetek, egyéb pénzpiacok, vagy pl. a teljes világgazdaság összeomlása, (ezt persze globális tőkekivonásnak is nevezhetjük, mert valójában ez történik a pénzszivattyúban - időnként megfejik a hiszékeny embereket a bankok) esetleg egyes vezetőbb államok valutáinak értéket kevésbé tükröző, spekulatív manipulációi, aminek következtében a nagy halak megeszik a kisebb halakat, azaz gazdasági, politikai, katonai erőfölény birtokában a kisebb államoknak okozott gazdasági károk árán jutnak a nagyok profithoz. Ezen vajmi keveset segíthet az anyaország pénzügyi politikája, ha az nem tartozik a nagyhalak közé...
2013. máj. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!