Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért változnak az árfolyamok?...

Miért változnak az árfolyamok? Ki/Mi határozza meg, hogy a pénz erősödik, vagy gyengül?

Figyelt kérdés

Remélem érthető a kérdés

Csak értelmes hozzászólásokat légyszi.

Szeretném megérteni, hogy ez mitől függ.


2011. márc. 25. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Leegyszerűsítve és alapvetően a kereslet/kínálat mozgatja az árfolyamokat.
2011. márc. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A tőzsdéken kereskednek az államkötvényekkel,cégek részvényeivel. Ezt befolyásolja az aktuális politikai,gazdasági helyzet. Amelyik iránt nagy a kereslet,annak az árfolyama felmegy,ha kicsi a kereslet,az árfolyam csökken.
2011. márc. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tehát összegyúrva:

Ha egy adott ország, gazdaság helyzete pozitív, akkor az emberek szívesen fektetnek be az adott országba. Legyen szó akár az adott ország államkötvényéről, vagy egy - az adott országban működő - cégről. Ha valaki ezeket meg akarja vásárolni, akkor - például Magyarország esetén - forintra van szüksége. Ha tehát magyar államkötvényt akar, forint kell neki. Ha Richtert akar venni, forint kell neki. Eladja tehát a dollárját, euróját, jenjét, és forintot vesz. Ezzel növelte a forint keresletét, ezért annak emelkedik az árfolyama. Persze nem egy befektető fogja ezt eredményezni (hacsak nem Sorosról van szó:), hanem sok. Sok befektető viszont nyilván akkor lesz érdekelt a magyar befektetésekben, ha jó az ország gazdasága.


Tehát végsősoronn az adott ország pénzügyi-gazdasági helyzete határozza meg az adott ország pénzénének az árfolyamát.


Szerintem. Tévedés joga fenntartva.:)

2011. márc. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A politikai és gazdasági helyzet mellett attól is függ, hogy az adott valutából mennyi van a piacon. Minél több van forgalomban(minél többet nyomtatnak belőle), annál jobban leértékelődik. Így minél nagyobb a kereslet=több valuta tevődik a piacra, annál olcsóbb=ergo értéktelenebb egy valuta. Tehát pont fordítva. Pl. Ezért akarná Amerika visszakapni a Kínától a pénzét, hogy feljebbtornászhassa a dollárt. De a kínaiak természetesen ragaszkodnak hozzá, így Amerika dollárja egész szépen függ tőlük. De ezt már régebben elcseszték, s nem most kéne akarniuk dollár helyett pl. arannyal fizetni, a nagy felvásárlások alkalmával nem kellett volna annyit nyomtatni belőle, hanem előre gondolkodni, hiszen van elég sok közgazdász a parlamentben.
2011. márc. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat a 3. válaszolót még kérdezném, hogy tehát, amikor sokan fektetnek be forintot a magyar cégekbe, vagy államkötvényekbe, akkor én pl. 300Ft-ért tudok venni eurót a váltóban (mint magánember), viszont hogyha mindenki elad magyar államkötvényeket és céges kötvényeket, akkor lehet h 240Ft-ért vehetek eurót, vagy pont fordítva: ha sokan fektetnek belénk, akkor olcsóbb a valuta-váltás, ha kevesen akkor drága?
2011. márc. 26. 12:22
 6/9 anonim ***** válasza:
A kereslet kínálat görbe pont mindig ellentétes, hogy kiegyensúlyozott legyen. Amit írtam, az a valutánál igaz. De aranynál pont fordítva, hiszen nem tudjuk legyártani, van amennyi van. Ha sokan kezdenek aranyba fektetni, akkor annak felmegy az ára, mert egyre kevesebb van belőle. A lényeg, hogy ahhoz, hogy az egyensúlyi pont meglegyen, kereslet-kínálat egyensúlyban kell, hogy legyen. Tehát ha kevés van valamiből, az drága, ha sok, akkor olcsó. Egy országba való befektetés mindenképpen jót tesz a gazdaságnak, s erősíti az adott valutát, mert erősíti a gazdasági helyzetét.
2011. márc. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kérdésedre válaszolva ha sokan fektetnek belénk akkor olcsóbb a valutaváltás? Nem, pont ellenkezőleg. Megerősödik az ország gazdasága. De ennél sokkal komplexebb, sok összetevője van. Egy pesszimista hangvételű parlamenti bejelentés is elindíthatja a lejtőn az ország valutáját, s a többi tényező sem mellékes, s a spekulációk sem. Ha érdekel mit jósolnak devizára, azt tanácsolom, olvass technikai elemzéseket, abban az okot is leírják, miért gondolják, hogy fel vagy le fog menni az ára valaminek.
2011. márc. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Így minél nagyobb a kereslet=több valuta tevődik a piacra, annál olcsóbb=ergo értéktelenebb egy valuta. Tehát pont fordítva. Pl. Ezért akarná Amerika visszakapni a Kínától a pénzét, hogy feljebbtornászhassa a dollárt. De a kínaiak természetesen ragaszkodnak hozzá, így Amerika dollárja egész szépen függ tőlük."


Hát ezzel így komplett nem értek egyet. Egyrészt Kínának rohadtul nem érdeke, hogy nála legyen a dollár, ami értéktelenedik. Tehát miért is próbálná megakadályozni az USÁt abban, hogy erősítse a dollárt, ha neki olyan sok van belőle? Ennek semmi értelme. Kína pont szabadulni próbál a dollárjától (ezzel is tovább értéktelenítve azt), és például aranyat vesz belőle...

2011. márc. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Így: "ha sokan fektetnek belénk, akkor olcsóbb a valuta-váltás, ha kevesen akkor drága"
2011. márc. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!