Albérletszerződés kötés után a számlák kinek a nevére érkeznek, az albérlőére vagy továbbra is a tulajéra? Ha az albérlőére akkor minden szolgáltatónál külön jelezni kell?
Én nevemen van, minden számla hozzám jön. Számlaérkezéskor telefonálok, hogy megyek a pénzért megmutatom a számlát a bérlő fizet és én intézem el a befizetést.
Így biztos nem marad el.
Annak a nevére érkeznek a számlák, aki a szolgáltatóval szerződést kötött.
Egy bérleti szerződésnél a két fél döntésének kérdése csak, hogy kinek a nevére állítsák ki a számlát.
Én sem irogattatnám át a számlákat a bérlő nevére, mert ha 5 percenként változik a bérlő, akkor állandóan rohangáljak a szolgáltatókhoz?
Megérkezik a számla, megmutatom a bérlőnek, az átadja nekem a számla összegét, majd én befizetem a csekkeket. Egyet értek az előttem szólóval, így tuti, hogy nem felejtődik el:)
Viszont ha nem íratod át az órát az albérlő nevére, és kapsz egy jó kis adóellenőrzést, akkor az után is fizetheted a bírságot. Ugyanis az is a te bevételednek számít, ha a neveden van az óra, és az albérlő fizeti a fogyasztást. Ez után is adót kéne fizetni.
Persze igazságtalan, de jogilag így van. :(
Az utolsó hozzászólót kiigazítom egy kicsit:
Ha a bérbeadó nevére mennek a számlák, és annak összegét a bérlőtől megkapja (kifizeti neki a rezsit), az a bérbe adó bevételének számít, hiszen megkapta. Viszont a bérbeadásból származó jövedelme meghatározásnál a rezsiszámla összegét elszámolhatja a bevételével szemben költségként, pont azért, mert a nevére szólnak a számlák. Így a kapott bevétel lemínuszolódik a számlák révén, tehát nem keletkezik belőle jövedelme, és csak a bérleti díj lesz adóköteles!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!