Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 6-10 éve van tartozás a...

6-10 éve van tartozás a végrehajtónál, nem történt semmi. Az elévülés lehetősége ilyenkor nem áll fenn?

Figyelt kérdés

Sorban kapom a letiltásokat a végrehajtótól 6-10-12 éves tartozásról.4 éve van állandó munkahelyem,és fizetésem 33%-át letiltják miután letelt az egyik.De ezek az ügyek szerintem rég elévültek.

Nagyon tanácstalan vagyok.Mit tehetnék?Ügyvédre sajnos nincs pénzem.

A tanácsokat előre is köszönöm.


2013. ápr. 16. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Az elévülés ideje elviekben 5 év. De ha ezalatt az 5 év alatt történt felszólítás, akkor onnantól kezdve újra indul az 5 év. Tehát csak akkor érvényes, hogyha "teljesen csendben" teletik az 5 év. Nagybátyámnak is vannak tartozásai több helyen, így egyszerre csak egyet tud törleszteni, és nála is az szokott lenni, hogy évekig semmi, már szinte el is felejti a dolgot, aztán jön megint a felszólítás. Nézzük az időpontokat, több mint 4 év eltelt... Szóval ha akkor éppen nem is tudják behajtani, életben tartják a tartozást, nem hagyják, hogy elévüljön.

Szóval nézegesd át a felszólításokat, és ha nem telt el köztük 5 év, akkor sajnos nem évült el.

2013. ápr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De van,6-8 éves tartozás,és nem kaptam semmit
2013. ápr. 17. 07:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy ilyen sok ideig nem jelentkezett a végrehajtó? Mert akkor fel kéne keresned egy ügyvédet, aki ilyenekkel foglalkozik. Tudom, azt írtad, hogy nincs pénzed rá, de jobb lenne, ha egy hozzá értőtől kapnál véleményt. Ha más nem, legalább egy konzultáció erejéig, amikor felvázolod neki a helyzetet, megbizonyosodsz róla, hogy tényleg elévült-e ilyen esetben, és mit tudsz tenni, hogyan indulj el.
2013. ápr. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,úgy teszek.
2013. ápr. 18. 07:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!