Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel miatt APEH tartozás...

Diákhitel miatt APEH tartozás elévül valaha?

Figyelt kérdés

2008-ig volt diákhitelem. Mivel nem találtam munkát nem kezdtem el visszafizetni (szüleim nem segítettek anyagilag, nem tudtam ég az alap 4-5ezer Ft-ot sem fizetni havonta).

Később az ügy az APEH-hez került, most itt van a hatalmas tartozásom (olyan 1 millió körüli a kamatokkal), viszont munkám (amiből levonnának bizonyos összeget) még mindig nincs.

Kérdésem tehát, ha lesz munkám, szépen levesznek havonta x összeget és majd egyszer a nagyon távoli jövőben visszafizetem, vagy ha mondjuk nem találok még sok ideig munkát akkor van olyan, hogy elévülési idő?

Valamint, ha kimegyek külföldre dolgozni akkor onnan is kell fizetnem?


2012. jan. 12. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:

„2008-ig volt diákhitelem … szüleim nem segítettek anyagilag”

Hát akkor 3 éve miből élsz? Bodzát gyűjtesz?


Mivel adó módjára behajtható tartozás lett belől, ezért a NAV végrehajthat (inkasszózhat, lefoglalhat, árverezhet). Kijön azt viszi ami tetszik neki.

Az elévülés egyébként alapból 5 év.

2012. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Miből élek? Barátnőm segít. És persze közmunkából.


"Szerencsére" nincs semmi tulajdonom a ruháimon kívül.

2012. jan. 12. 15:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Az elévülési időt megszakítja, ha megpróbálják behajtani a tartozást, utána az újra kezdődik.

A te tartozásod soha nem fog elévülni, te nem a szomszéd Jóskának tartozol, aki olyan trehány, hogy 5 évig nem megy a pénze után. Mert legfeljebb ilyen esetekben lehet szó elévülésről, nem mikor az adóhatóságnak tartozol.

2012. jan. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha meghalsz, az állam kifizeti a fennmaradó tartozásod az örököseid helyett.
2012. jan. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem évül el soha, és amint lesz tulajdonod, ráterhelik, a bejelentett fizetésedből meg vonni fogják. Életed végéig nem lehet semmi a neveden, ha nem akarod visszafizetni. Ha EU-ban dolgozol, akkor abból a fizetésből nem vonják, mert a magyar államnak ott nincs joghatósága.
2012. jan. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az elévülés megszakításához már az is elég, ha 5 évente küldenek egy ajánlott levelet, amit át sem kell venned, és máris újraindul az elévülési idő...

Szerintem se tudnak mit kezdeni veled, ha kimész külföldre, viszont az biztos, hogy örökölni nem nagyon fogsz.

2012. jan. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!