Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi gyedet kapok, miből...

Mennyi gyedet kapok, miből számítják?

Figyelt kérdés
6 év folyamatos munkaviszonyom van.Most táppénzen vagyok,ha sikerül teherbe esnem és dolgozni már nem megyek vissza,mi alapján számolják a Gyedemet jövőre?
2013. márc. 14. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Mivel táppénzen vagy az ellátások alapja így alakul: tgyás alapja: a minimálbér kétszerese, vagy ha a szerződés szerinti/tényleges béred ennél kevesebb, akkor az.

A gyed alapja a táppénz miatt meg ugyanaz az összeg lesz, mint ami a tgyás alapja volt.

2013. márc. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, egy helyesbítés: ha még idén megszülsz, akkor a tgyás alapja akkor is a szerződéses béred, ha több, mint a minimálbér kétszerese, mert tavaly még volt 180 bérezett napod. Ha csak jövőre születik, akkor az első válasz érvényes :)
2013. márc. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Tehát,ha jövőre szülök,és a fizetésem kevesebb mint a minimálbér kétszerese,akkor a fizetésem lesz a tgyás illetve a gyed alapja? Bocs,hogy érthetetlen vagyok:(
2013. márc. 14. 10:58
 4/9 A kérdező kommentje:
Vagy a táppénz összege lesz az alap?
2013. márc. 14. 11:09
 5/9 anonim ***** válasza:

a táppénz semmiképpen, mert az ellátás, és egyik ellátás sosem alapja a másiknak.


Igen, jól értetted, ha a szerződéses béred kevesebb a minimálbér duplájánál, akkor az lesz a tgyás, majd a gyed alapja. Ha kevesebb, akkor mindegy, mikor szülsz, idén, vagy jövőre, az összegen nem fog változtatni.

2013. márc. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!
2013. márc. 14. 11:29
 7/9 anonim ***** válasza:
A thgy. és GYED alapja mindig a megelőző tárgyév (01.01-től 12.31-ig) terjedő időszakban elért, pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelem, ha ebben az időszakban van legalább 180 bérezett napod. Ha nincs, akkor az ellátást közvetlenül megelőzően keresnek legalább 180 bérezett napot, amiből az ellátás összegét ki tudják számolni. Ha abban sincs, akkor jön képbe a minimálbér kétszerese (maximum), vagy a szerződés szerinti bér, ha az kevesebb a minimálbéresnél.
2013. márc. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen utolsó, ez így van én csak azért nem írtam ezt így le, mert a kérdező írta, hogy táppénzen van, és ha teherbe esik, akkor marad is. Így ha jövőre szül, akkor esélytelen a 108 bérezett nap.
2013. márc. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
180, nem 108 :)
2013. márc. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!