Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Főiskola is beleszámít az egy...

Főiskola is beleszámít az egy évbe, hogy Gyed-et kapjunk? Hogyan számítják akkor a Gyedet?

Figyelt kérdés

Ez még csak terv, csak hallottam, higy van ilyen. Jó lenne. Most végez a tesóm nappali tagozaton, de közbe elkezdett még egy nappali tagozatos szakot. Első 3 év, másik 2. Nem tudom kell-e, de ösztöndíja is volt kb. 40000 Ft/hó. Meg egyéb jutattások (segély). És ha végez akkor mennyit kell neki dolgozni? Mennyi időt számít a főiskola.

Elvileg most 2 éven belül 1 év munkaviszonynak kell lenni a főiskola az.


2010. aug. 15. 09:15
 1/2 anonim ***** válasza:
A nappali tagozatos tanulmányi időből (mindegy, hogy főiskola, egyetem, középiskola) a szülés előtt vizsgált 2 évből maximum 180 napot vesznek figyelembe a GYEDnél. Az nem számít, hogy kapott-e ösztöndíjat, vagy sem. A 2 év alatt tehát legalább 185 nap munkaviszonynak kell lennie, és a szüléskor is fenn kell állnia.
2010. aug. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az első válaszolóhoz, pontosan úgy van, ahogy leírta.
2010. aug. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!