Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Tgyáson majd GYeden töltött...

A Tgyáson majd GYeden töltött idő is beleszámít a munkaviszonyba? Végkielégítés miatt kérdezem.

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor megvan a több mint három évem, ha nem, akkor pedig nem kapok 1 havi végkielégítést sem.

Tudom, hogy a nyugdíjba beleszámít.

3év után 1havi végkielégítés járna. De jár nekem, úgy is ha a felét otthon voltam a babával?


2011. okt. 24. 20:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen!
2011. okt. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Persze.
2011. okt. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
AKKOR A VÁLASZOK SZERINT A TÉNYLEGES MUNKÁBAN TÖLTÖTT 1.5ÉVEM ÉS AZ AZÓTA OTTHON TÖLTÖTT 1.5 ÉVVEL MEGVAN A 3ÉVES MUNKAVISZONYOM, TEHÁT JÁRNA 1HAVI VÉGKIELÉGÍTÉS?
2011. okt. 25. 10:14
 4/13 anonim ***** válasza:

Alapesetben a fizetés nélküli szabi nem számít bele, kivéve ha azért kaptad, mert a gyermekedet otthon ápoltad.


Munka törvénykönyve 95.§. (3)

(3) A végkielégítésre való jogosultság feltétele, hogy a munkaviszony a munkáltatónál a (4) bekezdésben meghatározott időtartamban fennálljon. A végkielégítésre való jogosultság szempontjából figyelmen kívül kell hagyni


a) a szabadságvesztés, a közérdekű munka, valamint


b) a harminc napot meghaladó fizetés nélküli szabadság, kivéve a közeli hozzátartozó, valamint a tíz éven aluli gyermek gondozása, ápolása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság


időtartamát.

2011. okt. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen, tehát igen!
2011. okt. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ami lemaradt:

Úgy szól a fáma, hogy legalább 3 év. Magyarul a 2 év 364 nap nem, de a 3 év 1 nap igen.

Nagyon egyszerű, nézd meg a munkaszerződésed dátumát, meg a közlést, hogy jogutód nélkül megszűnik a cég. Ha a kettő között van 3 év, akkor jár.

Azért írtam, hogy jogutód nélküli megszűnés, mert csak ekkor jár végkielégítés, mivel feltételezem, hogy nincs 3 éves a csemetéd, ezért a rendes felmondás nem kerülhet szóba, hiszen az ellen védve vagy.

2011. okt. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sajnos az a gond, hogy otthon vagyok Gyeden és már több mint 3és fél éve dolgozom így a cégnél. Viszont nem értesítettek, hogy eladták a céget és már állítólag már az a cég is túladott rajta. Ezekről semmilyen értesítést nem kaptam. Nem szűnt meg a cég, elvileg jogutód van, de az eltűnt a ködben(telephelyek nem üzemelnek már.)Fontolgatok egy pert, csak érdemes-e belevágnom. Így biztos, hogy tartoznak az elmaradt szabikkal plusz ezek szerint 1havi végkielégítéssel +felmondási időre járó pénzzel.
2011. okt. 25. 11:01
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez már erősen az "irány a munkajogász" kategória. Keress egyet fel, még mielőtt visszamennél dolgozni!
2011. okt. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Sajnos vissza sem tudok menni, mert jelenleg nem tudom, hogy hol is dolgozom, melyik cégnél.Viszont bonyolítja a dolgot, hogy jön a második baba..
2011. okt. 25. 11:14
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor pedig egy pillanatot sem szabad várni a munkajogászhoz! Hogyan fogsz a következő babához ellátást kapni, ha azt sem tudod, hogy hol keresd a munkáltatódat? Az oep szépen visszafogja dobni az összes kérelmedet és mehetsz majd szépen gyesre. Ők nem fognak nyomozni helyetted! Viszont akár azt is el tudom képzelni, hogy mivel azt sem tudod, hogy fizeti-e utánad valaki a járulékokat (kevés az esély rá, hogy igen), majd a szülés után kapsz egy olyan számlát, hogy dobsz egy hátast.


Egy pillanatig se tétlenkedj!

2011. okt. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!